Ściana ogrodzeniowa – ponad 120 zdjęć dla Ciebie!

Zamykanie ściany. Żywopłot jest tak piękny i tak praktyczny, gdy brakuje Ci miejsca na zieleń!

Jeśli kochasz naturalną zieleń i ogrody, ale nie masz wystarczająco dużo miejsca, stworzenie zielonego muru ogrodzeniowego jest bardzo dobrą decyzją, aby mieć swój wymarzony zielony zakątek. Świetnie sprawdzi się wszędzie – w Twoim wnętrzu, na tarasie czy na elewacji. Przy wyborze roślin zalecamy zasięgnąć porady architekta krajobrazu, który ma doświadczenie w planowaniu, tworzeniu i utrzymaniu żywopłotów. Ten architekt zwróci uwagę na konkretne warunki, w jakich będzie tworzony i pielęgnowany Twój żywopłot. Poleci Ci odpowiednie rodzaje roślin i poda schemat ich prawidłowej pielęgnacji..

Jeden z mistrzów w tworzeniu zielonych ścian.

Dziś przedstawiamy Wam światowej sławy architekta krajobrazu Michaela Hellgrena z jego wspaniałymi wertykalnymi ogrodami. Od 2004 roku specjalista buduje zarówno małe, ładne zielone ściany, jak i duże zielone ściany. Ma w swojej autobiografii wiele projektów i dokonań pionowych stref zieleni w wielu miastach i wielu krajach w najróżniejszych warunkach klimatycznych. Michael bardzo dokładnie analizuje każdy projekt. Najpierw analizuje warunki proponowane przez konkretne miejsce, następnie analizuje rodzaje roślin, które będą odpowiednie, a na końcu analizuje sposób utrzymania żywopłotu. Mówi, że czerpie inspirację wyłącznie z natury i używa gatunków roślin, które występują naturalnie i są bardzo stabilne. Tworząc pionową zieloną ścianę, Michael stara się naśladować naturalny wzrost roślin. Tworzy ogrody o dużej różnorodności biologicznej, które współgrają z otaczającym rozwiązaniem architektonicznym i pięknie prezentują się o każdej porze roku. Każda kreacja Hellgrena ma unikalny design, a wybór roślin jest wyjątkowy. Zwracamy uwagę na specyficzne środowisko, w którym te rośliny będą się rozwijać, na mikroklimat i dostęp światła do obiektu betonowego.

Zielona ściana w Portugalii

Jednym z najnowszych projektów jego pracowni Vertical Garden Design jest wertykalny ogród o powierzchni 113 metrów kwadratowych. Ogród zaaranżowany jest w nowej sali koncertowej, w której znajduje się również galeria i restauracja. Znajduje się bardzo blisko rzeki Beleme w Lizbonie. Budynek pochodzi z lat 40. XIX wieku. Zielona ściana obejmuje cztery części kuchni i jest prawdziwą oazą w sercu zabytkowego budynku i zielonym sercem restauracji. Ogród wertykalny jest widoczny zewsząd. Jest kilka okien i kilka drzwi. To prawdziwy remis i uczta dla oczu w oczekiwaniu na butelkę wina i pyszny posiłek. Spojrzenie uspokaja zieleń, ciało orzeźwia powiew prawdziwej roślinności. Rzeczywiście, doświadczenie pokazuje, że większość zielonych ścian buduje się w restauracjach i hotelach, czyli w miejscach, w których ludzie spędzają czas odpoczywając i urozmaicając się..

Wybierz żywopłot.

Jeśli więc chcesz przykuć uwagę odwiedzających i klientów i pozyskać ich swoim podejściem do środowiska, a także dążeniem do zapewnienia im otoczenia bliskiego naturze, musisz pomyśleć o stworzeniu „zielonej ściany przez profesjonalny.

Zielone ściany to prawdziwy wytwór sztuki. Są piękne i cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ udowodniono ich korzyści w stosunku do środowiska życia.

Wykonanie „malowania” żywymi roślinami w domu jest łatwe.

Dzisiaj pokażemy Ci krok po kroku, jak możesz zrobić małą zieloną ścianę w swoim domu, czyli inaczej tableau vivant. Do tego potrzebne będzie kilka elementów systemu modułowego do ścian pionowych BGreenwall. Elementy te wykonane są z tworzywa sztucznego, są lekkie i stabilne, łatwe w obróbce i montażu, z metalowym profilem dopasowującym się do ściany oraz specjalnym wysięgiem, który pozwoli automatycznie podlewać zieloną deskę. System sprawdza się równie dobrze w małych projektach, jak i przy dużych zielonych ścianach wewnątrz lub na zewnątrz.

Czego będziesz potrzebować, aby zrobić zieloną tablicę modułową.

