Facebook i jego komunikatory ponownie dotknięte zaciemnieniem

Kolejna awaria dotknęła Facebooka i jego komunikatory Messenger i WhatsApp w niedzielę, druga w ciągu niecałego miesiąca. W niedzielę wczesnym rankiem czasu amerykańskiego, a zatem wczesnym popołudniem europejskim, nastąpiła blokada, która uniemożliwiła jakiekolwiek korzystanie z trzech usług należących do firmy Zuckerbger, w szczególności publikację treści, a zwłaszcza wymianę wiadomości. Jest to jeszcze bardziej irytujące dla milionów użytkowników, którzy polegają na tych usługach. Chociaż tym razem Facebook na Twitterze nie przekazał żadnych informacji o źródle i zakresie problemu, usługi stopniowo wracały do ​​normy po dobrej godzinie.

Facebook w tę niedzielę zmierzył się z drugą przerwą w ciągu kilku tygodni

Logo Facbooka zamazane, aby zilustrować ogólny podział usług w niedzielę 13 kwietnia

Incydent ten jest kolejnym epizodem na liście problemów, z jakimi boryka się Facebook w ostatnim czasie. Jeśli poprzednie uszkodzenie zostało wyjaśnione problemem z mutacją serwera, inny błąd dotyczący ogromnego wewnętrznego wycieku hasła nigdy nie został skomentowany, a także seria wpisów podpisanych przez samego dyrektora generalnego Marka Zuckerberga została przypadkowo usunięta.

Mapa awarii Facebooka ustalona na podstawie doniesień internautów

mapa doniesień o wielkim blackoutie Facebooka i Instagrama 13 kwietnia na świecie

Ta chroniczna niestabilność pojawia się w krytycznym momencie dla Facebooka, który był wielokrotnie wyróżniany ze względu na odpowiedzialność za zarządzanie danymi użytkowników, które regularnie okazują się niebezpieczne. Aby poprawić swój wizerunek, FB zobowiązuje się również do efektywniejszego i bardziej drastycznego inwestowania w walkę z niechcianymi treściami. Oskarżony o wykorzystywanie go do celów ingerencji ze strony pewnych mocy lub o służenie jako wsparcie dla wielu mgławic, portal społecznościowy rozpoczął w ten sposób pracę sanitarną, polowanie na mowę nienawiści i fałszywe wiadomości. Inicjatywy osłabione przez te problemy techniczne, nie wiedząc, czy dostrzegamy związek przyczynowo-skutkowy.

Facebook ograniczył komunikację do niezbędnego minimum

przechwycenie wiadomości z przeprosinami z Facebooka w związku z przerwą w dostawie prądu z 13 kwietnia 19

Badanie podpisane przez uniwersytety w Nowym Jorku i Stanford wykazało korzyści dla morale wynikające z tymczasowej abstynencji od Facebooka. Jeśli zaciemnienie w tę niedzielę było ograniczone, to może wystarczyło, aby wywołać uśmiech na niektórych ludziach…

Ta powtarzająca się niestabilność pojawia się w krytycznym momencie dla Facebooka

fot. Mark Zuckerberg przed logotypami Facebook Messenger i WhatsApp, które zostały zaciemnione