CES 2019: Samsung wygląda świetnie z wyświetlaczem CRG9 49″ 5K

Na targach CES 2019 w Las Vegas, które zostaną otwarte 11 stycznia i po premierze CHG90 w zeszłym roku, Samsung dodaje nowy model CRG9 do swojej oferty 49-calowych ultraszerokich monitorów do gier 32:9. Główne ulepszenie wprowadzone do tego nowicjusza w rodzinie imponujących ekranów do gier koreańskiej firmy polega na jeszcze wyższej rozdzielczości. Podczas gdy CHG90 miał natywną rozdzielczość 3820 × 1080, odpowiadającą dwóm 27-calowym wyświetlaczom Full HD, Samsung CRG9 ma podwójny panel QHD VA o rozdzielczości 5K przy 5120 × 1440 w stosunku 32: 9, wszystko w 49 ″.

Nowy, ultraszeroki, zakrzywiony wyświetlacz Samsung CRG9 49″

Nowy 49-calowy ultraszerokokątny monitor do gier CRG9 5K firmy Samsung zapowiedziany na ced 2019

Inne godne uwagi funkcje to kompatybilność z AMD FreeSync 2 i HDR10 z jasnością do 1000 cd/m², podczas gdy technologia Quantum zapewnia wierne odwzorowanie kolorów DCI-P3. Połączenie ma być kompletne, w tym HDMI, USB3 i DisplayPort.

Samsung CRG9: wersja do gier 5K

Przykładowy obraz nowego 49-calowego zakrzywionego ekranu grg9 dla graczy autorstwa Samsunga na rok 2019

Chociaż nie opublikowano jeszcze żadnych informacji dotyczących jego ceny i marketingu, marka nadal chciała komunikować się na temat technicznych aspektów swojego nowicjusza:

CRG9 to pierwszy na świecie ultraszerokokątny monitor do gier o wysokiej rozdzielczości i proporcjach 32:9. Oferuje częstotliwość odświeżania 120 Hz z szybkim czasem reakcji 4 ms na 49-calowym rozmiarze, który minimalizuje opóźnienia klatek i rozmycie ruchu, dzięki czemu możesz bez wysiłku śledzić szybkie gry. Zaprojektowany z myślą o doskonałych wrażeniach z gry, monitor zawiera również technologię AMD Radeon FreeSync 2 HDD, która redukuje szumy tła i opóźnienia, zapewniając najlepszą możliwą szybkość renderowania i płynną rozgrywkę..

Samsung myśli na wielką skalę ze swoim nowicjuszem z najwyższej półki

Samsung prezentuje swój nowy 49-calowy zakrzywiony ekran dla graczy o rozdzielczości 5K na targach CES 2019 w Las Vegas

Treści naprawdę ożywają na CRG9, z podwójną rozdzielczością QHD (5120 × 1440) i HDR10 oraz maksymalną jasnością 1000 nitów, zapewniając bardzo drobne szczegóły w najjaśniejszych częściach obrazu, na przykład w najciemniejszych. HDR10 zapewnia wyjątkowe lokalne przyciemnianie, a HDR o wysokim kontraście zapewnia zaawansowane, dramatyczne odbicia, które nie są dostępne na monitorach bez niego. Monitor wykorzystuje również rewolucyjną technologię kropek kwantowych firmy Samsung, zapewniającą wyjątkowo szeroki zakres wiernego odwzorowania kolorów, krzywiznę ekranu 1800 mm i ultraszerokie pole widzenia zapewniające widoczność we wszystkich kierunkach..

49 zakrzywionych cali zapewnia najwyższą jakość gier

ilustracja przedstawiająca zakrzywiony ekran samusung crg 9 o przekątnej 49 cali 5K prezentowana na targach CES 2019 w Las Vegas, Samsung CRG9

Równoważny dwóm 27-calowym monitorom QHD 16:9 ustawionym obok siebie, ultraszeroki wyświetlacz 32:9 oferuje również najwyższą elastyczność wielozadaniowości, wspomaganą przez funkcję PBP (Picture by Picture), umożliwiającą wyświetlanie dwóch źródeł wideo. na tym samym ekranie. CRG9 zawiera opcje łączności HDMI, DisplayPort, USB 3.0 i słuchawek. Samsung zaprojektował również CRG9 z mniejszą podstawką dla większej wygody i elastyczności w przestrzeni każdego gracza..

W ramach oferty CES 2019 Samsung ogłosił również dwa dodatkowe wyświetlacze, nazwane Space Monitor i UR59C, skierowane do ogółu społeczeństwa oraz twórców treści. Aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch ekranach, zobacz Oficjalna informacja prasowa firmy Samsung.