Bezpieczne płatności wiedzą o nas więcej niż nam się wydaje

Bezpieczne płatności dla konsumenta to kontrola oszustw dla banku, wyłoniła się z demonstracji MWC 2019 (obecnie Mobile World Congress w Barcelonie). Aby przeprowadzić tę kontrolę, bank przechowuje dla nas różne informacje.

Każda nowa technologia grozi wpadnięciem w złośliwe ręce, ryzyko jest większe, jeśli chodzi o przelewy bankowe lub płatności bankowe. To jest powód, dla którego wiele firm technologicznych pracuje nad wynalezieniem najlepszego podejścia do ochrony naszych urządzeń, profili i co najważniejsze naszych pieniędzy. Jednak bezpieczne rozwiązania płatnicze mogą wiedzieć o nas więcej, niż zakładamy – potwierdza to demo MWC 2019..

Bezpieczne płatności na smartfonie lub tablecie są szybkie i łatwe, ale za to wiele sprawdzeń odbywa się po wyciszeniu. Systemy płatności muszą mieć pewność, że pieniądze są składane przez właściwą osobę. Jak to weryfikują? Aplikacja stworzona przez Mastercard najpierw sprawdza czy jest to odpowiedni laptop, sprawdza jego ID, przeglądarkę, adres IP, lokalizację.

Jak dokonywane są bezpieczne płatności? Wyobrażenie danych, które są weryfikowane przez bank

nowoczesna technologia weryfikacji płatności telefonem komórkowym, ekran smartfona z danymi

Jeśli wszystko jest „jak zwykle”, aplikacja kontynuuje: jaki jest produkt – czy jest to coś, co ten konsument zwykle kupuje; jak szybko użytkownik zarządza urządzeniem i stroną sprzedażową, nawet jakie ruchy wykonuje na ekranie; jeśli suma mieści się w zwykłych granicach; który adres e-mail zawiera link. Wszystko to jest analizowane. Każda pozytywna odpowiedź przyczynia się do powstania profilu popytu. Każda rozbieżność zmniejsza prawdopodobieństwo zatwierdzenia.

Masz profil, który chroni dane przed płatnościami, lokalizacją i nie tylko

kobieta z telefonem komórkowym w ręku spędzająca czas, dokonując płatności telefonem

„Próg” akceptacji jest ustalany przez każdy bank, dlatego jest inny. To jest wybór każdego banku, który decyduje się na wejście do aplikacji weryfikującej bezpieczeństwo płatności. Dla konsumenta bezpieczeństwo płatności dla banku jest w rzeczywistości testem na oszustwo.

Dowiedz się, jakie testy wykonuje bank, aby wiedzieć, że to Ty dokonujesz płatności

Dwóch mężczyzn w garniturach, ręce wskazujące na telefon, bezpieczne płatności

Jeżeli dla danej płatności aplikacja weryfikacyjna nie zgromadzi danych wystarczających do zlecenia zamówienia i płatności przez posiadacza rachunku, mogą być wymagane dodatkowe identyfikatory, takie jak odciski palców. Właściwy odcisk palca może „upewnić” system, że pieniądze są utajnione przez ich posiadacza lub przez osobę przez niego upoważnioną. Od Ciebie zależy, czy chcesz zastąpić fizyczną kartę bankową płatnością bezpośrednią z telefonu komórkowego.

Bezpieczne płatności prosto z telefonu komórkowego – dowiedz się, jakich danych bank używa jako danych

bezpieczna płatność telefonem komórkowym bezpośrednio z telefonu, używaj telefonu komórkowego jako karty płatniczej

Dobrze, że informacje, które przechowuje dla nas bank, są tajne i że deweloperzy zawsze szukają sposobu na lepszą ochronę naszych informacji.

jaka jest przyszłość płatności mobilnych, american express card czy master card?

Możliwość płacenia smartfonem zamiast płacenia fizyczną kartą 

karta kredytowa w telefonie komórkowym jak zapłacić za lunch telefonem komórkowym