Sok z cytryny na pusty żołądek rano – czy to dla mnie?

Wszyscy słyszeliśmy o wielu korzyściach płynących z soku z cytryny na ludzki organizm. Jest to uznana prawda, ale bardzo często nie jest się dostatecznie poinformowanym na ten temat. Rzeczywiście, magiczny napój ma specyfikę, którą należy wziąć pod uwagę, aby nie zamieniać cnót w wady. Przygotowaliśmy dla Ciebie odpowiedzi na podstawowe pytania związane ze spożywaniem soku z cytryny. Kiedy pić? W jakich ilościach? Jak zapobiegać możliwym zagrożeniom ?

Pij sok z cytryny rano ?

Sposób, w jaki zaczynasz poranek, może nadać ton na cały dzień. Dlatego dobrze jest nadać naszemu ciału dobry rytm, abyśmy byli w dobrym zdrowiu. Prawdą jest, że często mamy zbyt napięty harmonogram, aby móc wprowadzić zdrowe nawyki. Dbanie o nasze ciało ma jednak tak duże znaczenie, że warto się o nie starać. Zacznijmy więc od gorącej wody z cytryną! Ponieważ ma wszystkie cechy niezbędne do idealnego rozpoczęcia dnia. Jest bardzo łatwy w przygotowaniu i niedrogi (zwłaszcza jeśli masz w domu drzewo cytrynowe). Musisz jednak uważać, aby zapobiec ryzyku, które kryje sok z cytryny. Ponadto wskazane jest, aby co 21 dni dawać sobie kilka dni odpoczynku..

Mocny początek dnia

sok z cytryny dziewczyna pijąca sok z cytryny

Korzyści z cytryny

 • Wzmocnij układ odpornościowy

Cytryny są bogate w witaminy i potas. Witamina C to bardzo dobra broń w walce z przeziębieniem i wirusami. Potas z kolei stymuluje mózg, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz regulację ciśnienia krwi. Ponadto te owoce cytrusowe znane są z bardzo silnego działania przeciwutleniającego. Chronią organizm przed wolnymi rodnikami wywołanymi stresem lub stanem zapalnym.

Traktuj swoje ciało cytryną !

sok z cytryny rano pokrojone cytryny

 • Zrównoważyć poziom pH

Woda jest głównym składnikiem ludzkiego ciała. Jego średnia ilość w ciele dorosłego wynosi około 65%. Środowisko wodne ma właściwości kwasowe i zasadowe, które mierzy się skalą pH. Równowaga pH ma ogromne znaczenie dla zdrowia. Niestety dieta współczesnego człowieka zawiera więcej substancji kwaśnych. Czy jesteś gotowy na niespodziankę? Chociaż cytryna smakuje kwaśno w ustach i chociaż jest kwasem, to podczas procesów metabolicznych nie tworzy kwasowości, wręcz przeciwnie. Dlatego jest zaliczany do żywności, która dobrze wpływa na pH.

 • Zwiększenie metabolizmu 

Sok z cytryny oddziałuje z niektórymi enzymami i stymuluje produkcję soków żołądkowych. Następnie zjedzony pokarm nie pozostaje długo w żołądku (co może być szkodliwe) i jest szybko wchłaniany przez organizm. Wykazano, że osoby spożywające sok z cytryny osiągają lepsze wyniki w diecie i odchudzaniu..

Sokowirówka do przygotowania soku z cytryny

cytryna detox wycisnąć pół cytryny

 • Pomóż w trawieniu

Gorąca woda cytrynowa wspomaga skurcze mięśni ścian jelit. Wspomaga tranzyt i usuwa toksyny dostające się do przewodu pokarmowego.

 • Stanowią naturalny środek moczopędny

Sok z cytryny zwiększa częstotliwość oddawania moczu, co powoduje szybki rozkład toksyn, a tym samym zapewnia zdrowy układ moczowy..

 • Nawilż układ limfatyczny

Regularne nawadnianie organizmu człowieka jest bardzo ważne dla dobrego zdrowia. Sok z cytryny wspomaga prawidłowe funkcjonowanie nadnerczy, które wytwarzają aldosteron. Jest hormonem zapewniającym odpowiednie stężenie wody i minerałów w organizmie.

