4 wskazówki dotyczące organizacji czystego batonika

Batonik lub „batonik” to imprezowy trend, który jest bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Nie jest już jednak zarezerwowany tylko na wesela, a wręcz przeciwnie – coraz więcej osób wybiera taki bufet na swoje urodziny, Halloween, Boże Narodzenie czy inne ważne dla siebie i swojej rodziny święto. Jest za tym świetny powód – bufety ze słodyczami są kolorowe, apetyczne, łatwe w przygotowaniu i niedrogie! Poczucie luksusu to tylko wygląd. Prawda jest taka, że ​​możesz kupić wszystko, czego potrzebujesz podczas następnej wyprawy na zakupy spożywcze za grosze. Jeśli chcesz samodzielnie zorganizować swój batonik, poniżej znajdziesz instrukcje, które musisz wykonać, oraz wskazówki, które pomogą Ci osiągnąć sukces..

Wybierz motyw swojego bufetu

Tematyka Twojego bufetu zależy od wydarzenia, na które go organizujesz, a przede wszystkim dotyczy dekoracji. Tutaj zasadniczą rolę odgrywa dobór kolorów i radzimy ograniczyć się do dwóch lub trzech podstawowych kolorów. Na przykład różowo-biały – na urodziny dziewczynki lub czerwono-zielony – na świąteczny bufet. Ale tak czy inaczej – wszystko będzie zależeć również od twoich preferencji. Następnie spróbuj znaleźć obrusy, balony, serwetki zawsze w wybranej gamie kolorystycznej. Pozostałe akcenty dekoracyjne również powinny obracać się wokół tych głównych tonów. Mogą to być wstążki, małe figurki lub girlandy. Jesteś rozpieszczany wyborem !

Możesz wybrać śnieżny motyw i użyć odcieni błękitu i bieli

jak zorganizować batonik w niebieskim motywie z zabawkami i małymi czwórkami

Połącz dekorację stołu z odpowiednimi pojemnikami

Teraz musisz zdecydować, w zależności od liczby gości, ile i jakich pojemników będziesz potrzebować. Lepiej się zdobyć pudełko cukierków dostosowane do Twojej imprezy i dostarczymy Ci kilka, najlepiej w różnych kształtach i rozmiarach. Są bardzo praktyczne, ponieważ można ich używać nawet na co dzień do przechowywania np. słodyczy, orzechów czy owoców. Przypomina się, że jeśli robisz bufet ze słodyczami w różnych kolorach, możesz użyć przezroczystych pojemników, aby kolory cukierków prześwitywały i mieszały się w pięknej harmonii. Jak tylko znajdziesz swoje pojemniki, wsuń wyższe z powrotem, idąc w górę do mniejszych przed stołem. Upewnij się, że tylne pudełka na cukierki nie są zbyt wysokie, aby Twoi goście mogli sięgnąć po cukierki.

Bufety ze słodyczami wyglądają lepiej, gdy mieszasz wysokości i rozmiary

zorganizuj bufet ze słodyczami z czerwonymi słodyczami i białymi piankami

Wybierz rodzaje cukierków, które chcesz

Być może najprzyjemniejszym krokiem w przygotowaniu bufetu jest wybór odpowiednich słodyczy. Ponownie, najlepiej nie wybierać więcej niż trzech, czterech odmian. Zdecydowanie polecamy stosowanie kolorowych drażetek – nie tylko łaskoczą podniebienie, ale również dają piękny efekt dekoracyjny. Nadal możesz kupić lizaki dla najmłodszych, pianki, cukierki pakowane pojedynczo dla każdego gościa lub małe czwórki. Jeśli znajdziesz lukier w tych samych kolorach, co Twoja dekoracja, będzie idealnie..

Jeśli chcesz się po prostu dobrze bawić, możesz pominąć temat i wybrać cukierki, które lubisz

cukierki w różnych kolorach podawane na talerzach

Zorganizuj batonik – ostatnie szczegóły

Jak tylko będziesz miał wszystkie niezbędne elementy, możesz przystąpić do ustawiania stołu. Zacznij od obrusu, a następnie postępuj zgodnie z kolejnością wymienioną powyżej. Zacznij od wysokich pudełek na cukierki z tyłu – dla dodatkowej wysokości możesz przechowywać je na stojakach na ciasta lub innych “platformach”. Przejdź do środkowej części stołu, gdzie możesz umieścić mniejszą liczbę pojemników wypełnionych cukierkami, aby zapewnić przechowywanie przypominające amfiteatr. Front stołu to miejsce na tace lub płytsze pojemniki do przechowywania indywidualnie pakowanych słodyczy. Dokończ szczegóły – serwetki origami, etykiety lub wizytówki. Upiększ kolorowymi wstążkami, które uzupełnią Twoją tematyczną paletę cukierków.

Spersonalizuj swój bufet, tworząc etykiety dla różnych słodyczy

stół zorganizowany jak batonik przy schodach z butelkami po cukierkach