Ford przedstawia Digit, swojego autonomicznego robota dostawczego

Amerykański producent samochodów Ford nawiązał współpracę z Agility Robotics, aby opracować robota zdolnego do dostarczania paczek ze swoich pojazdów autonomicznych pod drzwi klienta.

Ford i Agility Robotics zaprojektowały Digit, autonomicznego robota dostawczego

Ford i Agility Robotics opracowali robota Digit, który samodzielnie dostarcza paczki do domów

Zdając sobie sprawę z ograniczeń swoich samochodów autonomicznych w zakresie ostatecznej dostawy, w szczególności trudności napotykanych przez klientów w zakresie koordynacji z pojazdem, a następnie odzyskania przesyłki, amerykańska marka zwróciła się do Agility Robotics, młodej firmy z Oregonu opracowującej humanoidalnego robota. przeznaczony do transportu paczek do 20kg. Nazwany Digit, według Forda, byłby w stanie wspinać się po schodach, chodzić po trudnym terenie i być wyposażony w niezawodną równowagę, jak pokazuje film opublikowany przez firmę z Detroit. Ergonomiczny, wydaje się również, że można go złożyć i schować z tyłu pojazdu, aby ograniczyć jego objętość.

Robot Digit Ford and Agility Robotics zaprojektowany, aby zapewnić ostatnie metry dostawy

Robot Digit opracowany przez Forda i Agility Robotics jest w stanie samodzielnie dostarczać paczki do domów

Wiadomość o rozwoju Digita przez Forda pojawia się tuż po ogłoszeniu 10% redukcji zatrudnienia w firmie, w ramach drastycznego cięcia wydatków. Strategia uzasadniona nową polityką amerykańskich producentów, takich jak Ford i General Motors, postanowiła bardziej skoncentrować się na nowych technologiach, takich jak pojazdy autonomiczne i inne systemy sztucznej inteligencji, mając również świadomość opóźnień już podjętych w tym obszarze w porównaniu z takimi firmami jak Alfabet Google i inne Tesla, które stały się konkurentami nowej generacji w świecie motoryzacyjnym.

Autonomiczna dostawa teraz wydaje się być zagrożeniem dla miejsc pracy w branży logistycznej

Agility Robotics i Ford przedstawiają Digit, autonomicznego robota zdolnego dostarczać do domów paczki o wadze 20 kg

Pojazdy autonomiczne, mające na celu zrewolucjonizowanie relacji z transportem i logistyką, okazują się więc zagrożeniem dla wielu pracowników. Gdyby do tej pory usługi dostawcze były oszczędzone przez pojawienie się nowych technologii, zwłaszcza ze względu na kwestię ostatniej mili, pojawienie się robota Digit mogłoby teraz zmienić pewność sektora. Jednak Ford nie przekazał jeszcze dalszych informacji na temat wdrożenia Digita ani swoich zamiarów dotyczących końcowego zastosowania..

Ford chce teraz skupić się na autonomii pojazdów i dogonić liderów branży

Ford postanowił skupić się bardziej na obszarach związanych ze sztuczną inteligencją i pojazdami autonomicznymi