Nikola ogłasza przybycie borsuka wodorowego

Po Rivian, General Motors i Hummer, Fordzie i jego F-150 oraz oczywiście Tesli i jej Cybertruck, rynek elektrycznych SUV-ów produkowanych w Ameryce nadal rośnie, wraz z pojawieniem się nowego dzieciaka z Nikola Corporation..

Amerykański producent Nikola ogłasza Badger

Amerykańska firma Nikola ogłasza rychłe pojawienie się wodorowego SUV-a Badger

Firma z Arizony właśnie ogłosiła że zamierza ulepszyć swój katalog projektów, już dobrze zaopatrzonych, nowego modelu elektrycznego SUV-a, Nikola Borsuk. Prezentowany jako pojazd hybrydowy pickup, który zostanie oficjalnie zaprezentowany we wrześniu przyszłego roku, wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem wodoru. Przyszły konkurent Cybertruck będzie zatem przewoził zbiornik na wodór do zasilania ogniwa paliwowego, które wytwarza energię elektryczną dla układów napędowych. Drugi akumulator pomocniczy pozwoli tej hybrydowej wersji Badgera na osiągnięcie 965 kilometrów całkowitego zasięgu, według producenta.

Nikola, który opracowuje technologię wodorową w kilku innych dużych pojazdach, ogłasza, że ​​powinna być również oferowana wersja w 100% zasilana bateryjnie, tym razem z ograniczeniem do 480 kilometrów. „Nikola opracowuje szereg technologii dla swoich naczep, dlaczego więc nie wykorzystać ich do zaprojektowania SUV-a? »skomentował szef Nikoli, Trevor Milton.

Ogłoszono konkurenta Tesli Cybertruck, Nikola’s Badger jest oparty na technologii wodorowej

Nikola Corporation polega na wodorze, aby konkurować z Teslą swoim nowym Badger

Z mocą bliską 900 koni mechanicznych, pozwalającą na osiągnięcie 100 km/hw 2,9 sekundy, Nikola’s Badger byłby również w stanie holować do 3,6 tony. Jeśli amerykańska firma od kilku lat polega na wodorze poprzez rozwój kilku dużych pojazdów lub na prostej elektryce, takiej jak skuter wodny i buggy, hojna autonomia ogłoszona przez Badgera może być jednym z kluczy. głównym problemem stojącym przed tą technologią jest brak infrastruktury do ładowania. Nikola próbuje uspokoić, ogłaszając, że chce zainstalować sieć nie mniej niż 700 stacji na amerykańskiej ziemi.

Hojne specyfikacje dla ambitnego projektu

Po Hummerze i Cybertrucku na rynek elektrycznych SUV-ów powinien pojawić się Nikola's Badger

Do tego czasu potencjalny przyjazd Badgera zmierzy się z trudnymi konkurentami w ulubionym samochodzie elektrycznym American Way of Life, SUV-ie. W obliczu rozproszonego katalogu i wielu obietnic, młoda marka będzie musiała odnieść sukces w uspokojeniu przyszłej klienteli, bardziej skłonnej do postawienia na takich ekspertów branży motoryzacyjnej jak Ford, GM czy nawet Tesla..

Pickup wodorowy będzie musiał stanąć na wysokości zadania przeciwko konkurentom o bardziej sugestywnych nazwach, takich jak Hummer czy F-150

Firma Nikola chce konkurować z dużymi amerykańskimi producentami swoim wodorowym SUV-em Badger z rekordową autonomią