Tapeta do przedpokoju

Tapeta do przedpokoju

To prawda, że ​​przedpokój to najmniejszy zakątek Twojego domu. A jednak, jeśli zdecydowałeś się na jakieś lekarstwo, musisz to bardzo dokładnie przemyśleć i z pełnym poczuciem odpowiedzialności. Dotyczy to zwłaszcza korytarza, do którego wchodzisz, gdy otwierasz drzwi swojego domu, zwłaszcza w korytarzu, gdzie najpierw przyjmujesz swoich gości. Tak więc jakość naprawy powinna być na wysokim poziomie. Pozostaje pytanie, jak wybrać tapety do przedpokoju?

Przede wszystkim należy pamiętać, że w korytarzu zazwyczaj nie ma dużo wolnego miejsca. Dlatego konieczne jest poszerzenie tej przestrzeni, przynajmniej wizualnie. Aby to osiągnąć, trzeba wybierać tapety w jasnych kolorach i unikać ciężkich, nasyconych kolorów, faktur i skomplikowanych faktur. Tak więc, jeśli zamierzasz kupić tapety, musisz bardzo ostrożnie poradzić sobie z tym problemem i działać odpowiedzialnie..

Z drugiej strony małe gabaryty korytarza mają swoje zalety. Na przykład nie będziesz musiał kupować dużej ilości sprzętu i nie będziesz tracić dużo czasu na pracę. Możesz to wszystko zrobić sam, a do tego utrzymać niski budżet. Efekt, który uzyskasz, będzie cudowny. Dlatego w tym przypadku zawsze należy po pierwsze zorientować się we własnych gustach i preferencjach, a po drugie pomyśleć o finansowej stronie sprawy..

Wchodząc do domu, od razu znajdujesz się przy wejściu lub na korytarzu. Trzeba powiedzieć, że wejście różni się nieco od korytarza, ponieważ służy jako pierwsze przyjęcie dla gości i oczywiście dla właścicieli domu, podczas gdy to stanowi przestrzeń pośrednią między pokoje. W każdym razie dla większości mieszkań te dwa słowa są synonimami.

Trudno docenić znaczenie wejścia, ponieważ to przede wszystkim powietrze tworzy pierwsze wrażenia o obiekcie i samych właścicielach. Mając na uwadze, że większość korytarzy to małe pomieszczenia, w których czasem są też meble, kwestia doboru tapet jest bardzo delikatna. A pytanie brzmi w szczególności: jakie tapety wybrać do przedpokoju, aby zachowały swoją godność bez dalszego pogarszania się wizualnie.

Jakie tapety wybrać do przedpokoju?

Należy zauważyć, że wejście w rzeczywistości stanowi obszar, w którym zawsze istnieje ryzyko zabrudzenia. Tam codziennie unosi się kurz. Tam codziennie zostawiamy brud dochodzący z ulicy. Czasami istnieje nawet niebezpieczeństwo mechanicznego uszkodzenia niektórych materiałów. Dlatego w przedpokoju należy wybrać tapety najbardziej odporne na zniszczenie i koniecznie tapety, które można prać.

Istnieje kilka rodzajów tapet, które można prać. Niektóre z nich można myć tylko miękką gąbką, ponieważ nie wytrzymują nacisku mechanicznego. Są tacy, którzy nie boją się środków czyszczących. Są wreszcie tacy, którzy nie mają nic przeciwko środkom czyszczącym ani silnemu naciskowi. Specjaliści zalecają w szczególności zakup trzeciego rodzaju tapety.

Bambusowe tapety na korytarzu.

Do najciekawszych pod względem wzorniczym, jak i użytkowym, charakterystycznym tapet należą tapety w płynie oraz tapety bambusowe. Pierwsza z nich pomoże ukryć wszystkie drobne nierówności ścian, które są dość liczne zarówno w starych, jak i nowych domach. Tapety płynne to płynna masa nakładana na powłokę. To jak burza. Poza tym w płynnych tapetach kompletnie brakuje szwów. Jeśli będziesz o niego dbać regularnie, taki materiał przez długi czas zapewni Ci radość świeżym i oryginalnym powietrzem..

