Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu domu w trakcie i po pracy

Prace remontowe, a nawet rozbudowane, jak zapewne wiecie, to inicjatywa, której ryzyka nie należy lekceważyć. Wśród wszystkich drobnych szczegółów, które należy wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz, jest oczywiścieUbezpieczenie domu. Jej rolą byłoby w szczególności pokrycie szkód powstałych w przypadku roszczenia związanego z pracami. Dobry pomysł, ponieważ odbudowa i przebudowa domu wiążą się z szeregiem zagrożeń i różnego rodzaju szkód. Przybliż gwarancje, które należy wyjąć w trakcie i po pracy … Rozbij swój dom bez łamania głowy !

Jak ubezpieczenie domu może pokryć szkody budowlane? ?

ubezpieczenie domu co zrobić, aby ubezpieczyć dom w trakcie i po remoncie

Ubezpieczenie domu na czas budowy – co musisz zrobić…

Przed rozpoczęciem pracy radzimy najpierw porozmawiać z ubezpieczycielem. Jeśli wybór subskrypcji lub nie Ubezpieczenie domu nie pojawia się przed najemcami, zdecydowanie zaleca się, aby właściciele, wolni od tego obowiązku, również się do niego zapisali. I to nie tylko dlatego, że będziesz ubezpieczony od szeregu roszczeń, w tym przypadku dość częstych (3,5 mln szkód zgłoszonych w 2019 r.), ale także z wielu późniejszych powodów, w tym prac remontowych. Jeśli planujesz wykonać je samodzielnie i bez korzystania z profesjonalnej pomocy, Twoje ubezpieczenie domu od odpowiedzialności cywilnej zrekompensuje Ci wszelkie szkody w Twojej nieruchomości. Jeśli jesteś w trakcie stawiania pierwszych kroków w kierunku ubezpieczenia, powinieneś wiedzieć, że w Internecie istnieją nawet „porównywarki ubezpieczeń mieszkaniowych”. Zostały one opracowane, aby pomóc Ci zidentyfikować najlepszą ofertę zgodnie z Twoimi potrzebami i budżetem..

Jednak, jak już sugerowaliśmy, niezbędne jest poinformowanie ubezpieczyciela o planowanej pracy, aby mógł sprawdzić, czy Twój dom rzeczywiście podlega odszkodowaniu w przypadku pracy. Jeśli Twoja umowa zawiera luki i przez to nie obejmuje wszystkich zagrożeń, jakie może wiązać się z remontem (kradzież, pożar, wybuch, potłuczone szkło), możesz rozważyć wykupienie przedłużonej gwarancji..

Najpierw od Ciebie zależy, czy porozmawiasz ze swoim ubezpieczycielem

skontaktuj się z ubezpieczycielem pomysł jakie ubezpieczenie domu wybrać dlaczego jest to ważne w przypadku pracy

Zaangażowanie usługodawcy – co powinien zrobić główny wykonawca…

Jeśli zwrócisz się do profesjonalisty, aby wykonał pracę za Ciebie, to on będzie musiał przedstawić związane z tym gwarancje. Możesz wybierać spośród tych 3 rodzajów głównych gwarancji o krótszym lub dłuższym czasie trwania.

  • Gwarancja doskonałego wykonania prawnie zobowiązuje profesjonalistę, który wykonał pracę, do wypłaty odszkodowania swojemu klientowi w przypadku stwierdzenia szkody w ciągu jednego roku od zakończenia jego pracy na budowie.
  • Dziesięcioletnia gwarancja to ubezpieczenie, które kierownik projektu ma obowiązek wykupić i respektować na okres 10 lat po zakończeniu pracy. W szczególności dotyczy to wszelkich wad konstrukcyjnych i wynikających z nich uszkodzeń. Nie zapomnij poprosić o dowód tej gwarancji jeszcze przed rozpoczęciem pracy.
  • Dwuletnia gwarancja – z kolei wpływa na prawidłowe funkcjonowanie niektórych urządzeń, które nie są przedmiotem zainteresowania w ramach dziesięcioletniej gwarancji. Zabezpiecza na okres 2 lat wszystko co to jest hydraulika, drzwi wewnętrzne, dostarczone w dostawie urządzenia elektryczne itp..
  • Ubezpieczenie od szkód strukturalnych byłoby konieczne w przypadku, gdy mówimy o pracach ważniejszych niż np. rozbudowa domu przez rozbudowę. Pozwala na ubezpieczenie na wypadek poważnych usterek wpływających na stabilność konstrukcji.

A kierownik projektu musi również przedstawić gwarancje 

gwarancje wykonawcy np. ubezpieczenie domu działa co robić

Na koniec, co z ubezpieczeniem domu po pracy…

A ponieważ renowacje tylko zwiększają wartość nieruchomości, w końcu zaistnieje potrzeba ubezpieczenia tej wartości w celu jej ochrony. W tym celu należy zaktualizować umowę ubezpieczeniową po zakończeniu prac, tak aby wymieniona została nowo nabyta instalacja, sprzęt lub rozszerzenie. W przeciwnym razie ryzykujesz, że produkt Twojej pracy nie będzie przedmiotem prawa do odszkodowania w przypadku roszczenia. Nie wahaj się raz jeszcze poinformować swojego ubezpieczyciela o dokonanych zmianach, czy chodzi o nieruchomość, ruchomości, werandę czy dodatkowe piętro.

Pamiętaj, aby ubezpieczyć się, co nowego

ubezpieczyć zainstalowany sprzęt porównawcze ubezpieczenie domu jak ubezpieczyć dom po pracy