Parrot porzuca rynek minidronów

Wygląda na to, że dla francuskiej firmy Parrot mini drony już się skończyły. Rzeczywiście, według amerykańskich mediów Wirecutter, który jako pierwszy ujawnił te informacje, mówi się, że firma przestała produkować i rozwijać swoją linię małych dronów przeznaczonych dla ogółu społeczeństwa, aby skoncentrować się na wysokiej klasy serii modeli Anafi. Ogłoszenie zostało potwierdzone przez rzecznika Parrot w The Verge: „Parrot zaprzestał produkcji i rozwoju dronów, z wyjątkiem Anafi i jego wariantów”, dodaje, że firma zlikwidowała już wszystkie swoje zapasy Mambos i Swing i że tylko egzemplarze, które wciąż są dostępne w sklepach, pozostały dostępne.

Francuski producent Parrot kapituluje na rynku minidronów

francuska marka dronów Parrot porzuca rynek minidronów i zatrzymuje marketing Swing i BeBop

Gdyby Parrot ugruntował swoją pozycję na rynku minidronów, zanim zaczął opracowywać swoje flagowe modele Anafi, wydawałoby się, że demokratyzacja urządzeń latających, które stały się dostępne dzięki pojawieniu się chińskich produktów, zwyciężyła w wytrwałości francuskiej marki w domena. Konkurencja napędzana przez chińskie DJI, które samo w sobie stanowi prawie całą sprzedaż minidronów na świecie od momentu powstania w 2006 roku, z 74% udziałem w rynku w porównaniu z niewielkim procentem francuskiego producenta. Sytuacja, która już dwa lata temu zmusiła Parrot do oddzielenia się od 290 pracowników.

Parrot kończy karierę swoich minidronów Swing

Parrot już wydobył produkcję swoich minidronów Swing i Bebop, aby skupić się na Anafi

W obliczu konkurencji, która okazała się nie do pokonania, Parrot ogłosił już zamiar kapitulacji przed DJI, aby bardziej skoncentrować się na komercyjnych dronach i sektorze B2B, rozwijając usługi i partnerstwa z organizacjami prywatnymi lub publicznymi..

„Papuga wstrzymała produkcję i rozwój dronów, z wyjątkiem Anafi i jego wariantów” Parrot

producent Parrot odtąd skoncentruje swoje wysiłki na swoim wysokiej klasy dronie dla profesjonalistów Anafi

Chociaż firma chce nadal sprzedawać swój model drona Anafi publicznie, francuska marka liczy na swoją nową strategię, która teraz ukierunkowana jest na sektory zawodowe, aby poprawić kondycję finansową jej części komercyjnej, o 5% w 2018 r., podczas gdy ogólny dochód paryskiej firmy pod przewodnictwem Henri Seydoux spadła o 28% w porównaniu z 2017 r. Wycofanie się ze sprzedaży dronów konsumenckich wydaje się zatem być odnotowane i stanowi już tylko niewielką część jej obrotów, podczas gdy marka podpisał kontrakt z armią amerykańską na opracowanie nowego modelu kompaktowego i wysokowydajnego drona.

W obliczu konkurencji ze strony DJI, Parrot zwraca się teraz do rynku B2B

Parrot zapewnił sobie porozumienie z armią amerykańską na opracowanie nowego kompaktowego drona