Microsoft zaprezentował przyszłą konsolę Xbox Series X

Microsoft skorzystał z wydarzenia Games Awards 2019, aby zaprezentować swoją nową generację konsoli zaplanowaną na Boże Narodzenie 2020 r., Xbox Series X. Prezentacja maszyny, która miała być „najpotężniejszą, jaką kiedykolwiek pojawiła się na rynku”, dała wgląd w jej smukłą konstrukcję bliską te z komputera stacjonarnego, nadal można je układać zarówno w pionie, jak iw poziomie.

Microsoft zaprezentował swoją przyszłą konsolę Xbox Series X

Microsoft zaprezentował swoją przyszłą konsolę Xbox Series X podczas Games Awards

Xbox Series X jest w stanie zapewnić „cztery razy większą moc obliczeniową niż Xbox One X w najcichszy i najbardziej wydajny sposób”, mówi szef działu Microsoft, Phil Spencer, Xbox Series X jest wyposażony w procesor oparty na architekturze Zen 2 swojego partnera AMD i na technologii 3D RDNA firmy Radeon. Wyposażona w system Ray Tracing i dysk SSD NVMe, który „praktycznie wyeliminuje czasy ładowania i pozwoli graczowi na szybszy start”, konsola będzie chętnie obsługiwała gry w 4K przy 60 fps, a nawet niektóre tytuły w rozdzielczości 8K przy 120 klatkach na sekundę. Zaprojektowany, aby pasował do wszechświata chmury, Xbox Series X będzie również wyposażony w systemy redukcji opóźnień ALLM i DLI, dzięki czemu będzie „najbardziej responsywną konsolą w historii”.

Xbox Series X znalazł się na gali Games Awards 2019

Konsola Microsoft Xbox Series X nowej generacji zaprezentowana podczas rozdania nagród w grach

Poziom kontrolera, Microsoft również uchylił zasłonę w nowej generacji kontrolera bezprzewodowego, „którego rozmiar i kształt zostały dopracowane, aby pasowały do ​​większej liczby graczy”. To nowe akcesorium będzie kompatybilne z innymi produktami firmy, jakimi są konsole Xbox One i komputery PC wyposażone w system Windows 10 i będzie posiadał „nowy” przycisk „Udostępnij”, umożliwiający łatwe robienie i udostępnianie zrzutów ekranu i innych klipów. »Wyjaśnia projekt menedżer. Kontrolery ze starych wersji konsoli Microsoftu będą kompatybilne z tą nową wersją, podobnie jak gry. Aby wesprzeć prezentację i podkreślić wizualną wydajność swojej nowej maszyny, firma Billa Gatesa wydała teaser gry Hellblade..

Konsola Microsoft będzie miała nowy kontroler

Przyszła konsola Xbox Series X firmy Microsoft będzie wyposażona w kontroler nowej generacji

„Najpotężniejsza konsola, jaką kiedykolwiek wydano”

Bardzo wydajna konsola Xbox Series X, która ma trafić na koniec 2020 r., została zaprezentowana przez Microsoft