Seat przedstawia eScootera, swój pierwszy elektryczny dwukołowiec

Podczas gdy Harley-Davidson zaprezentował w zeszłym tygodniu nieco więcej swojego projektu elektrycznego roweru w Mediolanie, a Audi zrobiło to na początku tego roku ze swoim e-Tron Scooter, kolej na hiszpańskiego producenta Seata, który ogłasza wprowadzenie na rynek swojego pierwszego elektrycznego miejskiego eScooter, nowy iberyjski dwukołowiec wyposażony w 100% elektryczny układ napędowy o charakterystyce zbliżonej do 125 cm3 powinien zostać zaprezentowany 19 listopada na następnym kongresie Smart City Expo w Barcelonie.

Seat ogłasza wprowadzenie na rynek eScootera, pierwszego elektrycznego jednośladu

Producent Seat ogłasza wprowadzenie na rynek eScootera, skutera elektrycznego o pojemności 125 cm3

Jeszcze na etapie projektowania Seat eScooter miał wyznaczać pierwsze kroki hiszpańskiego producenta w dziedzinie jednośladów, a ponadto w coraz bardziej popularnej wśród konkurencji ze świata motoryzacji, branży transportu miejskiego z motoryzacją elektryczną. Nowa strategia, którą Seat, członek grupy Volkswagen, wydaje się realizować po prezentacji jednomiejscowego samochodu koncepcyjnego Minimó, inspirowanego Renault Twizy i planowanego na 2021 r., lub eXS KickScooter napędzany przez Segway , zaplanowane na najbliższe Święta Bożego Narodzenia.

Po Minimó i eSX KickStarter, Seat urzeczywistnia swój projekt rozwojowy skoncentrowany na czystej mobilności dzięki eSooterowi

Seat ogłasza pojawienie się pierwszego dwukołowca, eScootera i jego silnika elektrycznego

„Stały rozwój dużych miast sprawia, że ​​efektywna mobilność jest jednym z głównych wyzwań do pokonania. Dziś robimy kolejny krok w naszej strategii miejskiej mikromobilności, potwierdzając wprowadzenie na rynek pierwszego eScootera w historii marki – skomentował Luca de Meo, włoski prezes marki. Należy zauważyć, że Ducati, również członek niemieckiej grupy, już poczynił pierwsze kroki w budowie modelu elektrycznego i którego umiejętnościami można było dzielić się z hiszpańskim kolegą, oprócz tych dostarczanych przez katalońską firmę Silence, która uczestniczy w projekt we współpracy z Seat.

eXS KickScooter, hulajnoga elektryczna hiszpańskiego producenta zaplanowana na Boże Narodzenie

Po EXS KickScooter, Seat ogłasza eScooter, swój pierwszy dwukołowiec o pojemności 125 cm3

Poza tym, że eScooter powinien wejść do kategorii 125 cm3, marka iberyjska nie ujawniła żadnych informacji na temat parametrów technicznych. Na chwilę obecną opublikowano pojedyncze zdjęcie tyłu pojazdu ilustrujące zapowiedź projektu.

Seat Minimó, miejski jednomiejscowy samochód inspirowany Renault Twizy

Seat wsiada na jednoślady z eScooterem, hulajnogą elektryczną o pojemności 125 cm3

Znajdź wszystkie nowości z branży Auto-Moto i High-Tech w naszej kategorii Technews i na naszej oficjalne konto na Twitterze.