Facebook przyspiesza uruchomienie swojej przyszłej kryptowaluty

Wydaje się, że Facebook przyspieszył tempo swojego projektu kryptowalutowego, którego pierwsze wewnętrzne uruchomienie powinno nastąpić 18 czerwca. W ten sposób firma zaoferuje swoim pracownikom płacenie w nowej wirtualnej walucie zwanej Libra. Rozważano wtedy międzynarodowy start w 2020 r..

Facebook planuje wypuścić swoją kryptowalutę po raz pierwszy 18 czerwca

Po raz pierwszy zaplanowana na 2020 r. nowa kryptowaluta Facebooka Livra powinna ujrzeć światło dzienne 18 czerwca.

Wraz z pierwszym zastosowaniem zarezerwowanym dla swojego dużego zespołu wynagrodzeń, Facebook zamierza skupić się przede wszystkim na „krajach rozwijających się o niestabilnych walutach”, aby zaoferować bardziej stabilne alternatywne rozwiązanie płatnicze. Zaplanowana do rozpowszechniania za pośrednictwem platform grupy, takich jak WhatsApp, Messenger czy Instagram, nowa kryptowaluta Facebooka powinna być wtedy dostępna w bardziej konkretny sposób za pośrednictwem fizycznych bankomatów. Sprzedawcy, którzy zdecydują się umieścić Librę na swojej liście metod płatności, również otrzymają pewne korzyści.

Kryptowaluta Facebooka Libra pojawia się jako priorytet inwestycyjny dla Marka Zuckerberga

Nowa kryptowaluta LIbra Facebooka przyspieszona do wdrożenia 18 czerwca

Ten projekt kryptowalutowy, opracowany przez nową firmę zajmującą się technologiami finansowymi założoną przez FB, Libra Networks, wydaje się być decydującym krokiem w już dobrze rozpoczętej strategii tej ostatniej, polegającej na większym skupieniu się na e-commerce w celu rozwoju swojej działalności. W ten sposób Libra kontynuuje różne już wdrożone środki, aby w coraz większym stopniu zarabiać na gigantycznych zasobach potencjalnych konsumentów, które posiada sieć. W ten sposób FB uruchomiło Checkout, nową opcję umożliwiającą zamawianie produktów bezpośrednio za pośrednictwem publikacji publikowanych przez określone marki lub influencerów w swojej spółce zależnej na Instagramie. Rozwój katalogów produktów w wiadomościach WhatsApp lub bezpośredni zakup w Marketplace to wszystkie innowacje mające na celu ułatwienie, a przede wszystkim zwiększenie konsumpcji za pośrednictwem platform pod flagą Facebooka..

Wirtualna waluta Facebooka chce postawić na „kraje rozwijające się z niestabilnymi walutami”

Kryptowaluta Facebooka chce zaoferować alternatywę dla niestabilnych walut w niektórych krajach rozwijających się

Ta kryptowaluta stworzona w Dolinie Krzemowej, priorytetowa dla szefa Facebooka Marka Zuckerberga, może cieszyć się znacznie większą popularnością niż jakakolwiek inna wirtualna waluta na rynku, dzięki potencjalnej bazie użytkowników sieci społecznościowej szacowanej na ponad dwa miliardy osób. Jednak to, co może wydawać się nową formą megalomanii ze strony wirtualnego giganta towarzyskiego, nie wydaje się być wewnętrznie jednomyślne, a rosnący spadek zainteresowania Facebookiem przez jego użytkowników też nie obiecuje uogólnionego entuzjazmu..

Kryptowaluta Libra do powiązania z dolarem i innymi stabilnymi walutami

Kryptowaluta Facebooka ma skorzystać z 2,3 miliarda użytkowników sieci społecznościowych

Technicznie rzecz biorąc, sieć społecznościowa nawiązała współpracę z różnymi rządami, w tym z gubernatorem Departamentu Skarbu USA, w celu zatwierdzenia nowej kryptowaluty i uczynienia jej legalną w oczach świata. Indeksacja do silnych walut, takich jak dolar i euro, wydaje się być celem firmy, mającym na celu ograniczenie wahań i zwiększenie zaufania przyszłych użytkowników, a także dogłębną pracę nad bezpieczeństwem i zapobieganiem oszustwom..