Jeśli chodzi o tapety bambusowe, pozwalają one, pośród całej próżności miasta, zamienić korytarz w małą naturalną przestrzeń. Twoje wnętrze wypełni pewna dzikość przypominająca tropikalne dżungle. Oczywiście należy zauważyć, że kocyk bambusowy nie wytrzyma warunków, w tym dużej wilgotności. Pochłania nadmiar wilgoci, a następnie marnuje się. Dlatego taki wariant treningu powinien być preferowany tylko w przypadku, gdy poziom wilgotności na korytarzu nie jest powyżej normy. Ponadto zdecydowanie zaleca się zapewnienie dobrego oświetlenia w przedpokoju, w przeciwnym razie bambusowe tapety będą wyglądały na zbyt ciemne.

Optymalny kolor tapet w przedpokoju.

Nie ma sztywnych i szybkich zasad dotyczących gamy kolorów do zastosowania w przedpokoju. Kolorystyka tapet w przedpokoju dobierana jest indywidualnie i wybór ten zależy głównie od osobistych preferencji właściciela lokalu, a także od specyfiki planu lokalu. Na przykład w odpowiednio dużym korytarzu dobrze sprawdzą się ciemne kolory tapet. Ciemny zakres jest bardzo odpowiedni dla dużych lub mniej lub bardziej kwadratowych pomieszczeń.

W takich przypadkach na korytarzu nie należy używać ciemnych tapet ?

A jeśli w pokoju jest ciasno, surowo zabrania się używania ciemnych tapet. Nic dobrego nie przyniesie. Ściany staną się jeszcze węższe wizualnie, a wejście stanie się ciemniejsze, bardziej ogrodzone i bardziej przygnębione. W takim przypadku znacznie lepiej jest wybrać neutralne kolory i jasne odcienie skóry, takie jak beż, biel, jasnoniebieski, jasnozielony, kremowy itp..

Tapety na ściany przedpokoju z ornamentami.

Ornamenty potrafią bardzo silnie wpłynąć na wystrój wnętrza. Potrafią ukryć wady designu, a także uwydatnić jego zalety. Oczywiście pod warunkiem, że ozdoby zostały starannie dobrane. Na przykład ornamenty geometryczne i prostoliniowe, nawet jeśli to tylko jeden pasek, mogą zwrócić uwagę na najmniejsze nierówności na ścianach. Z drugiej strony, jeśli użyjemy tapet z przypadkowymi efektami kolorystycznymi, które są chaotycznie rozrzucone po powierzchni materiału, to wszystkie wady ścian zostaną praktycznie skutecznie zamaskowane..

Podobnie jak w przypadku doboru kolorów, przy wyborze ozdób należy kierować się planem pomieszczenia i jego wielkością. Trzeba mieć na uwadze, że duże, efektowne zdobienia mogą sprawić, że ściany i całe pomieszczenie będą węższe i cięższe. A gdyby w przypadku dużego przedpokoju nie było to tak ważne, to w małym przedpokoju duże ozdoby miałyby katastrofalne skutki z estetycznego punktu widzenia.

Jeśli więc wybierzemy tapety do przedpokoju dużego mieszkania, nie powinniśmy być zbyt smutni z powodu rozbieżności ornamentów. Tutaj najważniejszy będzie wybór motywów ozdób oraz ich kolorystyki. Użycie prostych kształtów geometrycznych, na przykład linii, będzie wariantem neutralnym. Pionowe paski nie tylko nadadzą wnętrzu więcej stylu, ale także optycznie podniosą sufit. Będzie to bardzo przydatne zwłaszcza w przypadku zastosowania w korytarzu systemu podwieszanych podłóg. Nawiasem mówiąc, jeśli chodzi o zupełnie normalne pomieszczenia, ten wariant będzie wyglądał, co wcale nie jest złe..

