Sony przedstawia pierwszą demonstrację wideo swojego PS5

Jeśli z niecierpliwością wyczekiwane PS5 nie ujrzy światła dziennego w tym roku, a data premiery nie została jeszcze ogłoszona, Sony mimo wszystko ujawniło część swoich osiągnięć technicznych podczas demonstracji wideo wykonanej podczas prezentacji swojej strategii handlowej. Jak już producent zapowiedział w poprzednim komunikacie dotyczącym jego przyszłej konsoli, rzeczywiście będzie ona kompatybilna z obecnym PS4 i Playstation VR. „Wykorzystamy wsteczną kompatybilność PS5, aby szybko i łatwo ewoluować naszą obecną społeczność użytkowników do nowej generacji” – zadeklarował jeden z przedstawicieli japońskiej marki..

Sony zaprezentowało na wideo wydajność swojego PS5

logo Sony Playstation, która właśnie zaprezentowała film przedstawiający działanie swojego przyszłego ps5

Sony rzeczywiście planowało polegać na tytułach PS4, aby popchnąć pierwszą falę graczy, aby szybko wyposażyć się w nową wersję. Ponadto ta kompatybilność gier między dwiema generacjami pozwoli również na utrzymanie rentowności PS4 w nadchodzących latach. Umożliwi to w ten sposób złagodzenie początków przyszłego obiektu i ograniczenie ewentualnej awarii, która w razie potrzeby byłaby częściowo pokryta sprzedażą gier..

Sony potwierdziło wsteczną kompatybilność PS5 ze swoim poprzednikiem i VR

Sony potwierdziło, że PS5 będzie kompatybilne z PS4 i VR

Pod wieloma względami podobny do obecnego Playstation 4, menedżer systemu Mark Cerny twierdzi jednak, że PS5 będzie wyposażony w procesor AMD Ryzen trzeciej generacji z ośmioma rdzeniami, a także nowy silnik graficzny Radeon Navi od AMD. dla wysokiej klasy komputerów do gier. Będzie on odpowiedzialny za system renderowania Ray-Tracing, a także immersyjne renderowanie dźwięku 3D. Jeśli chodzi o pamięć masową, PS5 będzie wyposażony w dysk SSD, który pozwoli mu ładować się do 10 razy szybciej niż jego poprzednik, a także zarządzanie jakością 8K w oczekiwaniu na przyszłą demokratyzację kompatybilnych telewizorów.

SSD, 8K i Ray-Tracing dzięki procesorom Ryzen & AMD Radeon Navi

Przyszłe PS5 będzie wyposażone w dyski SSD i procesory Ryzen & amp; AMD Radeon Navi do zarządzania 8K i Ray-Tracing

Fizyczny napęd dysków również zostanie zachowany, podczas gdy Sony dalej rozwija swoją ofertę przesyłania strumieniowego Now, dotychczas krytykowaną przez wielu użytkowników za niestabilną łączność. Przełom, który powinien zostać znacznie wzmocniony przez niedawne i zaskakujące partnerstwo z Microsoft, mające na celu szybkie zwiększenie możliwości gier i streamingu..

Sony nawiązało współpracę z firmą Microsoft przy opracowywaniu oferty gier strumieniowych Now

Sony i Microsoft podpisały umowę o partnerstwie w zakresie rozwoju Playstation Now, usługi gier strumieniowych