Netflix przejmuje królowe paryskiego teatru w Nowym Jorku

Netflix wkracza nieco bardziej dosłownie w branżę filmową, stając się nowym najemcą jednego z najstarszych niezależnych kin w Nowym Jorku. Ogłoszone w poniedziałek przejęcie dzierżawy paryskiego teatru i jego pojedynczego pokoju przez giganta streamingu sygnalizuje jego odrodzenie, po jego zamknięciu w sierpniu zeszłego roku.

Netflix oferuje Paris Theatre, ostatnie niezależne kino w Nowym Jorku

Netlifx poinformował, że przejął dzierżawę paryskiego teatru, ostatniego niezależnego kina jednoekranowego w Nowym Jorku.

Choć nie określił szczegółów umowy dotyczących nowej lokalizacji, Netflix nadal twierdzi, że chce wykorzystać tę salę do organizowania wydarzeń specjalnych, takich jak retrospektywy czy wieczory maratońskie wokół seriali, a także pokazy własnych produkcji. Decyzja, która nastąpiła po pierwszym krótkim otwarciu, zorganizowanym na potrzeby nowego filmu Noah Baumbach, Małżeństwo. U bram przemysłu kinowego z powodu braku programów kinowych platforma zamierza się zemścić, wychodząc naprzeciw żądaniom krytyków, którzy narzucają, że film musi być dostępny w kinach przez co najmniej siedem dni. kwalifikować się do nagród. W ten sposób Netflix zdecydował się już na krótki czas wyemitować Irlandczyka w kinach, aby mógł zostać wybrany w wyścigu o kolejne Oscary..

The Paris Theatre, bilet wstępu na Oscara dla Netflix

Netflix przejmuje niezależne kino Paris Theatre w Nowym Jorku, aby organizować specjalne wydarzenia i pokazy

Przejęcie dzierżawy Paris Theatre, która jest skazane na zamknięcie ze względu na ciągły wzrost czynszów na Piątej Alei na Manhattanie, nie jest jednak pierwszym wydarzeniem Netfliksa. Rzeczywiście, amerykański gigant zdecydował się zainwestować w tradycyjne kina, podczas gdy trwają rozmowy o przejęciu Teatru Egipskiego w Los Angeles. Mówi się, że firma ma również celowniki w sieci teatrów Landmark Theatres. Strategia, która pokazuje, że firma chce zyskać wiarygodność w małym świecie profesjonalistów filmowych, w szczególności po to, by móc przyciągnąć nowych reżyserów, wciąż ostrożnych na myśl o pracy w mediach bardziej upodobnionych do telewizji niż do Hollywood.

Pod presją Hollywood Netflix kieruje swoją strategię ku światu kina głównego nurtu

netflix przejmuje paryski teatr z Nowego Jorku, aby wyświetlać swoje produkcje i spełniać wymagania hollywoodzkie

Netflix może teraz sprostać wymaganiom profesjonalistów w zakresie kinowej premiery swoich filmów

Przejmując nowojorskie kino Paris Theater, Netflix ma nadzieję przyciągnąć nowych reżyserów, stając się bardziej wiarygodnym w oczach hollywoodzkiego przemysłu.