A ci z Was, którzy kochają luksus i elegancję, docenią tapety, w których występuje imitacja jedwabiu. Taki materiał bardzo dobrze kopiuje tkaninę, stopniowo przełączając się z jednego odcienia na drugi i bawiąc się barwnikami. Byłoby bardzo pięknie, gdybyś miał prosty i elegancki wzór na swoich tapetach..

Zadanie wyboru tapet do długiego i wąskiego pomieszczenia staje się bardziej skomplikowane. W tym przypadku nie jest wskazane stosowanie dużych i kontrastowych ozdób, ponieważ może to stworzyć efekt małego pudełka, w którym nie ma powietrza. Oczywiście wszystko to dzieje się na poziomie psychologicznym i nie wolno nam zaniedbywać psychologii. Pionowy pasek również byłby nie na miejscu, ponieważ nie tylko wydawałby się podnosić sufit, ale także zwężać ściany. Z drugiej strony linia pozioma byłaby ratunkiem dla krótkiego i wąskiego korytarza.

Jeśli chodzi o tapety na długi korytarz, lepiej wybrać je bez pasków. Tutaj najodpowiedniejsze będą proste projekty, które nie mają kontrastowych detali. Lepiej wybrać jaśniejsze kolory i pastelowe odcienie. Idealnym wariantem będzie umieszczenie na ścianach wejścia kilku obrazów lub kilku oprawionych zdjęć.

W takim pomieszczeniu bardzo, bardzo dobrze sprawdziłyby się tapety imitujące skórę, drewno, ceramikę, tynk lub inne podobne materiały. W takim rozwiązaniu będzie styl i będzie elegancja. Poza tym to nie jest drogie. W każdym razie tapety umożliwiają wypełnienie wnętrza przedpokoju w cenie znacznie tańszej niż skóra lub jakakolwiek inna tkanina..

Jak łączyć tapety na korytarzu?

Warianty w wyborze tapet do przedpokoju są setki, a nawet – tysiące, a to nie liczy kombinacji. Zastosowanie kilku rodzajów płócien różniących się fakturą, kolorem i ornamentyką sprawia, że ​​lista możliwych wariacji jest stukrotnie dłuższa. I jest tylko wybór najbardziej odpowiednich kombinacji dla obudowy betonowej. Jak więc z powodzeniem łączyć tapety w przedpokoju?

Jedną z technik uwielbianych przez projektantów podczas pracy z tapetami jest łączenie kontrastów. W takich przypadkach jasne części zajmują większość powierzchni ściany i są umieszczane na górze, podczas gdy ciemne części z kolei tworzą kontrast i są ułożone na dole ściany..

Po pierwsze, taka formacja pozwala jak najskuteczniej równoważyć zestawieniami kolorów, wprowadzając w życie różne zakresy kolorystyczne w pomieszczeniu i jednocześnie unikając efektu, który wizualnie zmniejszyłby go..

Po drugie takie połączenie jest bardzo praktyczne, ponieważ cały brud pozostaje na dole ściany i jeśli ta część ściany jest ciemna, to zabrudzenia nie będą zbytnio zauważone..

W przypadku długiego, wąskiego korytarza bardzo dobrym połączeniem byłoby umieszczenie różnych tapet na przeciwległych ścianach. Na przykład na jednej ze ścian można przymierzyć pionowy pasek w zielonej karnacji, a na przeciwległej jakąś ozdobę w jasnych kolorach. Podobnie długi korytarz może mieć ciemną tapetę z boku drzwi wejściowych, a drugi koniec może mieć jaśniejsze tapety. Tak czy inaczej, istnieje wiele odmian i po prostu nie da się rozwodzić się nad każdą z nich. Dlatego sugerujemy, abyś spróbował wybrać tapety na podstawie zdjęć, które prezentujemy poniżej. Może któryś z tych pomysłów trafi w Twoje gusta i wymagania..

