3 świetne sposoby na odświeżenie kuchni

Lato to zdecydowanie sezon wakacyjny. Ale jest to również bardzo korzystny okres do rozpoczęcia projektów remontowych, reorganizacyjnych i dekoracyjnych. Bo to pozwoli nam odpocząć w pełnym komforcie i spokoju w naszym kokonie, gdy nadejdą piękne dni. A jeśli chodzi o orzeźwiające przemiany, nie ma lepszego miejsca na start niż kulinarny kącik? Kuchnia będąca sercem każdego domu, często marzymy, by była unowocześniona i dostosowana do gustu i potrzeb całej rodziny. Jeśli jednak nie jesteś gotowy na radykalną zmianę, proponujemy 3 skuteczne i proste sposoby na jej lifting.

Wiele sposobów na unowocześnienie kuchni nawet bez rozpoczynania kompletnego remontu

wyremontuj kuchnię drewniany parkiet białe meble oświetlenie reflektory led

Zdecyduj się na nowy widok ekranu

Splashback to jeden z kluczowych elementów w kuchni. Dlatego modernizacja przestrzeni między blatem a meblościankami jest praktyczną i stosunkowo niedrogą alternatywą dla remontu kuchni. Jakie są więc opcje? panele kuchenne nowoczesny materiał lub design? Szczerze mówiąc, jest ich dużo. Zobaczmy krótki przegląd najpopularniejszych wariantów:

  • a zadrukowany lub lakierowany panel szklany : bardzo odpowiednie rozwiązanie pod względem konserwacji lub estetyki, wśród modeli gwiazd możemy przytoczyć wzory geometryczne lub płytki cementowe (idealne do nadania przestrzeni autentycznej i eleganckiej nuty);
  • ten laminat poszycia : tego typu panele wyróżniają się kilkoma zaletami – łatwym montażem, doskonałym stosunkiem ceny do jakości, wytrzymałością, a także szeroką gamą nowoczesnych wzorów (wśród nich drewno to świetny pomysł na ocieplenie atmosfery i dodanie do niej naturalnego akcentu );
  • a ceramiczna osłona przeciwsłoneczna : solidny materiał zapewnia wysoką ochronę przed ciepłem i wilgocią, dodatkowo wykorzystujemy bardzo naturalny wygląd, który dopasowuje się do wszystkich stylów dekoracji (na przykład panel z imitacją marmuru to fajna opcja, aby nadać kuchni styl i wyrafinowany wygląd).

Nadaj kącikowi kulinarnemu świeży i nowoczesny wygląd, decydując się na modny panel z daszkiem

remont kuchni zmiana splashback nowoczesny projekt plan pracy materia

Wymień blat

Kolejny ważny element w projektowaniu każdej kuchni, blat zapewnia nam powierzchnię niezbędną do wykonywania wielu czynności kulinarnych. Jednak wraz z częstotliwością i intensywnością użytkowania blaty mają tendencję do zużywania się z czasem. Jeśli więc chcesz nadać swojej kuchni młodzieńczy wygląd, być może nadszedł czas na zmianę jej powierzchni! Oto nasze dwie główne wskazówki, jak dokonać najlepszego wyboru.

1 / Wybierz solidne i odporne materiały, takie jak granit, beton, marmur, kwarc, stal nierdzewna itp..

2 / Preferuj projekt, który odpowiada pożądanemu stylowi:

  • drewniany blat generalnie ma moc, aby przestrzeń była bardziej przyjazna i ciepła;
  • z kolei czerń nadaje stylowy i nowoczesny wygląd;
  • betonowy wzór jest odpowiednią opcją, aby nadać nudnej dekoracji industrialną i surową nutę;
  • marmurowy blat to niewątpliwie sztandarowa alternatywa, jeśli chodzi o luksusowy i wyrafinowany rendering.

Nowy plan pracy może całkowicie zmienić nastrój

dekoracja kuchni blat drewniany białe szafki metalowe uchwyty

Przeróbka mebli: pomaluj elewacje i zmień uchwyty

Ostatnią wskazówką, ale nie najmniej ważną, jest odświeżenie mebli kuchennych. Masz na to różne możliwości..

Malowanie elewacji

Oczywiście najłatwiejszym sposobem dostosowania mebli jest użycie świeżej farby. Aby uzyskać stylowy i dramatyczny wygląd, kolor antracytowy jest idealną opcją. Jeśli chcesz ożywić monotonną atmosferę, możesz zdecydować się na jasny kolor, taki jak żółty, zielony, niebieski lub różowy.

Usuń drzwi z szafek ściennych

Innym sposobem na zmianę nastroju w kuchni jest zdjęcie drzwi z meblościanek. W ten sposób pozbędziesz się zniszczonych elewacji, ciesząc się otwartym magazynem, czyli łatwiejszym dostępem do obiektów, a także przyjemniejszym renderowaniem wizualnym.

Wymień uchwyty

Czasami kilka drobnych szczegółów może naprawdę zmienić nastrój w przestrzeni. Aby więc odświeżyć szafki, warto również wymienić stare uchwyty na modele współczesne i designerskie. Metalowe uchwyty (złote, różowe złoto, mosiądz) to bardzo dobry pomysł, aby nadać meblom elegancki wygląd. Z drugiej strony uchwyty w matowej czerni są również bardzo popularne i nadają się do modernizacji elewacji..

Odmłodź swoją kuchnię pociągnięciem pędzla na elewacjach

jak malować meble kuchenne szare szafki malarskie