Huawei może zastąpić Androida rosyjskim systemem operacyjnym Aurora

Po decyzji Google o zakazie korzystania z systemu Android chińskiemu producentowi ze względu na nowe wytyczne wprowadzone przez rząd USA, Huawei może teraz zwrócić się do Rosji o system operacyjny. Gdyby firma Ren Zhengfei dała jeszcze znać, że będzie polegać na rozwoju własnego Hongmeng OS w celu zapewnienia funkcjonowania smartfonów i tabletów wydaje się, że kolejną alternatywą dla pogrążonego w chaosie giganta średniego imperium może być rosyjskie rozwiązanie Aurora OS.

Huawei może zwrócić się do Rosji i Aurora OS, aby zastąpić Androida

Sailfish OS teraz Rosyjski Aurora OS może wkrótce zastąpić Androida w smartfonach Huawei

Huawei rozważy zatem wykorzystanie rosyjskiego systemu Aurora OS, stworzonego wcześniej w Finlandii pod nazwą Sailfish OS, a następnie przejętego w Rosji pod obecną nazwą, w celu wypełnienia pustki pozostawionej przez Androida. Okres zawieszenia użytkowania nadany przez Donalda Trumpa chińskiej marce wkrótce dobiegnie końca i tym samym doprowadzi do 60-procentowego spadku sprzedaży smartfonów Huawei na arenie międzynarodowej. Bazując na rozwiązaniu open source Linux, Aurora nadal byłaby kompatybilna z niektórymi aplikacjami na Androida i wydawałaby się alternatywnym rozwiązaniem, łatwiejszym do skonfigurowania niż rozwój Hongmeng, który wciąż trwa. Wykluczony z rynku amerykańskiego Huawei przeszedłby bezpośrednio po stronie wieloletniego rywala Rosji.

Aurora OS, ex Sailfish, może wyposażyć przyszłe smartfony Huawei, zbanowane w systemie Android

Chiński Huawei może wybrać rosyjski system operacyjny Aurora, dawniej Sailfish, aby zastąpić Androida

Mówi się, że dyrektor generalny Huawei prowadził rozmowy z rosyjskim ministrem odpowiedzialnym za kwestie cyfrowe, komunikacyjne i medialne w celu omówienia przyszłego wykorzystania systemu operacyjnego Aurora, na którym ma pewien wpływ stan Władimira Putina. Jednym z kluczowych elementów tej prawdopodobnej współpracy byłby również rozwój jednostek produkcyjnych na terenie Federacji Rosyjskiej. Interesy polityczne i gospodarcze wzmocniłby sojusz dwóch rywalizujących ze sobą mocarstw Stanów Zjednoczonych, którymi są obecnie Huawei i państwo rosyjskie, będące de facto współwłaścicielami Rostelcomu, szefa projektu Aurora OS, rozwijanego równolegle z KOŚĆ Hongmeng.

Wykluczony z rynku amerykańskiego Huawei przeszedłby bezpośrednio po stronie długoletniego rywala, wprowadzając Aurora OS

Rosyjski Aurora OS ex Sailfish OS może zostać wybrany przez Huawei w celu zastąpienia Androida

Międzynarodowa sprzedaż Huawei może spaść o 40-60%

Chiński producent Huawei podobno rozważa zastąpienie Androida rosyjskim systemem operacyjnym Aurora, dawniej Sailfish