Brytyjski producent chipów ARM zrywa z kolei współpracę z Huawei

Po decyzji Google o zawieszeniu wszelkiej współpracy z chińskim producentem Huawei, przyszła kolej na brytyjskiego dostawcę chipów do smartfonów, firmę ARM, aby zerwać więzi z obecnym numerem dwa na świecie. Wiadomość brzmiąca jak młot dla Huawei, którego działalność związana z sektorem telefonii komórkowej na poziomie międzynarodowym wydaje się bardziej niż kiedykolwiek kwestionowana. „Wszystkie umowy, prawa i dostęp do mediów muszą zostać natychmiast zawieszone” ARM zażądało od swoich pracowników w wewnętrznej notatce.

Po Androidzie przyszła kolej na angielskie ARM, by zdystansować się od Huawei

Technologia ARM i logo Huawei, którego finansowe i technologiczne partnerstwo nagle się kończy

Posunięcie to jest następstwem zakazu nałożonego przez administrację Stanów Zjednoczonych na wszelkie stosunki handlowe między amerykańskimi firmami a chińskim gigantem. ARM pochodzenia brytyjskiego obawia się jednak, że wpłynie to na tę decyzję, ze względu na przynależność do japońskiej grupy Softbank, ale przede wszystkim na rozwój swoich chipów „technologii pochodzenia amerykańskiego”, których rozwój odbywa się na amerykańskim rynku. gleby w swoich laboratoriach w Teksasie w Austin i Kalifornii w San Jose. „Firma ARM pragnie dostosować się do nowych ograniczeń wprowadzonych przez rząd Stanów Zjednoczonych i chce postępować zgodnie z zaleceniami amerykańskich agencji rządowych (…) niemniej jednak liczymy na szybkie rozwiązanie sytuacji, aby utrzymać naszą wieloletnie relacje z naszym partnerem HiSilicon ”zadeklarował jeden z przedstawicieli angielskiej firmy”.

Chipy ARM zasilają procesory Kirin firmy Huawei

Firma technologiczna ARM, wiodący dostawca chipów do smartfonów Huawei, kończy współpracę z Chińczykami

Huawei, podobnie jak wielu innych producentów smartfonów, opiera się na technologii ARM, której chipy zasilają własne procesory Kirin, opracowane przez jego spółkę zależną, HiSilicon, zajmującą się półprzewodnikami. Wstrzymanie dostaw chipów ARM zagroziłoby w ten sposób produkcji procesorów, na których obecnie znajdują się smartfony Huawei.

ARM należy do japońskiej grupy Softbank i rozwija swoje chipy w Stanach Zjednoczonych

brytyjska brytyjska firma ARM należy do japońskiego Softbanku, a jej amerykańska obecność sprawia, że ​​prawdopodobnie będzie pod wpływem amerykańskiej decyzji w sprawie Huawei

Teraz, w bardzo niestabilnej sytuacji, Huawei widzi, jak jego główni dostawcy odwracają się od niego, co jest konsekwencją amerykańskich decyzji protekcjonistycznych, ukrywających interesy bezpieczeństwa. „Doceniamy bliskie relacje, jakie utrzymujemy z naszymi partnerami, ale dostrzegamy i ubolewamy nad presją wywieraną na nich przez niektóre decyzje polityczne (…) Jesteśmy jednak przekonani, że ta godna pożałowania sytuacja może zostać szybko rozwiązana i nadal będziemy oferować najlepsze produkty i technologie dla naszych klientów na całym świecie” powiedział rzecznik chińskiej marki Huawei.

Ruch ARM to kolejny cios dla chińskiego Huawei ze strony administracji Trumpa

Po Androidzie to ARM i jego chipy zdecydowały o zerwaniu jakiejkolwiek współpracy z chińskim producentem Huawei