  • Element BGreenwall systemu modułowego do ścian pionowych.
  • 3-5 litrów podłoża glebowego (zależy to od wielkości doniczek, które przygotowałeś do sadzenia roślin i wielkości systemu korzeniowego rośliny)
  • 5-10 roślin, które nadają się do uprawy w pomieszczeniach i spełniają warunki, w jakich znajduje się zielona ściana. Trzeba mieć na uwadze światło, wilgotność powietrza, temperaturę (jeśli nie jesteś pewien swojego wyboru, możesz zasięgnąć porady u sprzedawców roślin ozdobnych lub skontaktować się ze specjalistą architektem krajobrazu; ilość roślin może różnią się, ponieważ możesz podzielić wybraną roślinę na dwie części, jeśli jest za duża i ponieważ nie możesz sadzić roślin w każdej sekcji, jeśli jest jakaś za duża).
  • Mała łopata
  • Przyrząd do niwelacji
  • Śrubokręt
  • 1l-1,5l wody o temperaturze pokojowej.

Zakład z rośliny w ten moduł BZielona Ściana.

Porozmawiajmy więc o naszej zielonej tablicy!

Musisz położyć moduł BGreenwall poziomo. Wygląda jak małe pudełko z 10 przegródkami do umieszczania roślin i specjalnymi skarpami, które kierują wodę tam, gdzie jest potrzebna. Kruchą ziemię należy umieścić na dnie za pomocą małej łopaty. Grubość gleby zależy od wielkości systemu korzeniowego wybranych roślin. Jeśli nie jesteś pewien, ile użyć, najlepiej nałożyć cienką warstwę i poeksperymentować z jedną z roślin, aby sprawdzić, czy poziom jest wystarczający. Jeśli nie, musisz dodać trochę więcej substratu.

Zacznij od umieszczenia roślin na zewnątrz doniczek i ostrożnie umieść je w przegrodach modułu. Zwykle jest to bardzo proste – lekko ściskasz doniczkę palcami i voila, roślina zostaje wypuszczona. Następnie musisz ułożyć rośliny w żądanej kolejności. Możesz przenieść niektóre z nich lub spróbować innej kolejności, aby poprawić aranżację..

Kiedy będziesz gotowy, posadź rośliny w wybranych przegrodach. Ściśnij je ostrożnie i dodaj substrat, gdy separacja jest już pełna. Dobrze wypełnij glebę palcami, aby później nie stracić dużo.

Teraz nadszedł czas, aby naprawić metalową listwę w wybranym przez Ciebie miejscu na ścianie. Dobrze wypoziomuj, zaznacz miejsce ołówkiem i napraw śrubokrętem.

Teraz możesz zawiesić moduł.

Podlewać poprzez wlewanie wody w zasięg przeznaczony do nawadniania kropelkowego. Zrób to powoli, ponieważ spłynięcie wody zajmie trochę czasu, a jeśli podlejesz bez miary, woda może płynąć. Podlewanie można wykonać, gdy moduł jest jeszcze w pozycji leżącej. Następnie należy pozwolić, aby kapała (na przykład w łazience), ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że wlałeś do niej więcej wody niż to konieczne.

Możesz zrobić drewnianą ramę, aby „ubrać” moduł. Dzięki temu Twoja tablica będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.

Regularnie podlewaj rośliny na zielonej ścianie. Intensywność podlewania zależy od wymagań roślin i warunków panujących w pomieszczeniu. Możesz podlewać rośliny, aby były wilgotne w upalne dni. Pamiętaj, aby dokarmiać je tak samo, jak każdą inną roślinę doniczkową. Możesz użyć sztucznego nawozu płynnego, który możesz dodać podczas podlewania.

Oprócz roślin ozdobnych możesz wybrać zielone przyprawy lub rośliny aromatyczne. W przeciwnym razie możesz używać tylko sukulentów. Zielona tablica może być umieszczona w salonie lub kuchni, sypialni lub na tarasie.

Wszystko to można zrobić tak szybko i łatwo dzięki modułowemu systemowi zielonych ścian BGreenwall.

A ty ? Czy chciałbyś mieć w swoim domu zielony obrazek ze wspaniałymi roślinami? ?

Zamykanie ściany. Drewniane drzwi. Bukszpan.

01-Ściana ogrodzeniowa. Drzwi.

Zamykanie ściany. Trawnik. Wysoka trawa.

02-Ściana ogrodzeniowa. Trawnik.

Zamykanie ściany. Drzewa. Trawnik.

03-Ściana ogrodzeniowa. Drzewa.

Zamykanie ściany. Kanapa.

04-Ściana obudowy. Kanapa.

