Tesla ogłasza pojawienie się swojego Solar Roof 3.0

Elon Musk nie poddaje się i kontynuuje swój optymizm, odsłaniając nową wersję swoich płytek solarnych do domu. Dzięki 25-letniej gwarancji i wykończeniu z czarnego szkła hartowanego, nowy dach słoneczny Tesli może dostarczyć do 10 kW przy cenie około 210 USD za metr kwadratowy..

Dach słoneczny firmy Tesla w wersji 3.0

Tesla ogłasza pojawienie się trzeciej generacji dachówek solarnych Solar Roof

Ta nowa aktualizacja dachu słonecznego Tesli jest trzecim testem marki Elona Muska po tym, jak w 2016 r. wszedł on na rynek domowego wytwarzania energii słonecznej, z bardziej niż mieszanym sukcesem. Obiecana jako bardziej ekonomiczna niż jej dwie poprzedniczki, ta trzecia wersja oferowana dziś przez amerykańskiego przedsiębiorcę wyróżnia się tym, że te nowe płytki mogą być instalowane przez zewnętrznego rzemieślnika, bez bezpośredniej interwencji Tesli..

Tesla ogłasza nadejście nowej generacji płytek do swojego projektu Solar Roof

Elon Musk ogłasza nowe, droższe i prostsze płytki miesięczne do swojego Solar Roof

Dzięki wyglądowi zbliżonemu do klasycznych płytek zbliżają się tym samym do pierwotnego pomysłu marki, oferując dyskretny i bardziej ergonomiczny produkt niż konwencjonalne panele słoneczne, nawet jeśli ten ostatni format został ostatecznie wybrany podczas drugiej próby. Komercyjna porażka spowodowana trudnością instalacji, która wymagała pewnych prac przy samym domu i którą Elon Musk uważa dziś za „dość rzemieślniczy produkt”, porównując proces do „produkcji samolotu, którego wykończenia byłyby następnie wykonywane na -poza pasem startowym ”.

Pomimo niepowodzenia dwóch pierwszych prób, Elon Musk wytrwale w dziedzinie dachów solarnych – Solar Roof

Mimo dwóch nieudanych prób Tesla nadal stawia na dach fotowoltaiczny z nowymi dachówkami

Według szefa Tesli ta nowa generacja dachu słonecznego korzysta z skomplikowanego procesu produkcyjnego i uproszczonej konstrukcji, co pozwala na rozważenie jej rozwoju na dużą skalę, podczas gdy dwie poprzednie awarie są uważane przez miliardera za proste testy. Ten nowy dach fotowoltaiczny z większymi i gęstszymi dachówkami pomoże „ożywić dachy” i „że w przyszłości będzie dziwne, że dachy nie gromadzą energii” – dodał. tygodniowo w ciągu kilku miesięcy.

Tesla planuje montować 1000 nowych dachów słonecznych tygodniowo

Dzięki nowym dachówkom Tesla spodziewa się rozwijać swój dach słoneczny do 1000 instalacji tygodniowo

Znajdź wszystkie nowości High-Tech w naszym oficjalne konto na Twitterze.