Więcej cytryn, więcej witamin !

zalety plasterków cytryny z cytryną

Szkodliwe działanie cytryny

 • Podrażnić żołądek

Sok z cytryny jest przeciwwskazany dla osób z wrzodami, chorobą refluksową przełyku lub zapaleniem żołądka oraz dla osób z bardziej wrażliwym żołądkiem. Spożywana na pusty żołądek może podrażniać żołądek, powodując ból i nudności. W takim przypadku najlepiej zjeść śniadanie przed sokiem z cytryny. Jeśli nadal chcesz ją pić przede wszystkim, należy zmniejszyć stężenie cytryny w wodzie.

Zapobiegać Problemy !

wady cytryny na ciele kobiety, która ma ból brzucha

 • Atakuj szkliwo zębów

Powiedziano już, że sok z cytryny ma kilka pozytywnych skutków na organizm człowieka. Jednak jeśli chodzi o zęby, sytuacja nie jest taka sama. Cytryna jako kwas może uszkadzać szkliwo zębów, a tym samym sprzyjać powstawaniu próchnicy. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją wskazówki, które możesz zastosować, aby wyleczyć zęby bez rezygnacji z tego zdrowego napoju. Pierwszą opcją jest połknięcie soku z cytryny za jednym razem, tak aby miał minimalny kontakt z zębami. Możesz je również spłukać później. Inną odmianą jest zjedzenie kawałka sera, który zawierający lipidy pokrywa zęby filmem ochronnym i sprzyja ich mineralizacji. Na koniec sugerujemy używanie słomki do picia soku z cytryny, ponieważ ten ostatni również zmniejszy kontakt napoju z zębami.

                 Zdrowe zęby vs zęby w złym stanie

wady cytryny na ciele białe zęby i uszkodzone zęby

Ser konserwuje szkliwo 

cytryna ścisnęła dziewczynkę jedzącą kawałek sera

Sok z cytryny spożywany przez słomkę, aby uniknąć ryzyka stomatologicznego

zalety cytryny szklanka lemoniady i słomka

Ciepła lub zimna woda na cytrynę ?

Sok z cytryny najlepiej mieszać w letniej wodzie, ponieważ stymuluje trawienie i pracę wątroby. Z drugiej strony zawarta w cytrynie witamina C nie jest odporna na wysokie temperatury. Dzięki temu świeża lemoniada lepiej zachowa witaminy, a ponadto lepiej obudzi Cię rano..

Letnia woda cytrynowa

gorąca woda cytryna plasterek cytryny w szklance letniej wody

Świeża woda cytrynowa

cytryna dodaje szklankę wody z plasterkiem cytryny i kostkami lodu

Ile cytryny wyciśniętej w szklance wody ?

Zaleca się wypijanie szklanki wody każdego ranka wymieszanej z sokiem z połowy cytryny. Uważnie obserwuj reakcję swojego organizmu i jeśli dobrze toleruje sok z cytryny, możesz go pić codziennie.

korzyść z cytryny wlej sok z cytryny do wody

Sok z cytryny wieczorem ?

Okazuje się, że sok z cytryny to nie tylko dobry początek dnia, ale także idealne zakończenie. Noc to okres silnego odwodnienia organizmu. Sok z cytryny wypijany przed snem będzie więc bardzo dobrze zaspokajał nasze zapotrzebowanie na wodę na całą noc. Przy okazji, jeśli używasz tylko połowy cytryny, nie wyrzucaj reszty! Możesz go pokroić i ułożyć na nocnej szafce. Zapach cytryny zapewni Ci dobry i spokojny sen. Co ? Tak więc cytryna neutralizuje inne zapachy w sypialni nakładając własne, co z kolei zmniejsza stres i niepokój. Dodatkowo zapach cytryny dobrze wpływa na samopoczucie i jest naturalnym antydepresantem. Na koniec nie wolno nam zapominać, że odstrasza komary, które podobnie jak stres i napięcie potrafią również zakłócić nasz sen.

sok z cytryny wieczorem cytryna na stosie poduszek

Sok z cytryny a osteoporoza – babcine lekarstwo

Często zdarza się, że ludzie unikają soku z cytryny, gdy mają osteoporozę, ponieważ klasyfikują go jako kwaśny pokarm. Należy jednak jeszcze raz podkreślić, że cytryna po wchłonięciu przez organizm zamienia się w substancję alkaliczną. Nagle jest to pokarm, który wspomaga mineralizację naszych kości. Istnieje nawet przepis na sok z cytryny i jajka na choroby atakujące kości, na przykład:

Składniki :

 • 1 surowe jajko
 • 1 cytryna
 • 1 szklanka wody, nie za duża
 • 1°C. do c. miód (opcjonalnie)

Przygotowanie:

 1. Włóż jajko do szklanki bez rozbijania.
 2. Wyciśnij cytrynę.
 3. Jajko przykryj całkowicie sokiem z cytryny.
 4. Pozostaw do macerowania na kilka godzin lub na noc.
 5. Wymieszać z letnią wodą i miodem. (opcjonalny)

Zużycie :

Jeśli masz osteoporozę, pij lek 2-3 tygodnie w miesiącu. Osoby powyżej 50 roku życia mogą spożywać go profilaktycznie dwa razy w roku przez 2 tygodnie.