Zamykanie ściany. Zieleń. Zakrzywione drzewa.

05-Ściana ogrodzeniowa. Zieleń.

Zamykanie ściany. Różowe kwiaty. Gołe drzewa.

06-Ściana obudowy. Kwiaty.

Zamykanie ściany. Bukszpan w dziwnych kształtach.

08-Ściana obudowy. Bukszpan.

Zamykanie ściany. Duże serce zieleni.

09-Ściana ogrodzeniowa. Serce.

Zamykanie ściany. Kwiaty bzu. Drzewa.

10-ogrodzeniowa ściana. Kwiaty bzu.

Zamykanie ściany. Okno. Las.

11-Ściana ogrodzeniowa. Okno.

Zamykanie ściany. Długi rząd drzew.

12-ściana ogrodzeniowa. Dużo drzew

Zamykanie ściany. Kolory zielony i szary.

13-Ściana obudowy. Kolory zielony i szary.

Zamykanie ściany. Drzewa. Kwiaty bzu. Bukszpan.

15-Ściana obudowy. Bukszpan. Kwiaty bzu.

16-Ściana obudowy. Kolory szare, zielone i białe kwiaty

17-Ściana obudowy. Trawnik. Białe kwiaty.

18-Ściana obudowy. Marmur.

Zamykanie ściany. Ścieżka. białe kwiaty. 

19-Ściana obudowy. Ścieżka. białe kwiaty

21-Ściana obudowy. Widziane z góry.

22-Ściana obudowy. Bukszpan. białe kwiaty

23-Ściana obudowy. Kwiaty bzu.

Zamykanie ściany. Bukszpan. Trawnik. Drzewa.

24-Ściana obudowy. Bukszpan. Trawnik.

25-Ściana obudowy. Ławka. Konewka.

26-Ściana obudowy. Wysoka trawa.

27-Ściana obudowy. Bukszpan w postaci słoni.

28-Ściana obudowy. Niski bukszpan. Drzewa.

Zielony mur ogrodzeniowy.

30-Ściana obudowy.

31-Ściana obudowy. Basen.

32-Ściana obudowy. Kolory zielony i biały.

33-Ściana obudowy. Bukszpan. Basen.

Zamykanie ściany. Białe kwiaty. Dach domu.

34-Ściana ogrodzeniowa. białe kwiaty

35-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan. Drzewa.

36-Ściana ogrodzeniowa. Różowe kwiaty.

Zamykanie ściany. Drink.

37-Ściana ogrodzeniowa. Drink.

38-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan.

40-Ściana ogrodzeniowa. Zielone rośliny.

41-Ściana ogrodzeniowa. Starannie wycięty bukszpan.

42-Ściana ogrodzeniowa. Zieleń.

Zielona ściana ogrodzenia. Stół drewniany z czterema krzesłami.

43-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan. Stół z drewna.

44-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan. Trawnik.

46-Ściana ogrodzeniowa. Drzwi.

47-Ściana ogrodzeniowa. Drzewa.

Zielona ściana ogrodzenia. Wielokolorowy ogród.

48-Ściana ogrodzeniowa. Ogród.

49-Ściana ogrodzeniowa. Drewniana ławka.

50-Ściana ogrodzeniowa. Trawnik. Kwiaty. Drzewo.

Zamykanie ściany. Wysoka trawa. Kwiaty.

51-Ściana ogrodzeniowa. Trawa. Kwiaty.

52-Ściana ogrodzeniowa. Długi rząd drzew.

53-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan. Trawnik. Drzewa.

54-Ściana ogrodzeniowa. Kwiaty liliowe, różowe i białe.

Zamykanie ściany. Wiszące zielone rośliny.

55-Ściana ogrodzeniowa. Wiszące rośliny.

56-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan. Drzewa. Czerwone kwiaty

57-Ściana ogrodzeniowa. Marmurowa głowa.

58-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan.

Zamykanie ściany. Dwa okna. Zieleń.

59-Ściana ogrodzeniowa. Dwa okna.

60-Ściana ogrodzeniowa. Fontanna.

61-Ściana ogrodzeniowa. Niski bukszpan. Drzewa.

62-Ściana ogrodzeniowa. Kwiaty. Krzesło.

Zamykanie ściany. Kanapa. Trawnik.

63-Ściana ogrodzeniowa. Kanapa.

64-ściana ogrodzeniowa. Widziane z góry.

65-Ściana ogrodzeniowa. Stół. Łóżko. Drzewa.

66-Ściana ogrodzeniowa. Dwa białe fotele i stół.

67-Ściana ogrodzeniowa. Trawa.

Zamykanie ściany. Dom. Fontanna.

68-Ściana ogrodzeniowa. Dom.

