Netflix wprowadza mobilne gry wideo z Stranger Things

Po ugruntowaniu swojej pozycji lidera w streamingu filmów i seriali Netflix wydaje się chcieć dywersyfikować swoją działalność, zajmując się światem mobilnych gier wideo. To właśnie podczas targów E3 w Los Angeles firma ogłosiła stworzenie gier opartych na swojej oryginalnej serii, zaczynając od jednej z najpopularniejszych z nich, Stranger Things..

Netflix i Next Games przygotowują grę wideo z popularnego serialu Stranger Things

Netflix ogłasza pojawienie się gry wideo Stranger Things na urządzenia mobilne opracowanej przez Next Games

Oparta na tytułowej serii lat 80. gra Stranger Things została opisana przez Netflix jako gra RPG oparta na lokalizacji, umożliwiająca graczom łączenie się w sieci przez słynny równoległy świat Upside Down, aby przeciwstawić się otaczającemu ją złu. Fińska firma deweloperska Next Games integruje w ten sposób system Google Maps, aby umożliwić graczom eksplorację własnego środowiska, takiego jak to, co można znaleźć w Pokemon Go. „Naszą misją jest promowanie wartości i idei ważnych funkcji w serii, takich jak jako przyjaźń i nadprzyrodzone, a wszystko to w zabawny i przyjazny dla urządzeń mobilnych sposób ”- skomentował Teemu Huuhtanen, dyrektor generalny Next Games.

Gra Stranger Things będzie oparta na geolokalizacji

Nadchodząca gra Stranger Things wydana przez Netflix i Next Games będzie oparta na lokalizacji w Mapach Google

W ten sposób Next Game podąża za wydawcą Niantic, twórcą Pokemon Go i staje się jednym z liderów rozwoju gier wideo wykorzystujących technologię geolokalizacji, w szczególności tworzenie The Walking Dead: Our World, którego misje i cele są oparte na ‘ ‘ korzystanie z Map Google.

„Naszą misją jest promowanie ważnych wartości i idei obecnych w serialu (…)” Teemu Huuhtanen, CEO Next Games.

seria Stranger Things widziała już próby dostosowania go do gry wideo, ale to Netflix i Next Games powinny uruchomić swoją mobilną wersję w 2020 roku

To nie pierwszy raz, kiedy seria Stranger Things zainspirowała wydawców gier wideo. Telltale Games rzeczywiście planowało zająć się tytułem w 2017 roku, tworząc darmową grę mobilną, która ostatecznie nigdy nie ujrzy światła dziennego, ponieważ firma musiała zaprzestać działalności we wrześniu ubiegłego roku. Podczas gdy trzeci sezon serii o tej samej nazwie nadejdzie 4 lipca na Netflix, gra Stranger Things od Next Games ma zostać wydana w 2020 roku na platformach iOS i Android..

Sezon 3 Stranger Things pojawia się 4 lipca na Netflix

Sezon 3 Stranger Things, na którym oparta jest przyszła mobilna gra wideo Next Games, pojawi się na Netflix 4 lipca