Jakie są najlepsze karmy dla psów?

Najlepsza karma dla psów: którą wybrać? ?

Karmy dla psów nie należy wybierać losowo. Potrzeby żywieniowe Twojego zwierzaka zmieniają się przez całe jego życie, a jego dieta powinna być dostosowana, aby zachować zdrowie. Nie ma lepszego przepisu na krokiety. W zależności od aktywności Twój psiak będzie musiał zjadać mniej lub więcej białka. Niektóre krokiety są również gotowane, aby uniknąć nadwagi i problemów z moczem, które mogą wystąpić po sterylizacji. W razie wątpliwości możesz zapytać lekarza weterynarii, jakie są specyficzne potrzeby żywieniowe Twojego czworonożnego towarzysza..

jaka karma dla zwierzaka, najlepsza sucha karma dla małych psów, karma dla małych psów

Krokiety bezzbożowe: za lub przeciw?

Czy wybierasz najlepsze w promieniu karma dla psów bez zbóż ? Debata o karmach bezzbożowych dla psów jest wciąż żywa. Za tym pytaniem: wartość odżywcza karmy ze zbożami dla naszych psiaków.

Dieta BARF (Biologically Appropriated Raw Food), innymi słowy po francusku „biologicznie odpowiednia surowa żywność”, podnosi kwestię normalnej diety u psów. W naturze pies żywi się głównie surowym mięsem, a nie zbożami..

Ale dlaczego używamy zbóż w składzie krokietów? Z prostego powodu: wykorzystaj skrobię znajdującą się w zbożach, aby nadać ciastu konsystencję i przekształcić go w krokiety.

Skrobię można znaleźć w produktach spożywczych innych niż zboża, takich jak ziemniaki czy słodkie ziemniaki. Jednak te składniki zwiększają ostateczny koszt torebki krokietów..

jakie są najlepsze krokiety dla golden retrievera, pomysł na zdrową karmę dla zwierząt

Kolejna ważna kwestia: dodanie zbóż do karmy Twojego psa może nieść ryzyko zakażenia przez: mikotoksyny. Są to substancje toksyczne wytwarzane przez grzyby, które namnażają się na zbożach uprawnych. Sama nasza żywność może być również skażona tymi toksynami. Problemy zdrowotne nie pojawiają się natychmiast po spożyciu zakażonych zbóż, ale mogą powodować komplikacje przy codziennym spożywaniu. Jeśli wybierasz dla swojego psa dietę zbożową, regularnie informuj się o ewentualnych wycofaniach przez producenta partii zanieczyszczonej karmy..

Granulki zbożowe zawierają również gluten. Tylko kilka ras psów zostało zdiagnozowanych z nietolerancją glutenu, takich jak seter irlandzki czy border terrier. Ale podobnie jak u ludzi, gluten może być trudny do strawienia dla twojego czworonożnego przyjaciela. Twój pies nie wytwarza enzymu, który pomaga w trawieniu skrobi, co bardzo utrudnia trawienie wszystkich rodzajów zbóż. W końcu Twój psiak może cierpieć na wymioty lub biegunkę. Jeśli zauważysz takie objawy, zapytaj lekarza weterynarii, czy karma bezzbożowa byłaby bardziej odpowiednia dla Twojego zwierzaka..

Krokiety ze zbożami są też mniej bogate w białko. Im więcej zbóż masz w karmach, tym niższa będzie zawartość białka. Z żywieniowego punktu widzenia lepiej jest podawać psu karmę „bezzbożową”, która zawiera niewiele lub nie zawiera zbóż.

jaka karma dla zdrowego psa, 2019 wybory karmy dla psów, zdrowa karma dla zwierząt

Najlepsza karma dla psów w 2019 roku

Najlepsze krokiety to takie, które zaspokajają wszystkie potrzeby żywieniowe Twojego uroczego psiaka. Być może zauważyłeś, że dzisiaj, w grze Best of Dog Food 2019, jest bardzo szeroki wybór krokietów, dla wszystkich rodzajów psów i wszelkiego rodzaju problemów zdrowotnych.

Wybór dobrych krokietów to także kwestia gustu. Dla Twojego psa liczy się apetyczny zapach tych chrupiących kuleczek o wspaniałym smaku mięsa, ryb lub warzyw. Przyniesie to korzyści tylko jego nadwadze lub stawom! Posiłek dla Twojego zwierzaka powinien być chwilą przyjemności smakowej. Nie będziesz dalej do przodu, jeśli będzie dąsał się swoją miską… Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do ulubionych smaków Twojego pieska – bo tak ten ostatni też ma swoje preferencje – kup pierwszą torbę małych ilości, aby mieć pewność, że smak Ci odpowiada jego.

jak karmić dalmatyńczyka, jakie jedzenie dla dalmatyńczyka, zdrowa żywność dla domowych dalmatyńczyków

Karma dla psów to wciąż okazja do promowania dobrego samopoczucia:

 • Dla naszych przyjaciół, zwierząt, które mają swędzącą skórę, przygotowaliśmy granulki składające się z różnych białek, które pomagają zregenerować skórę i sierść..
 • Pies jest podatny na chorobę zwyrodnieniową stawów, zapalenie stawów i bóle stawów. Wraz z wynikającą z tego wagą poddawana jest ważniejszemu naciskowi na poziom jego artykulacji. Aby uniknąć cierpienia na starość, gdy chodzi lub wstaje, przewiduj tę degenerację za pomocą odpowiedniego jedzenia. W tym celu krokiety rybne bogate w kwasy omega 3 promują dobrą mobilność zwierzęcia i chronią jego układ stawowy.
 • Twój pies może mieć trudności z trawieniem. Jeśli zauważysz, że regularnie wymiotuje swoim posiłkiem, wybierz najlepszą z gamy karm dla psów, która oferuje strawną karmę dla delikatnych żołądków psów..
 • Dla tych, którzy są wysterylizowani, nie ma potrzeby racjonowania psa suchą karmą. Możesz go sfrustrować. Aby uniknąć nadwagi, która może prowadzić do problemów sercowo-naczyniowych, zdecydowanie zalecane są krokiety o niskiej zawartości tłuszczu.

jaką karmę wybrać dla golden retrievera, zdrową karmę dla psów domowych

Karma dla psa myśliwskiego

Chcesz zaoferować najlepszą karmę dla psów myśliwskich? Pies myśliwski nie będzie miał takich samych potrzeb w zależności od pory roku. Podczas otwarcia polowania Twoje zwierzę wyda dużo więcej energii, więc musisz dostosować ilość i skład krokietów.

Na miesiąc przed rozpoczęciem polowania Twój pies powinien odzyskać olimpijską formę. Jeśli podczas zimy przytyje kilka dodatkowych kilogramów, istnieją dwa sposoby na zmuszenie go do utraty wagi:

 • Zmniejsz rację karmy dla psów.
 • Daj mu karmę mniej kaloryczną i tłustą.

W sezonie polowań Twój towarzysz będzie spędzał kilka godzin dziennie. Bieganie, łapanie, koncentracja na komendach, wszystkie te wysiłki sprawią, że spali mnóstwo kalorii. Aby utrzymać psa w dobrej kondycji, możesz zwiększyć jego porcję krokietów lub wybrać bogatszy rodzaj krokietów..

czym karmić psa myśliwskiego, karmę dla psa myśliwskiego, składniki najlepszej karmy dla psów

Istnieją wybiegi dla psów sportowych, które mogą być odpowiednie dla psów myśliwskich. We wszystkich przypadkach krokiety te muszą być bogate w białko i tłuszcz. Pomogą odnowić mięśnie Twojego pupila i zapewnią mu wystarczającą ilość energii.

Jego posiłek powinien również zawierać warzywa, ponieważ błonnik pomaga w trawieniu i transporcie.

Pokarm dla wyczynowych psów myśliwskich może być domowej roboty, ale sucha karma ma tę zaletę, że łatwiej jest kontrolować porcje. Będziesz mieć pewność, że Twój towarzysz będzie miał wszystkie składniki odżywcze niezbędne dla jego dobrego zdrowia..

Aby uniknąć trudnego trawienia spowodowanego wysiłkiem, daj mu miskę co najmniej 3 godziny przed polowaniem.

jakie krokiety dla psa myśliwskiego, pomysł na karmę dla psów sportowych z karmą wysokobiałkową

Idealny krokiet dla Malinois

Jak wybrać najlepszą karmę dla psów malinois? Malinois to pies pasterski, który może być zarówno doskonałym towarzyszem życia, jak i psem pracującym. W zależności od jego aktywności będziesz musiał dostosować skład krokietów.

 • Szczeniaku, Malinois będzie potrzebował krokietów, które są jednocześnie białkowe i łatwe do strawienia dla jego wciąż delikatnego żołądka. Kiedy adoptujesz swojego pupila od hodowcy lub ze SPA, zapytaj, jaką markę karmy przyzwyczaił Twój maluch. Jeśli zmienisz jego dietę na noc, może ją odrzucić i zwymiotować pierwsze posiłki. Jeśli chcesz nadać mu inny skład krokietów, rób to stopniowo, aby żołądek Twojego pupila miał czas przyzwyczaić się do tej zmiany.
 • W przypadku dorosłych Malinois niezbędne jest również spożycie białka i węglowodanów. Ta rasa psów nadaje się do wysiłku fizycznego i treningu. Jako zwierzak zawsze będzie szukał spacerów lub wyścigów na środku pól..
 • Jako pies stróżujący lub obronny jego energia, mięśnie i układ krążenia będą bardzo obciążone. Aby zapobiec urazom mięśni lub chronicznemu zmęczeniu, preferowane są bogate krokiety dla aktywnych psów.
 • Podobnie jak wszystkie duże psy, Malinois może cierpieć na rozszerzenie brzucha. Ten problem zdrowotny pojawia się podczas zbyt dużego wysiłku fizycznego, gdy są jeszcze w pełni strawione. Aby uniknąć tej niedogodności dla psa, podawaj mu dzienną porcję suchej karmy w co najmniej 2 oddzielnych posiłkach. Będzie mógł szybciej strawić niewielką porcję, a następnie wrócić do ćwiczeń fizycznych. Hiperstrawna krokieta może również zapobiegać temu dyskomfortowi..
 • Kiedy pojawią się pierwsze białe włosy, a Twój malinois się starzeje, jego aktywność będzie stopniowo spadać. Może zacząć przybierać na wadze z powodu diety, która jest zbyt bogata w stosunku do wydatkowania energii w ciągu dnia. Nadwaga zwiększa ryzyko problemów z sercem i bólem stawów. Podeszły wiek Twojego zwierzaka tylko dodatkowo zwiększa to ryzyko. Aby uniknąć nadwagi, karm go mniejszymi porcjami krokietów lub wybieraj krokiety przeznaczone specjalnie dla starszych psów. Nie wahaj się zasięgnąć porady weterynarza, który będzie w stanie najlepiej udzielić Ci wskazówek dotyczących potrzeb Twojego zwierzęcia.

