Aby korzystać z Messengera, potrzebujesz teraz konta na Facebooku

Pod koniec roku Facebook zdecydował się zmienić warunki korzystania z usługi przesyłania wiadomości. Gdyby od 2015 roku można było korzystać z Messengera za pomocą prostego numeru telefonu i bez wcześniejszego konta na Facebooku, ta dostępność nie będzie już możliwa, a utworzenie konta w sieci społecznościowej będzie teraz obowiązkowe, aby korzystać z usługi przesyłania wiadomości.

Konto na Facebooku będzie teraz wymagane do korzystania z Messengera

Musisz teraz mieć konto na Facebooku, aby korzystać z wiadomości Messenger

Teraz na stronie Facebooka jest napisane czarno-białe: „Aby korzystać z Messengera, musisz utworzyć konto na Facebooku”. „Podczas gdy zdecydowana większość użytkowników Messengera już łączy się za pośrednictwem Facebooka”, powiedziała sieć społecznościowa, uzasadniając zmianę swojej polityki, chcąc usprawnić proces. Jednym ze sposobów, w jaki sieć nie mogła przeoczyć, było z czasem przyciągnięcie większej liczby obserwujących poprzez wymuszenie, w obliczu stałego spadku liczby jej abonentów.

Messenger teraz współzależny od konta na Facebooku

Facebook wymaga otwarcia konta w swojej sieci społecznościowej, aby korzystać z Messengera

Według rzecznika firmy Marka Zuckerberga, ta nowa zasada powinna dotyczyć tylko nowych użytkowników Messengera, a użytkownicy, którzy już korzystają z usługi bez konta na Facebooku, nie zostaną naruszeni, w przeciwnym razie mogliby się dalej obejść. To powiedziawszy, fakty już wskazują na trudności z połączeniem się z wiadomościami od czasu wprowadzenia nowego warunku, a niektóre konta są ograniczone..

Facebook chce „uprościć proces rejestracji”

Facebook ma nadzieję przyciągnąć nowych subskrybentów, zmuszając ich do zarejestrowania się w swojej sieci w celu korzystania z Messengera

Ta zmiana ma miejsce podczas wdrażania kolejnej strategii Facebooka, który chce na 2020 r. zjednoczyć wszystkie swoje usługi przesyłania wiadomości pod tym samym szyldem. Celem firmy jest umożliwienie użytkownikom aplikacji grupowych na Facebooku dostępu do wszystkich swoich wiadomości w jednym miejscu, niezależnie od tego, czy jest to Messenger, Instagram czy WhatsApp.

Nowa zasada wirtualnego przyciągania nowych subskrybentów

W oczekiwaniu na uruchomienie wspólnej platformy komunikacyjnej Facebook wymaga od nowych użytkowników Messengera utworzenia konta w sieci społecznościowej