Zdjęcia Google przyjmują ręczną identyfikację twarzy

W nowej wersji 4.32.1 Zdjęcia Google umożliwiają teraz ręczną identyfikację zapomnianych twarzy. Jeśli sztuczna inteligencja aplikacji od samego początku była w stanie samodzielnie rozpoznać twarze obecne na zdjęciu i znaleźć ich tożsamość zgodnie z bazą danych każdej z nich, jej algorytm nie jest jednak nauką ścisłą, co czasami prowadzi do przeoczeń, które są niemożliwe do modyfikacji. Google obiecuje usterkę, która powinna zostać naprawiona w tej nowej aktualizacji.

Zdjęcia Google umożliwiają teraz ręczną identyfikację twarzy

Zdjęcia Google wprowadzają teraz funkcję ręcznej identyfikacji do automatycznego systemu rozpoznawania twarzy

Podczas gdy Zdjęcia Google działały asertywnie przy identyfikowaniu twarzy na zdjęciu, nowa aktualizacja 4.32.1 pozwoli teraz na ręczne wprowadzanie poprawek i naprawienie niektórych pominięć. Jednak sztuczna inteligencja Google pozostaje jedynym mistrzem na pokładzie, co oznacza, że ​​identyfikacja nierozpoznanych osób będzie całkowicie zależeć od zdolności aplikacji do rozpoznawania twarzy człowieka lub zwierzęcia. Oznaczanie osoby będzie zatem niemożliwe, jeśli algorytm Zdjęć Google nie wykryje twarzy..

Automatyczne rozpoznawanie twarzy Zdjęć Google jest teraz obsługiwane przez ręczną identyfikację

Zdjęcia Google umożliwiają teraz oznaczanie twarzy, których nie rozpoznaje sztuczna inteligencja rozpoznawania twarzy

Jeśli pozwoli wypełnić luki w Zdjęciach Google, ta nowa funkcja nie zdziała cudów i nadal będzie odmawiać identyfikacji twarzy, której nie uważa za taką, jak może się zdarzyć, gdy osoba odwróci głowę lub jeśli światło nie pozwala aplikacji na wyraźne rozróżnienie obecności osoby. Z czasem jednak będzie można dodawać ręczne tagi do zdjęcia.

Tylko ludzkie i zwierzęce twarze mogą być tagowane

Aby uzupełnić braki w automatycznym rozpoznawaniu twarzy, Zdjęcia Google oferują ręczną identyfikację twarzy

A priori, wciąż w fazie testów, wydaje się, że nowa funkcja ręcznej identyfikacji Zdjęć Google zajmuje trochę czasu, zanim stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników.

Nowa funkcja będzie wkrótce dostępna dla wszystkich

Nowa funkcja ręcznej identyfikacji w Zdjęciach Google uzupełni system automatycznego rozpoznawania osób

Znajdź wszystkie najnowsze wiadomości na naszej stronie oficjalne konto na Twitterze.