Manekin Starman firmy SpaceX właśnie zakończył orbitę wokół Słońca

Nieco ponad półtora roku po tym, jak został wystrzelony w kosmos przez Project SpaceX, atrapa Starmana i jego Tesli Roadster właśnie ukończyli swoją pierwszą orbitę wokół Słońca. Wystrzelona w lutym 2018 r. z przylądka Canaveral rakieta Falcon Heavy, czołowa firma Elona Muska zajmująca się badaniem kosmosu, osiągnęła częściowo swój cel, wysyłając osobisty samochód amerykańskiego potentata i jego sztucznego pasażera, który od tego czasu przebył ponad 767 milionów mil . Spektakl, który oddał hołd Kosmiczna osobliwość Davida Bowiego z 1969 r..

Manekin astronauty Starman właśnie zakończył swoją orbitę wokół Słońca w swoim Tesli Roadster

Supermodelka SpaceX Starman właśnie ukończyła swoją pierwszą orbitę wokół Słońca

Uznany przez projektanta za „śmieszny i zabawny”, ten nieco zwariowany projekt, do którego przywykł Elon Musk, zdążył już w listopadzie przebyć orbitę Marsa. To jest strona Gdzie jest Roadster, utworzone, aby śledzić przygodę Starmana, który właśnie ujawnił, że projekt samochodu kosmicznego właśnie zakończył swoją pierwszą orbitę słoneczną, po 557 dniach podróży od startu z Florydy.

Starman został wystrzelony w kosmos w lutym 2018 roku na pokładzie rakiety Falcon Heavy

Starman SpaceX został wysłany w kosmos na pokładzie Falcon Heavy w lutym 2018 r.

Oprócz przekroczenia ponad 21 188 razy szacowanej żywotności baterii Tesli, na dystansie równoważnym ponad 34 razy większej liczbie dróg na świecie razem wziętych, mówi się również, że Starman wysłuchał ponad 152 000 razy kultowego toru Davida Bowiego, Space Oddity, bez humoru informuje o tej stronie.

Starman jest pomysłem firmy SpaceX Elona Muska

Starman i rakieta Falcon Heavy to projekty firmy SpaceX Elona Muska

Teraz po drugiej stronie słońca czerwona Tesla Roadster Starmana powinna zbliżyć się do Marsa do października 2020 r., zanim będzie można ją ponownie zobaczyć w listopadzie 2020 r. Wreszcie będziemy musieli poczekać do 2047 r., zanim astronauta i jego elektryczny samochód w końcu zbliżą się do Marsa. Ziemia. Jednak cel NASA polegający na wysłaniu pierwszych ludzi na Marsa do 2033 r., w połączeniu z celem Elona Muska, by sprowadzić tam pasażerów trzy lata wcześniej, może skrócić spotkanie ze Starmanem o kilka lat..

SpaceX planuje wysłać pierwszych pasażerów na Marsa do 2030 r.

Starman Artificial Astronaut Project to wizytówka w mediach SpaceX i rakieta Falcon Heavy Elona Muska