Klasyczna konsola Nintendo Switch również powinna zostać odświeżona

Po ogłoszeniu przez Nintendo nadchodzącego pojawienia się Switch Lite, lżejszej wersji, tańszej i poświęconej wyłącznie przenośności, japońska marka właśnie ujawniła, że ​​standardowa wersja swojej udanej przenośnej konsoli doczeka się nawet kilku aktualizacji sprzętu . Rzeczywiście, równolegle z premierą Lite, Nintendo zamierzało poprawić wydajność Switcha, zgodnie z informacjami zebranymi przez serwis The Verge, który publikuje raport FCC, organu odpowiedzialnego za „certyfikację produktów elektronicznych”. na rynek amerykański.

Nintendo rozważyłoby aktualizację komponentów swojego Switcha

po ogłoszeniu nadejścia Switch Lite, jego lżejszej wersji, konsola Nintendo może wkrótce otrzymać aktualizację swoich komponentów

Zgodnie z prośbą japońskiego producenta, rozważałby wyposażenie swojej konsoli w nowy procesor SoC, nową pamięć flash NAND, a także nową płytę główną. W tym celu Nintendo złożyło zatem do danego organu wniosek o „zezwolenie na zmianę klasy II”, zezwolenie pozwalające producentowi na modyfikację już istniejącego produktu, bez konieczności ponownego składania nowego wniosku o certyfikację..

Nintendo złożyłoby wniosek w tym kierunku do Federalnej Komisji Łączności

Nintendo złożyło wniosek o zezwolenie na modyfikację swojego Switcha do FCC w celu modyfikacji jego komponentów.

Jeśli na razie nie przekazano dokładnych informacji dotyczących nowych modeli komponentów, które mają nadejść, jest prawdopodobne, że obecny procesor Tegra X1 firmy Nvidia, który stanowi wyposażenie istniejącego modelu od 2017 roku i który dziś chce być nieco przestarzały, ustąpi lub przynajmniej otrzymać aktualizację pod względem szybkości pisania, jak sugerują niektóre źródła.

Obecny procesor Nvidia Tegra X1 w Switchu może ustąpić miejsca bardziej oszczędnemu modelowi

Nintendo planowałoby wymienić procesor Switcha tegra x1 na bardziej ekonomiczny i tańszy model, jak w przypadku wersji Lite

Kluczem do ogłoszonej zmiany może być pojawienie się Switch Lite, zapowiadanego jako bardziej energooszczędny układ scalony, a tym samym umożliwiający wydłużenie żywotności baterii. Można więc przypuszczać, że standardowa wersja Switcha, sprzedawana za 100 dolarów więcej niż jego przyszła młodsza siostra, korzysta z tego samego zaawansowania technicznego w zakresie czasu ładowania i termometrii..

Switch X Switch Lite: „Dwa systemy będą się wzajemnie uzupełniać i współistnieć na rynku” Doug Bowser, Nintendo

Standardowy Nintendo Switch może otrzymać ten sam procesor, co jego nadchodząca młodsza siostra Switch Lite