Apple prezentuje swój nowy iOS 13

Zgodnie z zapowiedziami firma Apple wykorzystała WWDC 2019 na początku tego tygodnia, aby zaprezentować pierwsze spojrzenie na całkowicie nowy system operacyjny iOS 13, opisany przez głównego projektanta jako „następna duża wersja iOS”. Dzięki ulepszonej wydajności pod względem responsywności, ta nowa generacja oprogramowania Apple oznacza nadejście długo oczekiwanego trybu nocnego, któremu towarzyszy najbardziej znaczący przegląd estetyczny od czasu wdrożenia iOS 7

Apple wprowadził nowy system operacyjny iOS 13

obraz nowego Apple iOS 13 zaprezentowanego na wwdc 2019 z trybem ciemnej nocy dostępnym dla iPhone'a 6 i iPada

Ta nowa wersja systemu operacyjnego marki Cupertino, kompatybilna ze starymi urządzeniami wypuszczonymi z iPhone SE i iPad mini 4, a także z nowym iPodem Touch 7, opiera się na lepszej wydajności, odznaczającej się między innymi przyspieszeniem szacowanym na 30% procesu odblokowywania Face ID. Wygląda na to, że zwiększono również bezpieczeństwo i prywatność, w tym nową opcję przyznawania aplikacjom jednorazowych uprawnień dostępu do danych o lokalizacji. Możliwe będzie również tworzenie wielu adresów e-mail dedykowanych dla każdej z aplikacji, aby ograniczyć propagację jego adresu e-mail, a tym samym ograniczyć ryzyko spamu.

iOS 13 w końcu dostarcza długo oczekiwany tryb ciemny / tryb nocny

Tryb ciemnej nocy zawarty w nowym systemie Apple iOS 13 na iPhone'a i iPada zaprezentowanym podczas przemówienia w czerwcu 2019 r.

Apple korzysta również z nowego systemu iOS 13, aby zaoferować przegląd oprogramowania do mapowania Map, z pełniejszymi mapami i nowym trybem wizualizacji „Rozejrzyj się”, podobnym do Google Street View. Nowe narzędzie do edycji zdjęć, a teraz wideo jest również częścią nowych funkcji, wraz z ulepszonym interfejsem aplikacji fotograficznej z nowymi inteligentnymi opcjami.

Firma Apple zintegrowała nowe narzędzie Look Around ze swoją aplikacją Mapy

Apple iOS 13 na iPhone'a i iPada zawiera w aplikacji Mapy nowe narzędzie Look Around podobne do Google Street Views

Nowa wbudowana aplikacja Apple Maps na iOS 13 korzysta z nowych, bardziej szczegółowych map

iOS 13 ma ulepszoną wersję aplikacji Apple Maps z pełniejszymi mapami i trybem Rozglądania się

Zwróć uwagę, że Apple w końcu przyjmuje na klawiaturze funkcję „szybkiej ścieżki”, umożliwiającą pisanie, przesuwając palce po klawiaturze, tak jak w modelach Gboard lub SwiftKey. Wreszcie aplikacje „Znajdź moich znajomych” i „Znajdź mój iPhone” łączą się w jedną „Znajdź mój”, umożliwiając odnalezienie zarówno zgubionych urządzeń, nawet offline, jak i ich kontaktów..

Nowy system iOS firmy Apple zawiera wiele ulepszeń, takich jak te związane z aplikacją Zdjęcia

Firma Apple ulepszyła swoją aplikację do zdjęć i narzędzia dzięki aktualizacji systemu iOS 13 dla iPhone'a i iPada