Idealne połączenie na osteoporozę

sok z cytryny i plasterki cytryn na osteoporozę obok miski z jajkami

Korzyści z cytryny na wątrobę

Wątroba pełni niezwykle ważną funkcję dla organizmu człowieka. Filtruje krew, wspomaga trawienie tłuszczów i wychwytuje toksyny, które dostają się do naszego organizmu poprzez żywność, narkotyki, tytoń lub alkohol. Widzimy, że jest to zadanie podstawowe i trudne. Dlatego dobrze jest wspomóc wątrobę pijąc sok z cytryny. Jest idealnym sprzymierzeńcem, ponieważ stymuluje produkcję żółci i uczestniczy w detoksykacji organizmu.

woda cytrynowa z cytryn zanurzonych w wodzie

Sok z cytryny, aby schudnąć na brzuchu ?

Wkładamy dużo wysiłku w odchudzanie – pozbawiamy się kalorycznych pokarmów, priorytetowo traktujemy posiłki dietetyczne, ćwiczymy itp. Innym lekarstwem, które jest tak proste, jak działa, jest letnia woda cytrynowa na pusty żołądek. Z jednej strony letnia woda uwalnia organizm z toksyn i myje jelita. Z drugiej strony sok z cytryny zawiera pektynę. Jest to polisacharyd, który przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. W kontakcie z wodą pektyna pęcznieje i w ten sposób wywołuje uczucie sytości.

cytryna sprawia, że ​​schudnie szklanka wody z plasterkiem cytryny i metr

Dieta cytrynowa – najlepsza kuracja detoksykująca

Dieta cytrynowa to idealne połączenie zbilansowanej diety i uwalniania toksyn z organizmu. Istotnym punktem tej diety jest regularne spożywanie soku z cytryny w różnych formach w ciągu dnia..

schudnąć 5 kg w tydzień z cytryną stół do diety cytrynowej

Jak długo trwa dieta ?

Czas trwania tego schematu nie jest konkretnie określony, ponieważ nie ma do niego przeciwwskazań. Możesz więc śledzić go przez tygodnie, a nawet miesiące. Nadal ważne jest ścisłe przestrzeganie jej zasad, aby uzyskać dobre wyniki i nie zaszkodzić swojemu ciału. Jeśli czujesz, że nie możesz już wszystkiego robić, lepiej przestań.

Ile funtów do stracenia ?

Ta dieta pozwoli Ci stracić około 3 kilogramów na tydzień. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać niezadowalający wynik. Pamiętaj jednak, że nie liczy się ilość, ale jakość. Miej cierpliwość, aby osiągnąć trwały efekt !

Utrata wagi jest łatwa z sokiem z cytryny 

cytryna na odchudzanie sok z cytryny na odchudzanie

Zasady diety detoksykacyjnej

 • Pij letnią wodę cytrynową każdego ranka na pusty żołądek.
 • Pij dużo wody przez cały dzień.
 • Jedz owoce i warzywa 5 razy dziennie.

sok z cytryny na odchudzanie brzuch szeroka gama owoców i warzyw

 • Skrop swoje posiłki sokiem z cytryny.
 • Jedz 3-4 razy dziennie i nie opuszczaj posiłków.
 • Jedz ryby dwa razy w tygodniu.

Idealna przyprawa

cnoty cytryny kobieta, która wyciska cytrynę na swój posiłek

 • Spożywaj naturalne produkty, takie jak zboża, ryż, owoce, warzywa i rośliny strączkowe i ogranicz ich obróbkę cieplną.
 • Jedz w spokojnych warunkach i zostaw ponad 2 godziny przed snem.
 • Ćwicz 3 razy w tygodniu.

woda cytrynowa, aby schudnąć kobieta, która uprawia sport i pije sok z cytryny

 • Zmniejsz produkty słodkie lub rafinowane. Jeśli nadal chcesz skosztować czegoś słodkiego, zdecyduj się na deser z cytrynami..