Grill: gaz czy drewno?

Obietnica chwil tak biesiadnych, jak i dla smakoszy, grill to bez wątpienia jeden z must-have lata. Trudno to zignorować po długim sezonie zimowym przerywanym naleśnikami, tartafletami, raclette… i naznaczonym klimatem, który nie sprzyja popołudniom czy wieczorom z rodziną, przyjaciółmi/współpracownikami itp. . Zwróć uwagę, że jeśli chodzi o grillowanie, są generalnie dwa rodzaje ludzi: ci, którzy przysięgają, że gotują na węglu drzewnym i ci, którzy wolą komfort grilla gazowego. A ty, po której stronie należysz? A może masz trudności z wyborem między nimi? W tym artykule przyjrzymy się cechom grilla gazowego i modelu opalanego drewnem, aby pomóc Ci dokonać właściwego wyboru..

jak zrobić pysznego grilla

Grill na drewno: z czego składa się ?

„Tradycyjny” i „autentyczny” to słowa, które najbardziej kwalifikują grill węglowy. Chociaż modele mają tendencję do mnożenia się, musimy przyznać, że pozostaje najczęściej używanym grillem ogrodowym, kuchennym i domowym. A jak mówią zapaleni entuzjaści grillowania, „prawdziwy” grill musi być węglem drzewnym. Jak sama nazwa wskazuje, grill opalany drewnem działa na węgiel drzewny i można go rozpalić za pomocą gazety lub rozpałki. Może być stacjonarny dla większej wygody użytkowania, mobilny (może być skierowany we wszystkich kierunkach) lub przenośny (dedykowany osobom często poruszającym się). Jednak ze względu na spaliny powstające podczas spalania ten rodzaj grilla jest przeznaczony przede wszystkim do użytku na zewnątrz. Następnie gotowanie jest sterowane dotykiem i wzrokiem.

Zresztą, poza rytuałem oświetlenia, są różne czynniki, którym ten klasyczny model zawdzięcza swój ponowny sukces i które wyjaśniają jednomyślność, jaką cieszył się do dziś z Francuzami. Wśród nich przytaczamy głównie wpływ węgla drzewnego na smak potraw, ale także fakt, że to właśnie to naturalne paliwo je daje zadymiona strona tak bardzo kochamy. Kolejną zaletą grilla na drewno jest to, że jest bardzo przystępny. Najprostsze i mniej wyszukane modele są rzeczywiście dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach. Doceniamy również łatwość konserwacji, która umożliwia model węglowy. Po zakończeniu imprezy grillowej wystarczy wyczyścić grill zwykłą szczotką i opróżnić sprzęt, gdy tylko popiół ostygnie.

Jeśli uwiedzie Cię ten wspaniały klasyk grillowania i chcesz go kupić, polecamy faworyzować markę Weber, który stał się dziś jednym z must-have w świecie grillowania. Masz wybór pomiędzy modelami serii Mistrz-dotyk i te z serii Oryginalny czajnik, Czajnik Plus Gdzie Czajnik kompaktowy. Te grille na węgiel drzewny są kontynuacją pierwszego modelu Webera.

mężczyzna z wąsami i brodą białą koszulę w kratkę i niebieską brodą

Grill gazowy: o czym dokładnie mówimy ?

ten grill gazowy, stacjonarny, mobilny lub przenośny, może być zasilany za pomocą propan (często do użytku na zewnątrz, ponieważ paliwo nie zamarza w niskich temperaturach) lub butan (idealny do użytku w pomieszczeniach, ale także na zewnątrz, gdy nie jest za zimno). W każdym razie uwodzi swoim łatwość użycia i świetna łatwość użytkowania które przynosi korzyści swoim użytkownikom. W takim przypadku nie ma potrzeby pilnować żaru ani regularnie podsycać ognia węglem drzewnym.

Aby korzystać z urządzenia, wystarczy nacisnąć przycisk zapłonu, a grill zajmie się resztą. Zarządzanie mocą grzewczą staje się stosunkowo łatwe dzięki termostat a zapłon odbywa się w dwóch krokach, trzech ruchach. Gotowanie może w tym przypadku być bardzo precyzyjne. Kolejną wielką zaletą tego typu grilla jest to, że jest znacznie mniej brudny. Urządzenie oferuje również atrakcyjną rentowność przy przyjmowaniu dużej ilości gości. Niektóre modele pochodzą z prawdziwe kuchnie zewnętrzne z wózkiem i zapewnić użytkownikom szeroką gamę akcesoriów i do sześciu palników.

Jednak wszystkie te korzyści mają swoją cenę! Kosztuje co najmniej 300 euro za model podstawowy i ponad 1000 euro za model z najwyższej półki. Wówczas, pomimo łatwości i komfortu użytkowania, ale także doskonałej wydajności, grill gazowy nie nadaje potrawom subtelnego posmaku wędzonego drewna. Jednak stosując go, nie ma już łzawiących oczu i włosów pachnących dymem. W przypadku, gdy Twoim wyborem jest grill gazowy, wiedz, że możesz ponownie faworyzować Modele Webera do zakupu i użytkowania z całkowitym spokojem.

czarnowłosy mężczyzna broda poza mięsem

Który z dwóch wybrać? ?

Właściwie nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od Twoich upodobań, upodobań i budżetu. Dzięki temu grille na węgiel drzewny zachwycą tych, którzy cenią sobie staromodny grill, a tym samym smak autentyczny. Skierowane są również do osób o ograniczonym budżecie, których de facto nie stać na luksus cieszenia się modelem na butan lub propan, a nawet tych typu „bez pośpiechu” i lubiących czerpać przyjemność z wachlowania żaru. żeby wzięli.

Z drugiej strony modele gazowe są popularne wśród tych, którzy cenią komfort, szybkość i precyzja i które są mniej odporne na opary wytwarzane przez grille na węgiel drzewny. Preferują je fani dużych stołów, którzy mają miejsce, miłośnicy jedzenia, którzy lubią urozmaicać kuchnię i oczywiście osoby, które są skłonne zapłacić trochę więcej. Pamiętaj, że modele gazowe to doskonały wybór, gdy kochasz letnie grille i nie masz szczęścia, aby mieć ogródek w domu..

grill na zewnątrz zielonego trawnika w kierunku góry mężczyzna kobieta i chłopiec