Huawei wprowadza na rynek Mate 30, swój pierwszy amerykański smartfon bez komponentów

Huawei właśnie wprowadził na rynek swojego niecierpliwie oczekiwanego Mate 30, model zaprezentowany jesienią ubiegłego roku, którego premiera jest teraz cudem. Rzeczywiście, nowy flagowy model chińskiej marki prawie nigdy nie ujrzał światła dziennego na europejskiej ziemi, ze względu na brak możliwości udostępnienia przez producenta swojego urządzenia usług Google. Brak, który jest konsekwencją działań podjętych przeciwko niemu przez rząd USA i wprowadzenia sankcji wobec chińskiego giganta. Rzeczywiście, nowe przepisy nałożone przez Trumpa na amerykańskie firmy zabraniają im teraz prowadzenia interesów z Huawei, pozbawiając go wielu dostawców i ich komponentów. Wyzwanie, które najwyraźniej podjęła marka z Państwa Środka, projektując swojego nowego Mate 30 bez żadnego elementu amerykańskiego rodowodu.

Smartfon Huawei Mate 30 zawitał do Francji

Huawei wypuścił na rynek Mate 30, pierwszy bezkomponentowy smartfon amerykańskiego pochodzenia

To, co wydawało się problematyczne i co z pewnością przysporzyło Huawei kłopotów, ostatecznie okazało się nie do pokonania, zgodnie z wnikliwą analizą podzespołów Mate 30 przez niezależne laboratoria. Rzeczywiście, pokazują one, że chińska marka była w stanie obejść amerykański bojkot, zaopatrując się w azjatyckie i europejskie firmy, ale także korzystając z własnych spółek zależnych. Dlatego Huawei skłonił się do HiSilicon, oddziału firmy specjalizującego się w produkcji procesora Kirin oraz chipów Wi-Fi i Bluetooth, wybranych w celu zastąpienia amerykańskich Broadcom i Cirrus Logic. Japońska Murata, holenderski NXP, a także tajwański MediaTek i francuski STMicroelectronics również znalazły się na liście nowych dostawców giganta Huawei. Firmy te, na razie nieobjęte sankcjami USA, powinny zatem wykorzystać brak konkurencji po drugiej stronie Atlantyku, aby zdobyć przyczółek na rynku w dużej mierze wspieranym przez ich nowego chińskiego klienta. Dzieje się tak pomimo „wyraźnych preferencji” Huawei, aby „kontynuować integrację i kupować komponenty od dostawców z USA”, ogłoszone wcześniej przez firmę..

Huawei Mate 30: pierwszy smartfon zaprojektowany bez amerykańskiego sprzętu

Huawei Mate 30, pierwszy smartfon chińskiego giganta zaprojektowany bez amerykańskiego sprzętu

Podczas gdy Huawei kontynuuje równolegle wyszukiwanie swoich zapasów amerykańskich komponentów powstałych przed wdrożeniem sankcji Trumpa, w szczególności w odniesieniu do układu 5G Qualcomm tego Mate 30, marka musi jednak zmierzyć się z zakazem, który dotyczy również używania Android. Nie będąc w stanie zainstalować prawdziwej wersji oprogramowania i wszystkich jego usług na swoim nowym smartfonie, musi zadowolić się otwartą wersją systemu operacyjnego Google. Przyszłoroczne wybory w USA mogą jednak zmienić plany obecnego rządu Waszyngtonu..

Firmy azjatyckie i europejskie były w stanie wypełnić lukę dostawców z USA

Huawei udało się zastąpić swoich amerykańskich dostawców komponentami europejskimi i azjatyckimi

Huawei musi się jednak obejść bez Androida i jego usług Google.

Wykonany bez amerykańskich komponentów, Huawei Mate 30 musi się jednak obejść bez Androida i Google

Znajdź wszystkie najnowsze wiadomości na naszej stronie oficjalne konto na Twitterze.