Pirografia, zabawa, gdy masz czas

Podobnie jak malarstwo i rzeźba, pirografię można uznać za sztukę. Dzięki temu pirograf jest niezbędnym materiałem dla miłośników kreatywnych hobby i majsterkowiczów (zrób to sam). Celem jest praca z różnymi materiałami, aby stworzyć piękne przedmioty dekoracyjne, a nawet akcesoria modowe. Zbliżenie na tę ekscytującą czynność, która budzi uśpionego w każdym z nas artystę.

zdjęcie wielu sosów z drewna

Co to jest pirograwer ?

Pirograwer przydaje się do wykonywania różnych wzorów na podłożu takim jak drewno, korek czy skóra. To żelazko do grawerowania, jak jest również nazywane, jest podgrzewane na czerwono, aby móc wydrążyć materiał. Ale pirografia nie kończy się na tym, ponieważ powstałe w ten sposób wypalenie może mieć różne odcienie, od jasnobrązowego do ciemnobrązowego. Eksperci od pirografii posuwają się nawet tak daleko, że tworzą bardzo piękne gradienty, linie i cienie, ujawniając ich artystyczny zmysł. W związku z tym strona mój-pyrograwer.fr oferuje przewodnik po pirografii i pirografii w ogóle. Platforma jest zatem skierowana do wszystkich profili, niezależnie od tego, czy są amatorami, czy doświadczonymi. Rzeczywiście, pełne porównanie pirograwerów będzie dla Ciebie bardzo przydatne, aby znaleźć narzędzia dostosowane do Twoich potrzeb..

Różne rodzaje pirograwerów

Zrozumiesz, że istnieje kilka rodzajów pirograwerów, w zależności od użytkowników i materiałów, które mają być obrabiane. Więc maszyna do wypalania drewna składa się z uchwytu i kolców. Mają różne kształty. Po podgrzaniu umożliwiają tworzenie prawdziwych dzieł sztuki.

Z pirograwer R200, masz urządzenie wielofunkcyjne, które zawiera 4 poziomy mocy. Narzędzie to służy do grawerowania drewna, ale także skóry. Ponadto idealnie nadaje się do tworzenia pięknych arcydzieł na tkaninie. Inaczej, pirograwer R300 wyróżnia się dwoma uchwytami, które umożliwiają jednoczesne prowadzenie pirografii.

pirografia zabawa czas aktywności

Kryteria wyboru pirograwera

Zanim wybierzesz i zainwestujesz w pirograwer, zadaj sobie właściwe pytania. Urządzenie musi być w stanie spełnić Twoje oczekiwania i częstotliwość użytkowania. Wybór takiego sprzętu opiera się zatem na kilku kryteriach.

Moc pirograwera umożliwia określenie niezbędnego czasu nagrzewania. Więc jeśli chcesz dobrze grać, waty są niezbędne. Ponadto najlepiej jest unikać modeli klasy podstawowej lub średniej, których moc nie może być regulowana. Wolę raczej wyrafinowanych pirografów, na których moc, temperatura grota i buforów są regulowane;. Pirografowie z takimi funkcjami są skierowani do publiczności złożonej z profesjonalistów. Zyskują na precyzji i regulują temperaturę zgodnie ze swoimi potrzebami..

Rozpoczęcie pracy jest jednym z kryteriów wyboru pirograwera. Czy długopis do grawerowania jest wystarczająco ergonomiczny? Przypadkowo ten szczegół jest niezbędny do tworzenia prac na dużą skalę. Jednocześnie powinieneś zapoznać się z izolacją pióra. Rzeczywiście, użytkownik musi być w stanie pracować bez konieczności znoszenia nieprzyjemnych skutków upałów.

Budżet przeznaczony na zakup pirograwera różni się w zależności od modelu, zasięgu czy dostępnych funkcji. Dodatkowo dany model może być odpowiedni dla amatora/początkującego, ale nie dla profesjonalisty. Spodziewaj się zmiennych cen, które mogą wzrosnąć od pojedynczych do podwójnych w zależności od rodzaju pirograwerów. Jedna rada: jeśli jesteś nowy w pirografii, ćwicz na klasycznych urządzeniach. Będziesz miał czas na doskonalenie swojej techniki. Gdy zdobędziesz pomocną dłoń, nie wahaj się iść na wyższy rynek.

Rozpocznij pirografię: jakie są różne kroki ?

Oczywiście pirografia pozostaje zabawną czynnością, jednak musisz opanować technikę grawerowania drewna, skóry, korka, a nawet tkaniny..

