Edytor zdjęć Adobe Lightroom wchodzi do App Store

Lightroom, profesjonalne narzędzie do edycji i retuszu zdjęć firmy Adobe, jest teraz dostępne na komputerach Mac w App Store. Jest to drugi program, który pojawił się na platformie Apple po Photoshop Elements, wciąż od Adobe, ale pierwszy od czasu pojawienia się Mojave, aktualizacji do Mac OS.

Adobe Lightroom jest już dostępny w App Store

Narzędzie do edycji zdjęć Adobe Lightroom Pro pojawia się w App Store dla użytkowników komputerów Mac

Ta wersja Adobe Lightroom, teraz dostępna dla użytkowników komputerów Mac, jest wersją znaną dotychczas jako Lightroom CC. Jest to wersja, która oferuje, w przeciwieństwie do Lightroom Classic, możliwość synchronizacji z innymi aplikacjami innych firm na tablety i urządzenia mobilne, a także posiada przeprojektowany interfejs użytkownika.

Adobe Lightroom jest dostępny w ramach płatnej subskrypcji

Adobe udostępnia swój edytor zdjęć Lightroom w sklepie z aplikacjami z płatną usługą subskrypcji

Dostępna za darmo na tygodniowy okres próbny w zamian za utworzenie konta AdobeID, korzystanie z Lightroom będzie wtedy rozliczane w wysokości 130 € rocznie lub 10,5 € za miesięczną opłatę, w tym 1 TB miejsca w chmurze. Jednak ta cena oferowana za subskrypcję za pośrednictwem App Store pozostaje niższa niż ta oferowana bezpośrednio przez Adobe..

Firma Adobe oferuje bezpłatne wypróbowanie programu Lightroom na komputerze Mac przez 7 dni

Adobe oferuje teraz swoją aplikację do edycji zdjęć Pro Lightroom w Mac App Store w ramach płatnej subskrypcji

Wydawca wydaje się zatem zdeterminowany, aby kontynuować swoją strategię płatnych subskrypcji Creative Cloud, rozszerzając ją na klientów Apple. Bardziej opłacalny wybór niż tradycyjna sprzedaż licencji, jak miało to miejsce do wersji 4 Lightrooma, która została sprzedana w 2012 roku za 130 euro, czyli cena rocznej subskrypcji nowej wersji Mac.

Pojawienie się profesjonalnej aplikacji jest jedną z godnych uwagi nowych funkcji udostępnionych ostatnio w App Store, takich jak Transic, BBEdit, a w szczególności Microsoft Office. Jednocześnie zbliżające się pojawienie się Photoshopa powinno zachwycić fanów narzędzi do edycji zdjęć na Macu, pozostawionych nieco osieroconych po demontażu Aperture, który Apple uniemożliwił po aktualizacji do OS 10.15, wzywając użytkowników do przyjęcia zdjęć, a nawet Lightrooma.

Pojawienie się Lightroom rozszerza gamę narzędzi dla profesjonalnych fotografów

Adobe Lightroom to jedno z renomowanych narzędzi dostępnych teraz w App Store, takich jak Microsoft Office