Naturalny antydepresant – 10 alternatyw, które pomogą Ci zrestartować życie bez depresji

Po pierwszej krajowej blokadzie w maju 2020 r. A oficjalna ankieta francuskiego rządu wykazał, że 13,5% osób w wieku 15 lat i starszych mieszkających we Francji ma zespół depresyjny. Postać dość niepokojąca, ale należy jednak zauważyć, że depresja nie u wszystkich objawia się w ten sam sposób. Tak więc ciężko jest leczyć cięższe przypadki bez farmaceutycznych leków przeciwdepresyjnych, których: SSRI na przykład. W przypadku łagodnej do umiarkowanej depresji istnieje jednak kilka alternatyw, które mogą dać dość zadowalające rezultaty. Roślinny lub naturalny suplement przeciwdepresyjny, zmiana nawyków i stylu życia, znajdź 10 naszych najlepszych środków do wypróbowania.

Naturalne środki na depresję

jak walczyć z depresją ranking najlepszych naturalnych antydepresantów

ziele dziurawca zwyczajnego

Jeśli chodzi o zioła o działaniu przeciwdepresyjnym, jednym z najbardziej znanych jest ziele dziurawca. Zioło św. Jana, jak jest nadal nazywane, cieszy się długoletnią renomą ze względu na swoje właściwości lecznicze. Jednak to przede wszystkim jego zdolność wpływania na nastrój i umysł jest dziś wykorzystywana w praktyce. Podobnie jak jej chemiczni bracia, ta roślina o ładnych żółtych kwiatach działa podobnie do selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny / dopaminy (lub SSRI). Jeśli chodzi o efekty, zauważ, że ogólny przegląd 35 badań dotyczących tego zagadnienia przeprowadzonych w 2016 r. zakończył się dość korzystnymi wynikami. Udowodniono, że zioło zmniejsza objawy depresji lepiej niż efekt placebo i jest tak samo skuteczne jak SSRI, bez tylu skutków ubocznych, co ten drugi. W formie kapsułek lub herbaty ziołowej, weź według uznania.

Herbata ziołowa z dziurawca na depresję

silny naturalny przykład antystresowy ziele dziurawca korzystnie wpływa na depresję żółte kwiaty

Szafran

Wykazano, że szafran, używany do wzbogacania indyjskich i perskich potraw o urzekającym zapachu i nieodpartym smaku, jest znacznie korzystniejszy niż wcześniej sądzono. Naładowane przeciwutleniaczami ognistoczerwone pręciki rośliny słyną również ze zdolności do zwiększania serotoniny. Według badania,Wykazano, że około 30 gramów szafranu jest tak samo skuteczne jak niektóre syntetyczne antydepresanty, takie jak fluoksetyna i imipramina. Nie należy jednak zapominać, że przyprawę stosuje się tylko w przypadku łagodnej do umiarkowanej depresji.

Szafran, aby urozmaicić, ale i podnieść morale

ziele szafranu w drewnianej łyżce

Męczennica

Jeśli cierpisz na lęki lub zaburzenia snu, wiedz, że passiflora jest idealnym sprzymierzeńcem w leczeniu tych schorzeń. Kilku uczonych uważa, że ​​kwiat męczennicy ma swój ważny wkład w zwalczanie naszych własnych natrętnych namiętności. Z tego powodu w szczególności stosuje się go do łagodzenia lęku, bezsenności i niektórych form bólu. Podnosząc poziom kwasu γ-aminomasłowego (GABA), kwiat stymuluje produkcję tego hamującego neuroprzekaźnika, który atakuje inne neuroprzekaźniki odpowiedzialne za pobudzenie. Stąd jego działanie uspokajające i uspokajające.

Passion flower – naturalny, uspokajający kwiat, który jest również bardzo piękny

Passionflower roślina antydepresyjna łagodna na łagodną lub łagodną depresję i atak lękowy

Gryfonia

Afrykańska roślina, nasiona Griffonii są bardzo bogate w aminokwas 5-hydroksytryptofan (lub 5-HTP). Uważa się, że promując transmisję serotoniny, łagodzi objawy depresji i pomaga przywrócić równowagę układu nerwowego. Co więcej, wciąż udowodniono, że jest skuteczny w leczeniu fibromialgii, bezsenności, nadmiernego głodu i przewlekłych bólów głowy. Aby uzyskać maksymalny efekt, zażywaj ekstrakt Griffonia z innymi suplementami antydepresyjnymi.

Griffonia – afrykańska perła i łagodny antydepresant

przykładowa roślina griffonia drzewo z nasionami skuteczny homeopatyczny lek przeciwdepresyjny

Kwiaty Bacha

Pochodzenie tego eliksiru kwiatowego – dr Bach – lekarz i homeopata, który stworzył swoją metodę terapeutyczną na początku XX w. Te 38 magicznych mikstur opartych na kwiatach ma na celu usunięcie negatywnych emocji, przywrócenie równowagi umysłu. Róże, aby zobaczyć życie na różowo, że tak powiem. Tyle że są to bardziej dzikie gatunki, z których każdy jest przepisywany na bardzo specyficzny stan emocjonalny. Dlatego należy najpierw zidentyfikować uczucia, które cię dręczą, aby znaleźć eliksir, który najlepiej pasuje do twojego dyskomfortu. Zaangażowane emocje podzielono na 7 grup, którymi są: strach, niepewność, obojętność na chwilę obecną, samotność, nadwrażliwość, smutek i rozpacz, nadmierna troska o innych. Leczenie i dawka zależą od ilości użytych ekstraktów kwiatowych.

