Uber zaprezentował prototyp latającej taksówki

Uber skorzystał z konferencji Elevate w Waszyngtonie, aby zapoznać się z pierwszym prototypem swojego ambitnego projektu latającej taksówki, opracowanego w ramach nowej strategii ” Uber Air”. Wyposażona w kokpit opracowany we współpracy z francuską firmą Safran, specjalistą w dziedzinie aeronautyki, ta nowa maszyna ma cechy estetyczne wyrafinowanego śmigłowca, co stanowi przedsmak tego, czym może być transport lotniczy na bardzo krótkich dystansach w przyszłości..

Uber zaprezentował prototyp kabiny dla swojej przyszłej latającej taksówki

zdjęcie kabiny prototypu latającej taksówki Uber Air opracowanej we współpracy z francuską firmą Safran Cabin

Może pomieścić pięciu pasażerów, w tym pilota, kabina jest również wyposażona w przedział bagażowy. Wnętrze jest raczej minimalistyczne i dalekie od komfortu samolotów komercyjnych, ale a priori wystarczające dla samolotu, który docelowo ma oferować tylko krótkie podróże. „Chcemy uniknąć nadwagi i kosztów, oferując jednocześnie komfort i bezpieczeństwo (…) Tak więc, nawet jeśli kabina wydaje się pod pewnymi względami minimalistyczna, została w całości zaprojektowana, aby spełnić misję (Uber Air)” – powiedział Scott Savian, wiceszef Kabiny Safran. Elegancki wystrój wnętrza opracowany z francuską firmą wydaje się być częścią strategii Ubera, który planuje przystosować swoją kabinę do innych urządzeń do pionowego startu i lądowania (eVTOL) zaprojektowanych dla niej przez firmy zewnętrzne, takie jak Boeing czy Śmigłowce dzwonowe.

Latająca taksówka została zaprojektowana we współpracy z francuską firmą Safran Cabin

zdjęcie prototypowej makiety kabiny projektu latającej taksówki Uber Air prezentowanej w Elevate i zaprojektowanej przez Safran Cabin

Po ogłoszeniu sfinalizowania usługi dostawy do domu przez drona Uber Eats i planowaniu świadczenia usługi transportu helikopterem w Nowym Jorku, amerykańska firma kontynuuje innowacje, aby stać się głównym graczem w branży usług i transportu dla osób fizycznych. „Chcemy stać się punktem kompleksowej obsługi dla przemieszczania się ludzi i lokalnego handlu na całym świecie” – powiedział prezes firmy Dara Khosrowshahi, potwierdzając ambicje swojego start-upu, niegdyś prostej usługi parkingowego..

„Chociaż kabina wydaje się pod pewnymi względami minimalistyczna, została całkowicie zaprojektowana, aby spełnić misję” Scott Savian, Safran Cabin

Zdjęcie kabiny prototypu latającej taksówki Uber Air opracowanej we współpracy z Safran Cabin

Od dawna uważany za utopijny, a nawet szalony, ten projekt latających taksówek wydaje się robić wielkie postępy, co jest dowodem pracy przeprowadzonej we współpracy z największymi producentami, takimi jak Boeing, przy projektowaniu latających samolotów. Wraz z prezentacją prototypu Air Taxi, Uber zaprezentował również koncepcję skysport, terminal nowej generacji przeznaczony dla przyszłych latających taksówek..

„Chcemy stać się punktem kompleksowej obsługi ruchu ludzi i lokalnego handlu na całym świecie” Dara Khosrowshahi, dyrektor generalny Uber

prototyp kabiny zaprojektowany przez Safran Cabin na potrzeby projektu Flying Taxi Uber Air

Zgodnie z ambicjami firmy, pierwsze loty testowe latającymi taksówkami zaplanowano na 2020 r., a następnie komercyjne na 2023 r. Oczekuje się, że miasta Dallas w Teksasie i Los Angeles w Kalifornii jako pierwsze skorzystają z nowej prywatnej usługi transportu lotniczego , a następnie australijska metropolia Melbourne.