Sklepy Amazon Go wkrótce przyjmą płatności

Po uruchomieniu swoich pierwszych sklepów bezgotówkowych, Amazon rozważa teraz włączenie płatności gotówką lub innego „dodatkowego mechanizmu płatności” do swoich sklepów Amazon Go. Decyzja ta jest wynikiem wielu reakcji, ubolewających nad dyskryminującym aspektem tego rodzaju płatności. mieć kartę bankową lub niskie dochody. Rzeczywiście, wydaje się, że niektórzy dorośli Amerykanie ze skromnymi pensjami nie mają smartfona, co uniemożliwia im korzystanie ze sklepów Amazon Go, podobnie jak ci, którzy po prostu nie są w ogóle klientami Amazona. Jeśli ta zmiana nie wejdzie w życie natychmiast, niektóre duże amerykańskie miasta, takie jak Filadelfia, a wkrótce także Waszyngton, Chicago, San Francisco i Nowy Jork, już zakazały sklepów bez fizycznej zapłaty..

Amazon Go będzie musiał nieco zmodyfikować swój początkowy model

Zdjęcie frontu sklepu Amazon Go bez kasy fiskalnej, co powinno wkrótce wprowadzić płatności gotówką i kartą

To posunięcie wydaje się być zatrzymaniem początkowej strategii Amazona, który otworzył już kilkanaście swoich sklepów Amazon Go, których koncept opiera się na braku kasy. Pomysł polegał na zaoferowaniu nowego systemu zakupów, w którym klienci mogą dokonywać zakupów bez przechodzenia przez kasę, a rachunki za nie są automatycznie rozliczane na koncie Amazon, po zidentyfikowaniu złożonego systemu kamer..

Konceptualne sklepy bezgotówkowe, placówki Amazon Go będą teraz oferować tradycyjne metody płatności

promocyjny wizerunek sklepów Amazon Go z automatyczną płatnością, które powinny odtąd konfigurować kasy

Sklepy Amazon Go mają do tej pory tylko drzwi automatyczne

zdjęcie wnętrza sklepu Amazon Go bez kasjera, który powinien zainstalować tradycyjne metody płatności

Amazon zawsze przedstawiał swoje nowe automatyczne punkty sprzedaży Go jako innowacyjne miejsca, podkreślając sposób konsumpcji nowej generacji. Wraz z utworzeniem funduszy płatniczych firma będzie musiała dokonać przeglądu swojego modelu zarówno pod względem koncepcyjnym, jak i ekonomicznym, uwzględniając nowe potrzeby kadrowe. Jednak, stosując się do nowych wymagań i zasad obowiązujących w niektórych stanach, firma Jeffa Bezosa mogła szybko powiększać swoje sklepy Amazon Go i ich wielkość w szybszym tempie niż oczekiwano, osiedlając się na jeszcze bardziej zaawansowanym świecie..

Przechodząc do bardziej tradycyjnego modelu, sklepy Amazon Go dotrą zatem do szerszego grona odbiorców.

zewnętrzny automatyczny sklep Amazon Go, który zainstaluje nowe kasy z tradycyjnymi metodami płatności