Koronawirus: Tesla rozpoczęła produkcję sztucznych respiratorów

Podczas gdy Stany Zjednoczone są teraz mocno dotknięte falą koronawirusa do tego stopnia, że ​​stają się nowym globalnym epicentrum, takim jak Europa, potrzeby ich szpitali są teraz tragiczne. Jak w każdym kraju borykającym się z pandemią i rosnącą liczbą poważnych przypadków, pierwsze niedobory sprzętu medycznego, a zwłaszcza sztucznych respiratorów, są odczuwalne bardziej niż kiedykolwiek. W związku z tym burmistrz Nowego Jorku, niewątpliwie miasta najbardziej dotkniętego chorobą, wezwał przemysłową i logistyczną siłę Tesli, aby jak najlepiej pomóc zespołom medycznym, opuszczając produkcję. pacjentów. Tak więc firma Elona Muska zabrała się do pracy i zaczęła projektować własne wentylatory do użytku w amerykańskich szpitalach..

Tesla uruchomiła projekt sztucznych respiratorów

Po obietnicy Elona Muska, Tesla zaczął projektować własne sztuczne maski oddechowe

Respiratory wykonane z części zamiennych Modelu 3 i Modelu S

Po głuchym dialogu na Twitterze między burmistrzem Billem de Blasio i szefem Tesli, firma właśnie opublikowała wideo, zamieszczone na kanale marki na Youtube, w którym inżynierowie prezentują słynne maski oddechowe opracowane w pośpiechu w ciągu dwóch tygodni. Maszyny są prezentowane jako montaż części zamiennych z pojazdów Tesli, w tym filtrów i nawilżaczy, a także jako część układu zawieszenia Modelu S, czy ekran dotykowy pierwotnie zaprojektowany dla Modelu 3. Strategia recyklingu, która umożliwiła firmie Elon Zespoły Muska oszczędzają czas, opierając się na już istniejących zapasach części. „Używamy części, które znamy na pamięć, których niezawodność znamy i które są dostępne w dużych ilościach” – wyjaśnia jeden z inżynierów odpowiedzialnych za produkcję swoich sztucznych respiratorów wykonanych w Tesli..

Przyspieszona produkcja w związku z obecną sytuacją zdrowotną w Ameryce

Tesla rozpoczęła produkcję respiratorów po prośbie o pomoc burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio

Pomoc w nagłych wypadkach od Tesli o ograniczonej skuteczności

Pomimo dobrej woli firmy, która obiecuje nieodpłatnie udostępnić wentylatory szpitalom w różnych częściach kraju, wydaje się, że maszyny te nie są najbardziej odpowiednie w tej sytuacji. Rzeczywiście, te dwustopniowe maski oddechowe Tesla z nadciśnieniem nie byłyby przeznaczone dla oddziałów intensywnej terapii, ponieważ ich mechanizm jest bardziej odpowiedni do prostego leczenia bezdechu sennego. Jednak w obliczu zagrożenia zdrowotnego amerykańska FDA nadal zatwierdziła stosowanie tych urządzeń jako alternatywy w przypadku niedoboru..

Przemysłowcy w służbie zdrowia publicznego

Tesla opracowuje aparaty oddechowe z części swoich samochodów elektrycznych

Podczas kryzysu duże grupy przemysłowe przekształcają się w producentów masek oddechowych

Tesla nie jest jedyną firmą motoryzacyjną, która oferuje swoje usługi przemysłowe. Rzeczywiście, Ford i General Motors również rozpoczęły produkcję wentylatorów, odpowiednio o wysokości 30 000 i 12 000 sztuk miesięcznie. W końcu angielski producent odkurzaczy Dyson wykorzystał w praktyce swoją wiedzę technologiczną w zakresie uzdatniania i oczyszczania powietrza w celu zaprojektowania i dystrybucji własnego respiratora CoVent. W oczekiwaniu na zatwierdzenie przez władze brytyjski rząd zobowiązał się już do zamówienia 10 000 egzemplarzy. Powinniśmy również wspomnieć o francuskim producencie sprzętu sportowego Decathlon, który ze swojej strony zdecydował się zaoferować służbie zdrowia swoje zapasy 30 000 masek do nurkowania Easybreath, po tym, jak włoscy inżynierowie wykazali jego przydatność zdrowotną, po pewnych technicznych korektach.

Stany Zjednoczone nowym globalnym epicentrum pandemii Covid-19

Elon Musk był pionierem w projektowaniu pierwszych respiratorów Tesli, przeznaczonych dla amerykańskich szpitali