Prezentacja kolorystyczna

Oczywiście znalezienie rozwiązania kolorystycznego tapet jest bardzo ważnym momentem, ponieważ od tego w szczególności będzie zależeć wizualna percepcja domu, a także jego wizualna objętość. Najważniejszą rzeczą, jeśli chcesz podążać za ogólnym projektem swojego domu, jest możliwość zachowania zrównoważonej gry akcentów w odcieniach skóry.

Ponadto nie jest konieczne umieszczanie wszędzie identycznych tapet, aby podążać za ogólnymi trendami wzorniczymi. Wystarczy dodać w przedpokoju taki element dekoracyjny, którego kolor będzie taki sam jak podstawowe elementy wystroju i formowania innych pomieszczeń.

Na przykład, jeśli masz sofę lub poduszki, obrazy lub elementy mebli w kolorze kawy, możesz zdecydować się na ten sam kolor, aby pokryć korytarz tapetami lub możesz postawić papierową latarnię w tym samym stylu i na koniec , można na nim zainstalować komodę w podobnym kolorze.

Najczęściej na ścianach korytarza umieszczane są miękkie i pastelowe odcienie. Najpopularniejsze z nich to karnacje beżowe, różowawe, kakaowe i szampańskie, cera jasnozielona i błękit nieba..

Taki dobór odcieni jest delikatny, pozwala uzupełnić wystrój o elementy w jasnych kolorach i meble dekoracyjne. Jeśli chcesz, aby Twój przedpokój był ubarwiony bardziej radosną karnacją, możesz wybrać kolor jasnozielony lub liliowy. Dzięki nim możesz bardzo lekko łączyć z innymi odcieniami skóry i innymi detalami.

Maskowanie warstwą farby lub nakładanie na ściany tapet o tak żywych kolorach wcale nie jest obowiązkowe. Możesz kierować się zasadą 3/4 lub 2/3, według której dolna część ma wyrazistą karnację, a górna spokojną i powściągliwą cerę lub odwrotnie.

Tapeta na korytarz. Drzwi w kolorze niebieskim. Dwa papierowe lampiony.

01-Tapeta do przedpokoju. Drzwi w kolorze niebieskim

Tapeta do przedpokoju w kolorze czarnym. Powieszono ubrania.

02-Tapeta do przedpokoju. Czarny kolor.

Tapeta na korytarz. Biały kolor. Ozdoby.

03-Tapeta do przedpokoju. Biały kolor.

Tapeta do przedpokoju w kolorze szarym. Słoik. Schody.

05-Szary tapeta do przedpokoju

Tapeta do przedpokoju w kolorze białym. Orchidea.

06-Przedpokój tapeta w kolorze białym

Tapeta na korytarz. Obraz.

Tapety 07-Przedpokój wszystkie w kolorze białym.

Tapeta na korytarz. Szafka i butelka.

10-tapeta do przedpokoju. Kolory - biały i szary. Szafka i butelka.

Tapeta na korytarz. Schody w korytarzu w kolorze białym.11-tapeta do przedpokoju. Schody.

Tapeta na korytarz. Dwie brązowe szafki. Dwa papierowe lampiony.

12-tapeta do przedpokoju. Dwie szafy. Dwa papierowe lampiony

Tapeta na korytarz. Otwarte drzwi.

13-tapeta do przedpokoju. Schody. Otwarte drzwi.

Tapeta na korytarz. Parkiet. Dywan. Łóżko.

14-tapeta do przedpokoju. Parkiet. Dywan.

15-tapeta do przedpokoju. Ciemne karnacje.

Tapeta 16-Przedpokój w kolorze białym. Rower.

Korytarz cały na różowo.

17-tapeta do przedpokoju. Kolor różowy.

Tapeta 18-Przedpokój w kolorze białym i beżowym.

19-Tapeta do przedpokoju. Parkiet. Jedne otwarte i jedne zamknięte drzwi.

Tapeta na korytarz. Brązowe odcienie.

20-tapety do przedpokoju. Brązowy kolor.

