Uszkodzona migawka: co robić?

Coraz więcej osób decyduje się wyposażyć swoje domy w rolety zamiast okiennic drewnianych. Preferencja, którą można wytłumaczyć wieloma zaletami tego sprzętu: jest praktyczny, lepiej izoluje przed hałasem i klimatem zewnętrznym oraz zapewnia większe bezpieczeństwo.

Ale może się zdarzyć, że roleta się zepsuje: może się zablokować, korba może się obracać w próżni lub lamele mogą ulec uszkodzeniu. W takich sytuacjach wielu uważa, że ​​jedynym wyjściem jest wymiana rolety, ale naprawy są możliwe..

Czy możemy naprawić zepsutą roletę? ?

Wielu z nas w obliczu zablokowanej lub zerwanej rolety zastanawia się nad możliwością naprawy naszego sprzętu. W większości przypadków pamiętaj, że nie jest konieczna całkowita wymiana rolety.

Kiedy wykonujemy pracę, zdecydować się na zastosowanie tradycyjnych rolet zewnętrznych ma wiele zalet, w tym możliwość ich łatwej naprawy. Całkiem możliwe jest zdobycie części zamiennych i naprawa rolet, czy to elektrycznych, czy korbowych, w mgnieniu oka !

Niektórzy dostawcy online oferują nawet swoje usługi, aby dostarczyć części zamienne, jednocześnie zajmując się naprawą rolet. Tym samym roleta, choć wydaje się skomplikowana, jest ostatecznie łatwa w utrzymaniu podczas awarii, bez konieczności wydawania za każdym razem szalonych sum..

Uszkodzona migawka – co robić ?

Co zrobić z zablokowaną lub zepsutą roletą, czy możemy naprawić uszkodzoną korbę rolety, która obraca się w kierunku naprawy podciśnienia

Jak naprawić zepsutą migawkę ?

Aby naprawić zepsutą roletę, konieczne będzie jej częściowe lub całkowite rozebranie. Tylko badając poszczególne elementy, specjalista może zdiagnozować źródło usterki.

Na przykład w przypadku złamanych ostrzy będziesz musiał usunąć uszkodzone elementy, otwierając bagażnik i usuwając ograniczniki i klipsy z fartucha. Ostrze można następnie wyjąć, przesuwając. Pozostaje tylko zmontować nowe ostrze w ten sam sposób. Ta naprawa jest szczególnie trudna, dlatego radzimy sprowadzić profesjonalistę, aby zagwarantować wynik..

Jak naprawić zepsutą roletę?

Jak naprawić uszkodzoną żaluzję, piękny dom na zewnątrz salonu, który daje do ogrodu

Jeśli Twoja roleta jest zablokowana w połowie wysokości, będziesz musiał odpiąć roletę od wałka nawijającego i ewentualnie usunąć uszkodzone listwy lub odblokować zasuwy.

Ponadto, jeśli problem dotyczy korby (jest pusta), problem może dotyczyć zaczepu lub lemiesza pokładowego. Aby go naprawić, będziesz musiał otworzyć skrzynkę migawki, a następnie wymienić klips lub uszkodzone ostrze.

Uszkodzona migawka – poznaj swoje możliwości

Odcienie niebieskiej oryginalnej rolety fotograficznej prosta naprawa mechanizmu

Na koniec należy pamiętać, że silnik zepsutej rolety z napędem można również wymienić w przypadku awarii. Dostęp do silnika można uzyskać otwierając obudowę, a następnie odłączając wałek nawijający i przesłonę od przesłony. Następnie wyjmij wałek, aby wyjąć silnik znajdujący się w rurze. Uważaj, aby zablokować fartuch, aby nie spadł na Ciebie podczas naprawy.

Napraw zepsutą roletę

Leżaki do opalania, naprawa zepsutej rolety, jak naprawić rolety

Po zainstalowaniu nowego silnika umieść rurkę nawojową i fartuch z powrotem na miejscu, a następnie ponownie podłącz przewody, aby kontynuować test. Będziesz także musiał wyregulować wyłączniki krańcowe, ustawiając klapę w połowie wysokości, a następnie podnosząc kierownicę, jednocześnie naciskając 2 przyciski.

Dowiedz się, jak naprawić uszkodzoną migawkę

Wiedzieć, jak naprawić uszkodzoną migawkę, dwa przyciski do naprawy, pomysł odblokowania migawki