Terapia kwiatowa słynnymi kwiatami Bacha

Kwiaty Bacha przeciw naturalnej depresji uspokajającej z czystego ekstraktu z dzikich kwiatów

Cynk

Niezbędny minerał dla zdrowia mózgu, cynk ma pozytywny wpływ na regulację i przewodzenie ścieżek neuroprzekaźników. To, wraz z jego właściwościami przeciwzapalnymi i przeciwutleniającymi. W przeciwieństwie do wymienionych powyżej roślin, które uzupełniają naszą dietę, cynk jest zawsze mniej lub bardziej obecny w naszym organizmie. Problem pojawia się, gdy jego rezerwy w organizmie są stosunkowo niskie. W tym przypadku mówi się, że cierpisz na niedobór cynku, co wiąże się z ryzykiem depresji i nasileniem jej objawów. Przegląd 17 badań obserwacyjnych wykazał, że ilość cynku we krwi osób z depresją jest o około 0,12 µg/ml niższa niż u osób, które go nie mają. Ponadto uważa się, że cynk wzmacnia działanie konwencjonalnych leków przeciwdepresyjnych.. 

Przyjmuj codzienną dawkę cynku, aby utrzymać dobry nastrój

produkty spożywcze bogate w cynk migdały grzyby szpinak mięso

Witamina D

Rozproszenie szarych chmur dręczących twoją świadomość jest praktycznie niemożliwe bez słońca. W sensie przenośnym, ale też we właściwym tego słowa znaczeniu. Niezbędny mikroskładnik odżywczy, witamina D, ma światło słoneczne jako główne naturalne źródło. Skoro więc spędzamy znaczną ilość czasu zamknięci w naszych domach czy biurach, jego niedobór jest dość powszechnym zjawiskiem. Szkoda, ponieważ podobnie jak cynk, jego niska ilość powoduje pogorszenie nastroju i zerowe morale. Nie zapomnij więc o regularnym opalaniu się lub przyjmowaniu suplementów witaminy D, zwłaszcza zimą..

Napełnij swoje ciało i duszę energią słońca

weź swoją dawkę wiraminy, na przykład jak naturalnie wyjść z depresji

Witaminy z grupy B

Witaminy z grupy B odgrywają również swoją własną rolę w neurologicznym funkcjonowaniu mózgu. Witaminy B6, B12 i B9 są również bardzo ściśle związane z wydzielaniem neuroprzekaźników, takich jak serotonina, dopamina i kwas γ-aminomasłowy. Ich obecność w organizmie mogłaby nie tylko zapobiegać objawom depresji, ale także łagodzić je, gdy już są obecne. I chociaż niektóre pokarmy, takie jak czerwone mięso, jajka, produkty mleczne, zboża i świeże zielone warzywa, mogą Ci je dostarczyć, suplementy znów są łatwym sposobem na szybkie uzupełnienie niedoboru..

Pokarmowe źródła witaminy B6, B9 i B12

źródło pokarmu witaminy B6 łagodny lek przeciwdepresyjny, który wybrać?

antydepresyjny przeciwlękowy pomysł na żywność żywność bogata w witaminę b9

ryby i inne pokarmy bogate w witaminę B12 przykłady pokarmów żywność

Kwasy Omega 3

Jeśli ryby rzadko pojawiają się w Twoim menu, najwyższy czas je ponownie wprowadzić. Bogate w kwasy omega-3 ryby takie jak tuńczyk, łosoś, śledź i makrela są dobre dla organizmu, ale także dla zdrowia psychicznego. To samo dotyczy tłuszczów, chyba że są nienasycone i nasion oleistych. Oprócz łagodzenia objawów uogólnionej depresji, kwasy omega-3 nadal rozwijają się jako lekarstwo na depresję okołoporodową i poporodową. Niewiele wiadomo o pochodzeniu ich właściwości uspokajających, ale często wiąże się to z właściwościami przeciwzapalnymi kwasów, czyli z ich wpływem na hormon kortyzol.

Pokarm bogaty w kwasy Omega 3 przeciw zaburzeniom depresyjnym

przykład żywności o niskiej zawartości nienasyconych kwasów omega 3 w diecie jako środek na stres

Dbaj o siebie

Na koniec najważniejsze byłoby poważne potraktowanie tego stanu. Najlepszym sposobem na walkę z lękiem i depresją byłby taki, który prowadzi do naszej własnej duszy. Stąd potrzeba po prostu ponownego połączenia zerwanego połączenia z własną istotą wewnętrzną i naturą. Wyrwanie się z codziennej rutyny, zieleń, ćwiczenia, medytacja, zdrowe odżywianie, lepszy sen, nauka mówienia „nie”, ogólnie dbanie o siebie, może pomóc w procesie uzdrawiania emocjonalnego. W przeciwnym razie nie ma nic bardziej skutecznego niż dzielenie się z kimś, ponieważ tak banalne, jak brzmi „wspólny żal jest w połowie złamanym sercem”. Tam psychoterapia byłaby twoim pierwszym sprzymierzeńcem, który wyciągnąłby cię z błędnego koła depresji. Więc wybór należy teraz do Ciebie. Czy jesteś gotów zrzucić ciężar emocjonalny i rozpocząć swoją duchową podróż? ?

potężna naturalna medytacja antystresowa do walki z depresją

psychoterapia w walce z depresją rozmowa z kimś

Uwaga: Najlepiej porozmawiać ze specjalistą medycznym przed przyjęciem któregokolwiek z suplementów wymienionych w tym artykule. Zwłaszcza jeśli przechodzisz leczenie konwencjonalnymi lekami przeciwdepresyjnymi !