BBC News ciemnieje z przeglądarką Tor

BBC News nie bez powodu uruchamia witrynę lustrzaną w „ciemnej sieci”. Jest to sieć Tor, która będzie jej zwolennikiem, umożliwiając bezpieczniejszy dostęp do niej za pośrednictwem przeglądarki anonimizacji. Agencja informacyjna publikuje w sieci swoje międzynarodowe wydanie z relacjami dostępnymi w różnych językach, w tym arabskim, perskim i rosyjskim. Sieć Tor jest często kojarzona z ciemną siecią, ale jest również niezbędnym narzędziem dla tych, którzy chcą zachować anonimowość podczas uzyskiwania dostępu do tradycyjnych stron..

BBC News udostępniło wersję swojej strony internetowej w przeglądarce Tor

Logo BBC News na czerwonym tle z białymi literami, znajdź BBC News w przeglądarce Tor incognito

Posunięcie to ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa relacji prasowych BBC w krajach, które próbują ograniczyć dostęp, takich jak Chiny, Iran i Wietnam. Chociaż typowy adres URL wiadomości BBC jest już ładowany jak zwykle podczas odwiedzania przez przeglądarkę, BBC News informuje, że korzystanie z „cebulowej” domeny najwyższego poziomu zapobiega kradzieży tożsamości. Zachowuje szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu jest bezpieczniejszym sposobem korzystania z witryny z wiadomościami. Facebook uruchomił podobne lustro w 2014 roku.

Bezpieczne badania w sieci — idea stojąca za projektem Tor, globalną, zdecentralizowaną siecią komputerową nakładkową

Jak bezpieczniej przeszukiwać sieć, kobieta z laptopem w ręku, biały sweter i niebieskie dżinsy

Jeśli chcesz wypróbować usługę, możesz pobrać przeglądarkę Tor i odwiedzić witrynę BBC News, dodając po kropce przyrostek „cebula”. Alternatywnie przeglądarka Brave zawiera również podobny tryb nawigacji po wybraniu opcji incognito oferowanej w innych przeglądarkach..

Dostęp do witryny lustrzanej BBC News – korzystanie z witryn w trybie incognito

BBC News zapewnia dostęp do krajów, które pozostały, obraz starszego brata, dwie kobiety oglądane przez tysiąc kamer

Możliwość otwierania witryn takich jak BBC News na całym świecie

Ręce na oświetlonym laptopie, bezpieczne przeglądanie stron internetowych, kobieta na łóżku z komputerem, BBC News nowość

Bezpieczniejsze przeglądanie dla wszystkich — szlachetne idee, które wspiera strona internetowa BBC News

Witryna lustrzana BBC News w sieci Tor, pomysł na wyszukiwanie w trybie incognito, przeglądarka internetowa bez plików cookie