Ta holenderska restauracja zastępuje kelnerów robotami

Holenderska restauracja wprowadziła już nowe zrobotyzowane serwery jako sposób na ograniczenie kontaktu między ludźmi podczas pandemii koronawirusa. Czerwono-białe roboty (poza kolorem przypominające trochę Rosey z amerykańskiego serialu animowanego „The Jetsons”) będą witać klientów, podawać jedzenie i odbierać używane dania ze stołów w restauracji „Royal Palace”. miasto Renesse.

Robot serwery holenderskiej restauracji „Royal Palace”

Robor w czerwono-białej sukience, nowa holenderska restauracja zastępuje kelnerów robotami

Funkcjonalności robota kelnerów w holenderskiej restauracji

Roboty, które nie zostały jeszcze nazwane, mówią „cześć i witaj” i noszą małe szale, być może po to, by wyglądały mniej dziwnie. „Pomagają nam dobrze pracować, przynajmniej ryzykując dla nas i dla klientów”, wyjaśnia Leah Hu, której rodzina jest właścicielem restauracji „Royal Palace”. Dodaje: „Często jesteśmy zajęci i jeszcze bardziej sprzątamy stoły, a roboty dają nam dodatkową pomocną dłoń. Jesteśmy tu zawsze. W tej branży zawsze będzie zapotrzebowanie na ludzi.

Roboty mogą pomóc pracownikom restauracji monitorować odległość między klientami 

Roboty mogą pomóc pracownikom restauracji monitorować odległość między klientami, nowy koronawirus

Skąd wziął się ten pomysł? ?

Kiedy jesienią ubiegłego roku Shaosng Hu, ojciec Leah, zobaczył robotycznych kelnerów serwujących jedzenie w Chinach, wiedział dokładnie, czego chce dla swojej restauracji w holenderskim nadmorskim miasteczku Renesse. W tej chwili nie miał pojęcia o ich przydatności i znaczeniu. Pandemia sprawiła, że ​​fantazyjny i futurystyczny pomysł stał się koniecznością. Może się wydawać, że żyjemy w alternatywnej rzeczywistości, która może rozbić przyszłość w dystopijną przyszłość, w której ludzki dotyk jest przerażający..

Przyszłość robotyki i jej dzisiejsze zastosowania

Przyszłość robotyki i jej dzisiejsze zastosowania, robot i dziewczyna trzymające się za ręce

Roboty podczas pandemii

Jedną z ważnych funkcji robotów będzie monitorowanie odległości między ludźmi a stołami w celu przestrzegania zasad dystansu społecznego. „Wykorzystamy je, aby upewnić się, że 1,5 metra, którego potrzebujemy podczas kryzysu”, powiedziała Leah Hu.

W Holandii podczas pandemii restauracje były zamknięte od ponad dwóch miesięcy. Wiele z nich zaczyna się ponownie otwierać, ale z ograniczeniami dotyczącymi dozwolonej liczby klientów. Oczywiście kelnerzy-roboty nie mogą zarazić się koronawirusem, ale prawdopodobnie nie będą w stanie pomóc klientom z alergiami pokarmowymi lub wziąć wysokie krzesełko dla tej siedmioosobowej grupy z wijącym się dzieckiem.

Pomysł wykorzystania robotów w swojej restauracji przyszedł właścicielowi podczas jednej z jego wizyt w Chinach

Kontakt z ludźmi w restauracjach w epidemii, robotyce i jej dzisiejszych zastosowaniach szturmowiec zabawkowy

Branża restauracyjna miała ciężkie kilka miesięcy, a restauracje straciły około 5,5 miliona miejsc pracy w samym kwietniu. Wydaje się mało prawdopodobne, aby serwery robotów w najbliższym czasie rozprzestrzeniły się w amerykańskich restauracjach. Koszt prawdopodobnie sprawia, że ​​są one zaporowe dla większości małych zakładów.

To właśnie niedawna praktyka w Chinach była inspiracją dla właścicieli restauracji „Pałac Królewski”. I należy zauważyć, że „mechaniczni ludzie”, którzy serwują jedzenie w chińskich restauracjach, są bardziej nowością niż mnich, aby być bardziej wydajnym. Większość serwerów robotów nie jest najlepsza w wykonywaniu swojej pracy.

Holenderska restauracja zastępuje kelnerów robotami kelnerskimi

Holenderska restauracja, która pomaga swoim pracownikom z robotami kelnerskimi