Audi uniosło zasłonę swojego nowego coupe E-Tron Sportback

Niemiecki producent Audi wykorzystał swoją obecność na Auto Show w Los Angeles, aby zaprezentować swój drugi pojazd elektryczny, E-Tron Sportback, który jest niczym innym jak wersją coupe swojego SUV-a E-Tron. Oczekiwany na pierwszą połowę 2020 roku, najnowszy dodatek do marki z pierścieniami oferuje zasięg około 440 km w wersji premium i 265 kW / 360 KM oferowany przez duet silników elektrycznych. Cena sprzedaży germańskiego E-Tron Sportback w podstawowej wersji wyniesie 71 350 euro w kraju pochodzenia.

Audi uniosło zasłonę swojego E-Tron Sportback

Audi zaprezentowało E-Tron Sportback podczas Los Angeles Auto Show

Pod względem estetyki, ten E-Tron Sportback jest bezpośrednio inspirowany swoim starszym bratem zaprezentowanym kilka miesięcy temu, z charakterystycznym grillem Single Frame i bocznymi wlotami powietrza. Jednak ze sportowym temperamentem ten model ze sportowymi ambicjami jest wyposażony w nowe inteligentne reflektory LED o „wyjątkowej precyzji”. Zwróć też uwagę na obecność małego spojlera potwierdzającego okrucieństwo modelu Sportback, duże poziome światła, a także powiększone muskularne skrzydła. Lusterka boczne są również obecne zamiast lusterek, przynajmniej w przyszłej europejskiej wersji.

E-Tron Sportback, wersja coupe SUV-a E-Tron

Audi uchyliło zasłonę na swoim nowym E-Tron Sportback, wersji coupe elektrycznego SUV-a marki

Od strony wewnętrznej E-Tron Sportback ma cechy swojego starszego SUV-a. Koncentrując się na dotyku, zawiera 12,3-calowy cyfrowy panel wskaźników dla kierowcy, a także kolejny 12,1. Wyposażony w technologię „MMI key response”, znajduje się pośrodku i jest przeznaczony do sterowania funkcjami multimedialnymi, takimi jak telefonia, nawigacja, a nawet wszystkie domowe „infotainment”, w tym polecenia głosowe i asystent Alexa. Wreszcie trzeci ekran, mniejszy o przekątnej 8,6 cala, zajmie się zarządzaniem komfortowymi funkcjami pojazdu, takimi jak temperatura w kabinie pasażerskiej, a także wpisywaniem tekstu..

Elegancka linia i mnóstwo informacji i rozrywki

niemiecka marka Audi zaprezentowała model coupe swojego elektrycznego SUV-a, E-Tron Sportback

Dostępny w dwóch wersjach, Sportback 50 i Sportback 55, E-Tron Coupe powinien skorzystać z dobrego przyjęcia swojego poprzednika, który sprzedał już ponad 18 000 egzemplarzy na całym świecie, pomimo różnych opóźnień projektowych i innych problemów związanych z akumulatorem wymagających wycofania ze względów bezpieczeństwa . Model Sportback, oparty na przekładni i akumulatorze podobnymi do poprzedniego SUV-a E-Tron, jest również produkowany na platformie opracowanej przez niemiecką markę, przeznaczonej do produkcji różnych wersji pojazdów elektrycznych, w tym te pierwsze dwa reprezentują flagowe modele.

Trzy ekrany wyposażają wnętrze tego nowego E-Tron Sportback

E-Tron Sportback, Audi zaprezentowało swój nowy pojazd elektryczny, wersję coupe swojego SUV-a

Znajdź wszystkie aktualności High-Tech i Auto w naszej kategorii Technews i na naszym oficjalne konto na Twitterze.