Tapeta na korytarz. Obraz z aniołami i gołębiami za sofą. 

Tapeta do korytarza 21. Obraz z aniołami. Kanapa.

Tapeta 22-Przedpokój w kolorze białym i niebieskim. Parkiet.

Tapeta do przedpokoju w kolorze szarym. Malowidła na ścianach.

24-tapeta do przedpokoju. Duży zielony stół. Słoik.

Tapeta na korytarz. Duży obraz z drzewami na ścianie.

25-tapeta do przedpokoju. Duży obraz na ścianie.

26-Papeir pomalowany na korytarz w kolorze niebieskim i różowym

27-tapeta do przedpokoju. Duży obraz z wodospadami na ścianie

Tapeta na korytarz. Wszystko w kolorze brązowym. Cztery papierowe lampiony.

Tapeta na 28 korytarzy. Duża latarnia.

30-papeir namalowany na korytarz. Ozdoby kwiatowe.

Tapeta 31-Przedpokój w kolorze czarnym. Dwa fotele.

Tapeta do przedpokoju w kolorze czarnym, niebieskim i białym. Stół i krzesło.

Tapeta 32-Przedpokój w kolorze czarnym, niebieskim i białym.

Tapeta do przedpokoju w kolorze różowym. Trzy kapelusze. Cztery zielone stołki.

33-Tapeta do przedpokoju w kolorze różowym. Trzy kapelusze.

34-Tapeta do przedpokoju w kolorze szarym. Torba na podłodze.

35-tapeta do przedpokoju. Otwarte drzwi.

Tapeta do przedpokoju. Kilka przykładów.

37-tapeta do przedpokoju. Przykład w kolorze beżowym.

Tapeta 38-Corridor w kolorze beżowym i białym.

Tapeta 39-Corridor w czerni i bieli. Niektóre stoły.

Wielobarwna tapeta do przedpokoju. Powieszono dwie torby i ubrania.

40-kolorowa tapeta do przedpokoju. Powieszono dwie torby i ubrania

41-Wielobarwna tapeta do przedpokoju. Dwa lustra. Krzesło.

42-Korytarz tapety. Trzy czerwone stołki

44-tapeta do przedpokoju. Ozdoby w kolorze szarym.

Tapeta do przedpokoju. Ozdoby zwierzęce. Krzesło. Powieszony płaszcz.

Tapeta 45 do korytarza. Ozdoby zwierzęce

46-tapeta do przedpokoju. Małe lampy. Książki na podłodze.

47-Korytarz tapety. Czarno-białe kwadratowe podłogi

Tapeta 49-korytarz. Zasłony.

Tapeta do przedpokoju. Książki. Parkiet.

51-tapeta do przedpokoju. Książki.

Tapeta do przedpokoju 52. Otwarte drzwi.

Tapeta do przedpokoju 54. Szare drzwi otwarte.

Tapeta do przedpokoju 55. Mapy geograficzne.

Ozdoby z ptakami.

Tapeta 56-Corridor w kolorze niebieskim. Ozdoby z ptakami.

57-Papeir pomalowany na biało korytarz. Trzy obrazy.

58-Korytarz tapety. Czarny stół. Krzesło.

Biały pies na schodach59-tapeta do przedpokoju. Schody. Pies.

61-Biała tapeta do korytarza. Obrazy.

63-tapeta do przedpokoju. Kino.

Biały stół ze świecami.

64-szara tapeta do przedpokoju. Biały stół

66-tapeta do przedpokoju. Kolory biały i szary.

68-Korytarz tapety. Zielony kolor.

69-tapeta do przedpokoju. Kolor brązowy i beżowy.

Mapa geograficzna. Zielona sofa.

Tapeta 70-korytarzowa. Mapa geograficzna

71-Korytarz tapety w kolorze czarnym i szarym.

72-Korytarz tapety w kolorze czerwonym i zielonym

74-szara tapeta do przedpokoju. Żółte kwiaty.

Tapeta na korytarz w kolorze białym. Czarne drzwi.

