Telegram w wersji 5.5 umożliwia usuwanie wiadomości i czatów

Telegram, początkowo pierwsza w pełni zaszyfrowana usługa przesyłania wiadomości pochodzenia rosyjskiego i bezpośredni konkurent WhatsApp, właśnie wydał aktualizację skupiającą się na wzmocnieniu prywatności. Firma, która właśnie przyciągnęła 3 miliony nowych obserwujących dzięki najnowszemu błędowi na Facebooku, rzeczywiście właśnie dostarczyła swoją nową wersję 5.5, na której można teraz usuwać wiadomości pojedynczo lub całkowicie, niezależnie od odbiorcy i daty wysłania wiadomości. te.

Telegram w wersji 5.5 umożliwia teraz usuwanie wiadomości i czatów bez ograniczeń czasowych

Obraz z logo Telegrama i koszem ilustrującym nową funkcję 5.5 usuwania wiadomości i czatów bez opóźnienia czasowego

Ta nowa funkcja Telegrama zastępuje poprzednią opcję, która umożliwiała usuwanie wiadomości tylko w ciągu 48 godzin od wysłania. Ten czynnik czasu się skończył, umożliwiając odświeżenie historii czatów, wiedząc, że rozmowy można usunąć w całości. Krok naprzód uzasadniony przez Pawła Durowa, rosyjskiego założyciela Telegramu, jako krok naprzód w pomaganiu wszystkim w kontrolowaniu ich cyfrowej historii: „Stara wiadomość, o której już zapomniałeś, może zostać wyrwana z kontekstu i wykorzystana przeciwko tobie po dziesięcioleciach. Pośpieszna wiadomość wysłana do dziewczyny z liceum może Cię prześladować w 2030 r., gdy ubiegasz się o urząd w wyborach lokalnych. Musimy przyznać, że pomimo wszystkich naszych postępów w szyfrowaniu i prywatności, mamy bardzo małą realną kontrolę nad naszymi danymi ”.

„Pomimo wszystkich naszych postępów w szyfrowaniu i prywatności, mamy bardzo małą kontrolę nad naszymi danymi”. Pavel Durov, założyciel Telegram

Nowa wersja Telegrama 5.5 umożliwia usuwanie starych wiadomości i czatów

Jednak wdrożenie takiej funkcji może szybko pokazać jej ciemną stronę i przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Rzeczywiście, dialog, w którym wiadomości zostały usunięte, można było szybko wywołać i wyrwać z kontekstu, podobnie jak powtarzane groźby lub obelgi, a następnie po prostu usuwane. Jednak, jak wskazuje Pavel Durov, celem jest tutaj danie niektórym drugiej szansy, a nawet nadanie nowego cyfrowego dziewictwa. Inicjatywa, która nie byłaby bez niezadowolenia niektórych osobowości, gdyby ta nowa funkcja pojawiła się nieco wcześniej. Pomyślimy w szczególności o Kevinie Harcie, wykluczonym z prezentacji tegorocznych Oscarów po odkryciu starych tweetów, czy Jamesie Gunnie, wypartym przez Disneya na tych samych warunkach.

Nowa funkcja Telegram 5.5 umożliwia usuwanie wiadomości przekraczających poprzedni limit 48 godzin

zaktualizowany obraz Aplikacja Telegram 5.5 z funkcją usuwania wiadomości i czatów bez ograniczeń czasowych

Pavel Durov, dyrektor generalny Telegram

zdjęcie założyciela i dyrektora generalnego Pavla Durova dotyczące zaszyfrowanych wiadomości Telegram z aktualizacją 5.5 i nową opcją usuwania wiadomości i czatów