Dark Messenger – Testuj w trybie czarnym w niektórych krajach

Zapowiedziany kilka miesięcy temu przez Facebooka, nadal pożądany jest czarny tryb Messengera, który dopiero pojawił się na urządzeniach niektórych użytkowników, ale tylko jako test. Wśród nich, specjalistka od portali społecznościowych, Jane Manchun Wong, była jedną z pierwszych, które aktywowały tę funkcję, pozwalając jej na przekazywanie pewnych informacji na ten temat zamiast kalifornijskiej firmy..

Facebook Messenger wkrótce w czarnej wersji dzięki Dark Messengerowi

zdjęcie ogólnego wyglądu czatu dark messenger, dostępnego w wersji testowej w niektórych krajach

Według Wonga Facebook niedawno zaczął publicznie testować tryb ciemny, ale tylko w „niektórych krajach”. Jednak ze względu na brak oficjalnych informacji o tej nowej funkcji, lista tych krajów jest obecnie nieznana. Jedno jest pewne do tej pory, Francja nie jest jednym z nich.

Między innymi, według szczęśliwych użytkowników wybranych do przetestowania tego nowego trybu ciemnego, jest to wersja beta, zgodnie z komunikatem, który pojawia się podczas jego aktywacji: „Jesteśmy w trakcie „dokonywania ostatecznych poprawek w trybie ciemnym, dlatego nie pojawi się wszędzie w Messengerze ”.

Jane Manchun Wong mogła przetestować Dark Messenger i podzielić się pewnymi informacjami

zrzut ekranu z konta na Twitterze Jane Manchun Wong po przetestowaniu nowej funkcji czarnego, ciemnego komunikatora na Facebooku

Jak sama nazwa wskazuje, tryb Dark lub Black pozwala po prostu zmienić kolor tła, dzięki czemu staje się biały na czarny, wszystkie ozdobione szarymi pudełkami. Zaprojektowany, aby poprawić komfort użytkowania w ciemnym otoczeniu, jest to ostatecznie tylko tryb nocny, jednak zauważalny i przyjemniejszy dla oczu.

Ogłoszony przez Facebooka na konferencji deweloperów F8 w maju zeszłego roku, czas oczekiwania na ten tryb ciemny nadal rośnie, co zaczyna wprawiać użytkowników w zakłopotanie. Rozpoczęcie tej fazy testów nadal pokazuje, że proces uruchamiania wydaje się być na dobrej drodze..

Kolaż różnych ekranów czarnego trybu Messengera

kolaż różnych ekranów i funkcji ciemnego posłańca autorstwa jane manchun wong, w wersji testowej w niektórych krajach

Wygląda również na to, że tryb ciemny nadchodzi w ramach większej przebudowy Facebook Messenger. Sieć społecznościowa wydaje się być zdeterminowana, aby uprościć jego stosowanie, które stało się zbyt ciężkie i coraz mniej ergonomiczne. Świadczy o tym popularność Messenger Lite, lekkiej wersji Messengera, której liczba użytkowników dramatycznie wzrosła. Obecnie dostępny tylko na Androida, Lite może wkrótce zdetronizować swoją wersję macierzystą.

Tryb czarny będzie towarzyszył generalnemu remontowi Messengera

podgląd wyglądu przyszłej aktualizacji dark messenger o prostszej i minimalistycznej ergonomii z trzema przyciskami na dole

W nadchodzącej wersji ekran główny Messengera będzie prostszy, a rozmowy i znajomi staną na pierwszym miejscu. Trzy przyciski nawigacyjne znajdują się u dołu ekranu, wraz z paskiem wyszukiwania u góry, obok aparatu i klawiszy połączeń wideo.