Mała wskazówka, jeśli twój owczarek dąsa się jego krokietami: podnieś miskę do ust! Starsze psy mogą cierpieć z powodu bólu stawów podczas opuszczania głowy do karmienia. Będzie ci wdzięczny za ten mały gest, który stanowi dla niego wielką pociechę..

Karma dla psów Malinois, czym karmić owczarka, pielęgnacja psa i zdrowie

Karma białkowa dla wysportowanego psa

Pies sportowy to zwierzę, które codziennie trenuje. Samo bieganie z tobą nie czyni ich atletycznymi. Możesz wtedy przygotować normalną dietę dla psa do towarzystwa. Jeśli nakarmisz go zbyt dużą ilością jedzenia, Twój psiak może przybrać na wadze..

Kiedy Twój mistrz startuje w zawodach, jego dieta jest tak samo ważna jak jego trening i uzasadnia, że ​​dajesz mu najlepszą karmę dla psów sportowych. Bez odpowiedniej karmy bogatej w białko, tłuszcze, witaminy i minerały Twojemu zwierzakowi zabraknie energii. Będzie miał trudności z odzyskaniem sił po swoich wysiłkach. Pamiętaj też, aby upewnić się, że krokiety dostarczają mikroelementów, które wspomagają regenerację mięśni.

Przy ustalaniu odpowiedniej ilości dla psa należy wziąć pod uwagę rodzaj aktywności, a także warunki ćwiczeń. Sport wytrzymałościowy, taki jak bieganie czy ciągnięcie sań, wymaga znacznie więcej witalności i siły niż zawody na torze przeszkód. Bieganie po śniegu jest również bardziej wyczerpujące dla psa niż bieganie po szosie..

Możesz znaleźć wiele specjalnych krokietów dla psów wysportowanych, które zawierają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Nie będziesz musiał zwiększać racji żywnościowych dzięki szerokiej gamie wzmocnionych krokietów. Twój zwierzak będzie wtedy mógł łatwiej trawić jedzenie przed wyjazdem na trening. Pomoże to zapobiec bólom brzucha i ewentualnym wymiotom podczas ćwiczeń..

odpowiednia karma bogata w proteiny i witaminy dla wysportowanego psa, krokiety wspomagające regenerację mięśni u wysportowanych psów

Karma wysokobiałkowa może również sprawić, że Twój psiak przybierze na wadze. Zwłaszcza, gdy nie wydaje wystarczająco dużo energii na to, co je. Ogólnie rzecz biorąc, nadwaga jest szkodliwa dla zdrowia Twojego psa. Ale w kontekście zawodów może to również bardzo go utrudnić..

Jeśli zauważysz, że Twój zwierzak trochę przybrał na wadze, podaj mu dzienną rację suchej karmy w kilku posiłkach. Ułatwi mu to wyeliminowanie kalorii, które właśnie połknął, i nie odkłada nadmiaru tłuszczu. Pamiętaj, aby zawsze zapewnić mu miskę wody, aby uniknąć problemów z odwodnieniem.

Najważniejsze jest dostosowanie diety psa do jego stylu życia, wieku i ewentualnych słabości. Nie wahaj się zmieniać krokietów w trakcie życia Twojego psiaka. Najlepsze granulki to takie, które zaspokajają wszystkie potrzeby Twojego pupila, ale też świetnie smakują. Podobnie jak my, Twój pupil lubi zjeść dobry posiłek. Aby nie był sfrustrowany, że nie dzielisz się dobrym kurczakiem prosto z piekarnika, wybierz przepyszne nuggetsy. Wołowina, drób, łosoś: tyle smaków dla smakoszy, ile psów !

ile za karmę dla psa sportowego, specjalny wybór suchej karmy dla psa sportowego, psa ćwiczącego

jak karmić małego psa, jakie są najlepsze krokiety dla psa w 2019 roku, zdrowa karma dla psa