69-Ściana ogrodzeniowa. Dom. Lawenda.

70-Ściana ogrodzeniowa. Bukszpan i niskie drzewa.

71-Ściana ogrodzeniowa. Okno. Kwiaty.

72-ściana ogrodzeniowa. Bukszpan.

Zamykanie ściany. Drewniana podłoga. Stół. Krzesła.

73-Ściana ogrodzeniowa. Drewniana podłoga. Stół. Krzesła.

75-ściana ogrodzeniowa. Trawnik. Czerwone kwiaty.

76-Ściana ogrodzeniowa. Stary mężczyzna.

77-Ściana ogrodzeniowa. Zielony bukszpan.

Zamykanie ściany. Trawnik. Stół. Krzesła.

78-Ściana ogrodzeniowa. Trawnik. Stół. Krzesła.

79-Ściana ogrodzeniowa. Kulki z bukszpanu.

80-Ściany ogrodzeniowe. Zioła w różnych kolorach.

81-Ściany ogrodzeniowe. Serce z drewna.

83-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Zielone rośliny. Duży garnek.

Ściany obudowy. Trzy osoby na schodach.

84-Ściany ogrodzeniowe. Schody.

85-Ściany ogrodzeniowe. Niebieskie kwiaty.

86-Ściany ogrodzeniowe. Dwa drzewa. Biały stół.

87-Ściany ogrodzeniowe. Trawnik. Bukszpan.

88-Ściany ogrodzeniowe. Zieleń. Kwiaty.

89-Ściany ogrodzeniowe. Kulki z bukszpanu.

Ściany obudowy. Trawnik. Basen.

90-Ściany ogrodzeniowe. Trawnik. Basen.

91-Ściany ogrodzeniowe. Zieleń. Drzewa

92-Ściany ogrodzeniowe. Drzwi. Kwiaty

93-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Różowe kwiaty.

Ściany obudowy. Bukszpan. Lawenda. Ścieżka.

94-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Lawenda.

95-Ściany ogrodzeniowe. Lawenda. Bukszpan.

96-Ściany ogrodzeniowe. Starannie wycięty bukszpan.

97-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Białe kwiaty.

98-Ściany ogrodzeniowe. Doniczka.

Zamykanie ściany. Kula z bukszpanu. Drzewa.

99-Ściany ogrodzeniowe. Kula z bukszpanu.

100-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Dwa fotele. Stół. Krzesła

101-Ściany ogrodzeniowe. Starannie wycięty bukszpan.

102-Ściany ogrodzeniowe. Łuk. Kwiaty.

103-Ściany obudowy. Fontanna.

Kolory jesieni.

104-Ściany ogrodzeniowe. Kolory jesieni.

105-Ściany ogrodzeniowe. Lawenda.

106-Ściany ogrodzeniowe. Kwiaty bzu.

107-Ściany ogrodzeniowe. Zawsze lawenda.

108-Ściany ogrodzeniowe. Trawnik. Wysoka trawa.

Białe kwiaty. Bukszpan.

109-Ściany ogrodzeniowe. Białe kwiaty.

110-Ściany ogrodzeniowe. Zawsze białe kwiaty.

111-Ściany ogrodzeniowe. Białe kwiaty. Bukszpan. Stół i dwa krzesła

113-Ściany ogrodzeniowe. Zielone drzwi.

Bukszpan. Dach domu.

115-Ściany ogrodzeniowe. Kulki z bukszpanu. Drzewo.

117-Ściany ogrodzeniowe. Dobrze przycięty bukszpan.

118-Ściany ogrodzeniowe. Bukszpan. Kwiaty bzu.

Zieleń. Schody.

119-Ściany ogrodzeniowe. Zieleń. Schody.

120-ściany ogrodzeniowe. Lawenda. Różowe kwiaty. Bukszpan.

121-Ściany ogrodzeniowe. Drzewa. Otwarte niebo.

Wielokolorowe kwiaty. Mała zielona ścieżka.

122-Ściany ogrodzeniowe. Wielokolorowe kwiaty.

123-Ściany ogrodzeniowe. Winnica.

124-Ściany ogrodzeniowe. Dwa kwadraty trawnika.

125-Ściany ogrodzeniowe. Trawa. Bukszpan.

127-Płot ścienny. Ogród.

128-Ściana Clotre. Bukszpan. Trawa.

Dwa króliki.

129-Płot ścienny. Dwa króliki.

130-Płot ścienny. Białe kwiaty. Trawnik.

131-Płot ścienny. Kapelusz zieleni.

Wielokolorowe kwiaty.

133-Płot ścienny. Trawnik. Wielokolorowe kwiaty.

134-Płot ścienny. Bukszpan.

135-Płot ścienny. Brzozy.