Sony przedstawia pierwsze funkcje PlayStation 5

Jeśli pojawienie się zamiennika bardzo popularnej Playstation 4 wydanej w 2013 roku wydaje się tylko kwestią czasu, wydaje się, że bardziej materializuje się wraz z ogłoszeniem pierwszych cech tego, co po prostu nazwiemy Playstation 5. W wywiadzie przeprowadzonym przez W połączeniu z Markiem Cernym, jednym z projektantów konsoli 4.0, długo oczekiwana nowa wersja wydaje się oferować obsługę grafiki w bardzo wysokiej rozdzielczości w 8K, dźwięk w 3D, a także superszybki dysk twardy.

Playstation 5 wydaje się powoli nabierać kształtu

Sony przedstawia pierwsze informacje techniczne na temat swojej następnej Playstation 5 w wywiadzie z Markiem Cernym

Według Marka Cerny, Playstation 5 nie będzie tylko ulepszoną wersją 4, jak mogło być PS4 Pro. Wyposażone w komponenty nowej generacji, takie jak 8-rdzeniowy procesor z gamy Ryzen AMD, układ Zen 2, a także w nową kartę graficzną Radeon Navi pochodzącą z laboratoriów AMD, przyszłe najnowsze konsole Sony będą w stanie oferować wysokiej jakości wrażenia wideo, pod warunkiem, że jest wyposażony w telewizor, który spełnia jego ambicje. Japońska marka wydaje się również zdeterminowana, aby zapewnić doskonałość w zakresie odtwarzania dźwięku, ze sprzętem zapewniającym trójwymiarowe zarządzanie dźwiękiem. SSD obiecuje również skrócić czas ładowania niektórych gier, od 15 sekund na PS4 do 0,8 sekundy na Playstation 5..

„Playstation 5 nie będzie tylko aktualizacją PS4” Mark Cerny, Sony

Sony ogłasza pierwsze parametry techniczne następnej konsoli Playstation 5

Niedawny sukces emulacji starych konsol, takich jak Playstation 1 Mini, mógł wpłynąć na zainteresowanie Sony starszymi grami. W związku z tym PS5 powinno być kompatybilne z tytułami wydanymi na poprzedniku, w przeciwieństwie do tego, co praktykowano podczas przejścia między wersjami 3. & 4. Według japońskiej marki ewolucja ta również powinna być wolniejsza, co spowolni przestarzałość obecnego modelu konsoli.

PS5 będzie wyposażony w superszybki dysk twardy SSD i rozdzielczość 8K

Sony i Mark Cerny ogłosili pierwsze informacje techniczne o Playstation 5

Jeśli Sony w końcu zdecydowało się komunikować o swoim kolejnym modelu Playstation, ten pierwszy przypływ informacji wydaje się ograniczać tylko do aspektu sprzętowego. Po raz kolejny wymagana będzie cierpliwość, zanim dowiemy się więcej o innych funkcjach, zwłaszcza tych dotyczących multimedialnego aspektu maszyny. Podczas gdy wydanie na ten rok zostało wyraźnie odrzucone przez Marka Cerny’ego, w 2020 roku może pojawić się ten PS5, wiedząc, że wydawcy gier już wydają się być w stanie wojny..

Nie podano ceny ani daty wydania

Sony Playstation 5 będzie wyposażony w szybki dysk twardy SSD i obsługę grafiki 8K