75-biała tapeta do korytarza. Czarne drzwi.

76-tapeta do przedpokoju. Lustro. Drzwi uchylone.

77-tapeta do przedpokoju. Różne przykłady.

78-tapeta do przedpokoju. Wejście.

Tapeta 80-Corridor w żywych i niebieskich kolorach

Kanapa. Stołki.

81-Korytarz gobelin w kolorze różowym, zielonym i białym

82-Korytarz gobelin. Ozdoby na drzewach.

83-Korytarz gobelin w kolorze beżowym

Zielony gobelin na korytarzu. Lustro. Lampa.

84-Zielony gobelin na korytarz

85-Korytarz gobelin w kolorze beżowym

86-Korytarz gobelin w kolorze białym

87-Wielobarwny gobelin korytarzowy

Gobelin w korytarzu. Dwie lampy. Lustro. Stół.

88-korytarz gobelin. Dwie lampy. Lustro. Stół.

89-Korytarz gobelin. Świetne zdjęcie.

90-korytarz gobelin. Powieszono ubrania. Buty.

Gobelin w korytarzu. Kwiaty. Krzesło i stołek.

91-Korytarz gobelin. Kwiaty.

92-korytarz gobelin. Schody.

93-pasiasty gobelin korytarzowy. Stół.

Szary gobelin w przedpokoju. Krzesło. słoik.

94-Szary gobelin korytarzowy. Krzesło.

95-kolorowy gobelin. Ozdoby. Krzesło.

97-Korytarz gobelin w kolorze szarym.

98-korytarz gobelin. Żółte ozdoby.

Gobelin w korytarzu. Żółty kolor. Fotel i liliowa lampa.

99-korytarz gobelin. Żółty kolor.

100-korytarz gobelin. Czerwone ozdoby.

101-Korytarz gobelin. Zielone ozdoby i zasłony

102-Korytarz gobelin. Obraz. Stół. Krzesło.

103-Korytarz gobelin. Liliowe ozdoby.

Gobelin w korytarzu. Zielona farba. Lustro.

104-Korytarz gobelin. Zielona farba. Lustro.

105-korytarz gobelin. Lustro. Stół. Schody.

106-Korytarz gobelin. Żółte drzwi.

107-korytarz gobelin. Kanapa. Lustro.

Gobelin w korytarzu. Sufit i podłoga w kolorze pomarańczowym.

110-korytarz gobelin. Pomarańczowy sufit.

111-Korytarz gobelin w kolorze białym i szarym.

112-Korytarz gobelin w kolorze niebieskim

113-Korytarz gobelin. Lustro.

Tapeta wejściowa w kolorze białym. Lampa.

114-tapety na wejście. Biały kolor.

Tapeta 115-wejściowa. Cztery wariacje.

116-Tapeta na wejście w paski

Tapeta wejściowa w czerni i bieli. Powieszono ubrania.

117-tapeta wejściowa. Kolory czarno-białe

Tapeta 118-wejściowa. Kolory czerwony i biały.

120-wejściowa tapeta. Kanapa. Książki.

121-Wejściowa tapeta. Otwórz białe drzwi.

Tapeta do przedpokoju. Zielony kolor. Ozdoby kwiatowe.

123-Tapeta na wejście. Zielony kolor.

124-tapeta na wejście. Ozdoby choinkowe.

Tapeta 125-wejściowa. Czarna podłoga.

126-Tapeta na wejście. Kolor liliowy.

Tapeta do przedpokoju. Szary kolor.

Tapeta 127-wejściowa. Szary kolor.

Tapeta 128-wejściowa. Podłoga w kolorze czarnym.

129-tapeta wejściowa. Biały kolor. Dywan.

131-Wejściowa tapeta. Jasne kolory.

133-Wejściowa tapeta w zielonkawych kolorach.

Obraz z damą i psem na korytarzu.

134-Tapeta na wejście. Obraz.

135-tapeta na wejście. Czarne schody.