Disney Plus wycofuje kilka swoich filmów bez ostrzeżenia

Niecałe dwa miesiące po amerykańskiej premierze usługa przesyłania strumieniowego SVOD Disney Plus już zaskakuje swoich klientów. Rzeczywiście, użytkownicy mieli nieprzyjemną niespodziankę, gdy odkryli, że niektóre filmy zniknęły z katalogu na początku 2020 roku. Wśród nich Piraci z Karaibów, Mama spóźniła się na samolot, a nawet Dr Dolittle.

Disney Plus zaskakuje subskrybentów, wycinając kilka swoich programów

Usługa Disney Plus SVOD właśnie usunęła pierwszą część swojego katalogu bez ostrzeżenia

To strona Polygon, która specjalizuje się w rozrywce, informuje o zmianie oferty Disney Plus. Podczas gdy Netflix otwarcie aktualizuje swój katalog, dodając nowe treści co miesiąc i usuwając inne, Disney wolał komunikować się o nowych programach umieszczanych w Internecie, ale jak dotąd nie ogłaszał usunięcia. Aktualizacja, która w związku z tym zaskakuje wielu nowych klientów swoją przedwczesną stroną, ale która nie jest wynikiem obietnicy amerykańskiego giganta.

Aktualizacja treści Disney Plus, takich jak Netflix

Abonenci Disney Plus byli zaskoczeni, widząc kilka filmów usuniętych z platformy

Disney zawsze polegał na „rzadkości” swoich klasyków. W ten sposób firma stworzyła coś, co nazywa swoim sejfem, w którym zawiera prawa do swoich tradycyjnych programów, takich jak Piotruś Pan czy Mała Syrenka. Otwierając ten „skarbiec” od czasu do czasu, aby sprzedawać te wspaniałe tytuły w wersji fizycznej przez ograniczony czas, Disney stworzył w ten sposób popyt w danym okresie. Jednak uruchamiając usługę SVOD, firma obiecywała swoim przyszłym abonentom stały i nieograniczony dostęp do swoich pilnie strzeżonych skarbów..

Obietnica nieograniczonego dostępu do „bezpiecznej” klasyki Disneya

Usługa przesyłania strumieniowego Disney Plus zaskoczyła swoich klientów, usuwając kilka filmów ze swojego katalogu bez ostrzeżenia

Ponadto wydaje się, że w powietrzu pojawiła się kolejna obietnica Disney Plus, a mianowicie ciągła dostępność pobranego programu. Użytkownik, który zdecydował się zachować program na swoim dysku twardym, mógł teoretycznie zachować go przez cały okres subskrypcji, nawet jeśli został usunięty z katalogu online. Usługa, z której Disney właśnie się wycofał, ogłaszając, że wszystkie pliki pobrane lokalnie również zostaną usunięte wraz z ich wersją online.

Zawartość pobrana lokalnie również zostanie usunięta

Pierwsza aktualizacja katalogu Disney Plus spowodowała zniknięcie kilku filmów

Kolejny powód, dla którego Disney Plus regularnie aktualizuje swój katalog, to prawa do transmisji. Rzeczywiście, firma zawarła wiele umów produkcyjnych z innymi konkurencyjnymi firmami streamingowymi, takimi jak Netflix. W rezultacie niektóre filmy podlegają prawom pierwszeństwa, tak jak w przypadku The Last Jedi, który był dostępny na Netflix jeszcze przed pojawieniem się na platformie Disney Plus..