Krok 1: Przygotuj materiały

Czy wybrałeś medium? Zacznij od narysowania na nim wzoru ołówkiem. W tym momencie liczy się każdy szczegół. Po zakończeniu przygotuj narzędzia do pirografii i wybierz wskazówkę, której użyjesz do stworzenia. Zaplanuj również szczypce do biżuterii, aby wymieniać końcówki bez poparzenia. Szczypce będą bardzo przydatne przykręcić końcówkę do pirograwera. Następnie aktywuj klin zabezpieczający przed podłączeniem urządzenia. Poczekaj, aż pirograf się rozgrzeje, zanim zaczniesz pirografować.

Krok 2: Utwórz efekty graficzne

Gdy upłynie czas nagrzewania, weź pirograwer i ustaw go pionowo. Zacznij od podążania za liniami narysowanymi na podporze. Zwróć uwagę, że wskazówki można wymieniać w zależności od efektów graficznych i żądanego renderowania. A za małą sztuczkę możesz tworzyć cienkie linie, utrzymując pirograwer w pionie. W przeciwnym razie możesz pracować z mikro końcówką, ale nie tylko. W rzeczy samej, wskazówka do kaligrafii jest niezbędna ozdobić podporę pismem.

Jeśli chodzi o grubsze linie, łatwo je uzyskać, przechylając pirograwer. Potrzebna będzie również końcówka do cienia, która umożliwi wykonanie cieniowania. Zwróć uwagę, że im większy nacisk na pirograwer, tym intensywniejsze cieniowanie. Niezbędne będzie również znalezienie odpowiedniej równowagi.

stara ręka mężczyzny wykonującego pirografię na drewnianej desce

Pirografia: jakie media preferować ?

Wolisz drewno czy skórę? Eksperci od pirografii powiedzą Ci, że dla każdego medium, jego pirografia.

Pirografia na drewnie

Drewno pozostaje najczęściej używanym wsparciem dla pirografii dla ich kreacji. Poświęć też trochę czasu na wybór spośród wielu gatunki drewna : sosna, orzech, brzoza, lipa… W razie wątpliwości ćwicz na złomach drewna lub na paletach.

Gdy zdobędziesz pomocną dłoń, przeszlifuj swoje wsparcie papierem ściernym. Usuń pozostałości lakieru i chemikaliów, które po podgrzaniu są szkodliwe dla zdrowia. Narysuj wzór ołówkiem, a następnie rozpocznij pirografię.

Pirografia na skórze

Pirografia na skórze jest praktycznie podobna do pirografii na drewnie. Rzeczywiście, właściwości skóry są podobne do drewna. W przeciwieństwie do drewna nie musisz szlifować skóry. Materiał ten nie wymaga specjalnej obróbki, jest gotowy do obróbki. Zacznij również od przyklejenia wzoru ołówkiem, stylem lub za pomocą papieru transferowego.

Wybierz odpowiedni punkt, a następnie podgrzej żelazko do grawerowania. Jeśli nie masz pewności lub masz wątpliwości, rozważ ćwiczenie na skrawkach skóry. Po opanowaniu techniki możesz łatwo pirograf na torbie, pasek, skórzany pokrowiec. Daj się zainspirować !

działalność w zakresie pirografii mediów

Pirografia: bezpieczeństwo przede wszystkim !

Niezależnie od zastosowanego nośnika lub zastosowanej techniki, pirografia nie jest trywialną czynnością. Nieprzestrzeganie instrukcji bezpieczeństwa może nawet stać się niebezpieczne. Najpierw załóż maskę podczas czyszczenia lub pracy z materiałem. Zapobiegnie to wdychaniu toksycznych oparów, a nawet chemikaliów. Po drugie pomyśl o przewietrzeniu pomieszczenia, w którym pracujesz.

I oczywiście pirograwer nie jest zabawką. Więc jeśli masz dzieci lub spędzają czas w twoim warsztacie, zawsze umieszczaj sprzęt do pirografii poza ich zasięgiem. Po zakończeniu pracy odłącz pirograwer i umieść go poza zasięgiem. Rzeczywiście, urządzenie musi ostygnąć przed użyciem.

Tych kilka ograniczeń gwarantuje Twoje bezpieczeństwo jako użytkownika. Tak czy inaczej, ta praktyka jest dostępna dla każdego. Nie wahaj się też prezentować swoich dzieł na przyjęciach i urodzinach. Szczególnie cenione są ręcznie robione prezenty.