Rynek luksusu z drugiej ręki

To jeden z głównych trendów rynkowych, francuskich, ale także międzynarodowych: sektor towarów używanych staje się nową rzeczywistością. Mnoży nowe oferty i oferuje wysokiej jakości usługi w celu uzyskania prestiżowych produktów. Nie można już dłużej zaprzeczać wzrostowi sprzedaży używanych towarów luksusowych, a większość marek zrozumiała, jak ważne jest dostosowanie się do tego nowego popytu. Ale po co kupować towary luksusowe z drugiej ręki ?

Rośnie rynek luksusu z drugiej ręki

Trend odsprzedaży produktów wysokiej jakości i luksusowych rośnie: na przykład stało się powszechne sprzedać luksusowy zegarek na wyspecjalizowanych stronach po kilku miesiącach noszenia. Dotyczy to również ubrań, torebek czy biżuterii bardzo dużych marek. Konsumenci kupują coraz mniej nowości, także w sektorze prestiżowym: bardzo popularne są tańsze, ale nie mniej satysfakcjonujące przedmioty luksusowe z drugiej ręki. Trend zmierza w kierunku innej konsumpcji i formy demokratyzacji zewnętrznych oznak bogactwa: zmiany mentalności są również odczuwalne w sposobie, w jaki kupujemy.

Rynek luksusu z drugiej ręki staje się trendem na rynku międzynarodowym

sprzedaż luksusowych produktów używanych, skup zegarków używanych, sektor sprzedaży produktów używanych

Internet to gigantyczny sklep z używanymi rzeczami

Odsprzedaż luksusowych przedmiotów zyskała na znaczeniu dzięki internetowi: media i sieci społecznościowe, a także wyspecjalizowane platformy są świetnym narzędziem do odsprzedaży używanych luksusowych przedmiotów. Użytkownicy poszukujący prestiżu przyzwyczaili się do przeglądania ofert z drugiej ręki, aby znaleźć szczęście, które w innym przypadku byłoby dla nich niedostępne..

Dziś łatwo jest kupić luksusowy zegarek z drugiej ręki w najlepszych warunkach, autentyczny i w tak niewiarygodnych cenach, że szkoda byłoby się bez niego nie obejść. Sprzedaż z drugiej ręki jest zatem odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów, którzy nie mają budżetu na zakup nowego luksusu, ale nadal chcą posiadać te produkty o bardzo wysokiej jakości. Sprzedaż z drugiej ręki wyszła więc naprzeciw potrzebom, a nawet przekształciła się w dochodowy biznes.

Mentalność została wywrócona do góry nogami

W przeszłości kupowanie z drugiej ręki było raczej niemile widziane, wiązało się z aktem biedy. Ale w świecie konsumentów sytuacja się zmieniła: teraz kupowanie nowych jest przestarzałe! Modne stały się wyprzedaże z drugiej ręki, przedmiot, w którym mieszkał, nie jest już stary, jest vintage. Stało się autentyczne. Wybieramy go, ponieważ ma duszę i pozwala na dobrą zabawę w niskiej cenie. Nikt już nie jest napiętnowany kupowaniem z drugiej ręki! Przedmioty luksusowe, rzadkie i limitowane są przekazywane z rąk do rąk, kupowane, noszone i odsprzedawane na całym świecie.

Sklep z używanymi rzeczami nie ma granic

W przeszłości, gdy chciałeś kupić używany przedmiot, szedłeś do fizycznego sklepu. Oferty były niewielkie i często nie było przedmiotów luksusowych. Teraz koniec z luksusowymi butikami sprzedającymi używane. Platformy i wirtualne sklepy zapewniły dumne miejsce tym wysokiej klasy przedmiotom używanym. Teraz można znaleźć wspaniałą biżuterię, zegarki znanych marek, a nawet luksusowe torby w obłędnych cenach. Luksus staje się dostępny !

Wpływ na nasze środowisko ?

To jeden z powodów, dla których kupowanie z drugiej ręki tak się rozrosło: niedługo dało się odczuć katastrofy związane z nadmierną konsumpcją. Niezbędna jest zmiana sposobu konsumpcji, aby nie niszczyć naszego środowiska. Rzeczy z drugiej ręki to bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć nasz ślad węglowy i nie wykorzystywać nowych zasobów do tworzenia produktu luksusowego, który pozostaje rzadki i prestiżowy.

Mentalność ewoluuje pod wpływem okoliczności i zaczynamy odczuwać zmiany, które przynieśliśmy naszym sposobem konsumpcji. Często przytacza się względy środowiskowe uzasadniające zakup używanych towarów luksusowych. Konsumenci nie chcą być źródłem zmian klimatycznych, ale bez pozbawiania się.

Duże marki zajmują się sprzedażą z drugiej ręki

Rozumieją, jak ważne jest bycie częścią tego kwitnącego rynku. Rynek dóbr luksusowych kwitnie, jest to gratka finansowa, bez której wielkie marki nie mogą się obejść. Jeśli konsumenci kupują swój luksusowy produkt z drugiej ręki, również w mniejszym stopniu znajduje się on w rękach renomowanych domów: jest zatem nie do pomyślenia, aby nie angażowali się w ten rosnący rynek. Marki badają zatem możliwość stworzenia sklepów z używaną odzieżą dla własnych luksusowych produktów..

Niezależne sklepy internetowe ścierają się teraz ze sklepami największych marek. Prowadzone są również prace restauracyjne przy przedmiotach, takich jak zegarki, weryfikacja dobrej jakości, autentyczności i działania, aby upewnić się, że przesłane przedmioty są nienaganne. Konsumenci znajdą tu produkty przedstawione z charakterystycznymi detalami, czytelnymi zdjęciami i konkretnymi komentarzami na temat stanu produktu luksusowego..

Rynek luksusu kwitnie

rynek luksusowych towarów używanych, odsprzedaż produktów wysokiej jakości

Wszystkie kategorie społecznościowe są zainteresowane szansą

To głównie w tym punkcie ewoluowała mentalność. Kiedyś rynek wtórny był przeznaczony tylko dla osób w trudnej sytuacji finansowej, ale to koniec. Wszyscy konsumenci chcą wydawać mniej na wysokiej jakości produkt luksusowy. Przedmiot z drugiej ręki jest odpowiedzią na przytłaczającą chęć posiadania przedmiotu, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na nasz wpływ na środowisko i zmniejszenie kosztów budżetowych.

Wszystkie kategorie społeczno-zawodowe lubią używane przedmioty luksusowe: luksusowe targowiska z drugiej ręki są tego dowodem. Kupowanie z drugiej ręki jest teraz synonimem sprytu, a nie wstydu! Najwyższej klasy przedmiot z drugiej ręki nabiera również znacznie więcej charakteru, mając już pierwsze życie.

Wszystkie modne dodatki są w naprawdę atrakcyjnych cenach: łatwo jest być dobrze ubranym i szykownym, zakochać się w luksusowym zegarku, naszyjniku lub designerskim elemencie w bardzo przystępnej cenie. !

Wydawaj mniej, aby uzyskać luksusowy produkt wysokiej jakości

rynek wtórny, produkty używane wysokiej jakości, odsprzedaż produktów wysokiej jakości

produkty z drugiej ręki, trend sprzedaży luksusowych używanych przedmiotów