Najbardziej odpowiedni sprzęt motocyklowy do jazdy miejskiej

Ponieważ ciało nie istnieje na dwóch kołach, wypadek drogowy jest bardziej ryzykowny dla motocyklisty niż dla kierowcy, nawet podczas jazdy z niską lub umiarkowaną prędkością. Z tego powodu przepisy wprowadziły obowiązek posiadania pewnych urządzeń, zwłaszcza tych, które mogą zrekompensować ten brak. Ich brak jest następnie sankcjonowany przez Kodeks Drogowy. Poza tymi obowiązkowymi wyposażeniem są też inne, które są opcjonalne, ale zdecydowanie zalecane, ponieważ w dużym stopniu przyczyniają się do bezpieczeństwa rowerzysty, zarówno w ramach jazdy miejskiej, jak i podczas wycieczek drogowych czy eskapad poza szlak. W tym artykule skupimy się bardziej na sprzęcie dla motocyklistów, który powinien być bezwzględnie preferowany podczas podróży po mieście..

czarny sprzęt motocyklowy jak uchronić się przed upadkiem

Wyposażenie rowerzysty wymagane do jazdy po mieście

Nawet podczas krótkich przejazdów miejskich, czy to z niską czy umiarkowaną prędkością, rowerzyści nie powinni żartować ze swojego bezpieczeństwa lub obowiązujących przepisów. Dlatego za każdym razem, gdy startują z motocyklem (szosowym, customowym, trailowym, sportowym, roadsterowym, użytkowym…), w ich interesie jest noszenie poniższego wyposażenia obowiązkowego, nawet podczas upałów. Ci, którzy codziennie jeżdżą po mieście na dwóch kółkach i chcą znaleźć i wybrać bieg odpowiedni dla motocyklisty może pomóc profesjonalny sprzęt motocyklowy.

Zatwierdzony kask

Właściwie brzmi to najbardziej logicznie, ale noszenie zatwierdzony kask prawidłowo zamocowany to obowiązek, któremu podlegają wszyscy rowerzyści, ale także wszyscy pasażerowie. W przypadku nieprzestrzegania tego przepisu sprawca zostanie ukarany grzywną w wysokości do 750 euro z cofnięciem 3 punktów z jego prawa jazdy. Tak więc, aby być w zgodzie z obowiązującym prawem, jest to pierwszy sprzęt, w który musimy zainwestować.

W kontekście jazdy miejskiej Hełm odrzutowy jest najbardziej ceniony za swoją lekkość i optymalny komfort, jaki zapewnia rowerzystom, zwłaszcza w sezonie letnim. W celu uzyskania optymalnej ochrony idealnie można wybrać model kask na całą twarz, lub jeden kask modułowy (model znajdujący się w połowie drogi między odrzutowcem a kaskiem pełnotwarzowym), ale pod warunkiem, że ma dokładnie taki rozmiar i zawiera elementy komfortu, których potrzebujemy.

W każdym razie kask zatwierdzony zgodnie z normą europejską jest łatwy do zidentyfikowania dziękibiała metka pod paskiem pod brodą. Ta naklejka zawiera wskazanie ECE 22-04 i ECE 22-05 P (Ochrona) do kasków pełnotwarzowych, ECE 22-05 PJ (Protective-Jet) do kasków modułowych i ECE 22-05 J (Jet) dla odrzutowców.

najbardziej odpowiedni sprzęt motocyklowy do jazdy miejskiej

Certyfikowane rękawice

Nawet w czasie upałów wszyscy rowerzyści, którzy krążą po mieście i ich ewentualny pasażer, od końca 2016 roku są zobowiązani do noszenia Rękawice z certyfikatem CE pod groźbą grzywny trzeciej klasy (68 euro) z odebraniem jednego punktu z prawa jazdy.

W przeciwnym razie, nawet w przypadku jazdy po mieście, bardzo łatwo jest posunąć się dalej pod względem bezpieczeństwa, wybierając modele, które są zarówno certyfikowane, jak i homologowane (w tym norma EN 13594:2015). Dla jazda miejska zimą, bardziej istotne jest preferowanie modeli, które podkreślają izolację i mają ochronę przed deszczem. Choć uważane za brzydkie, zimą polecane są rękawiczki z mankietami.

Poza sezonem, lepiej zignorować izolację, ponieważ na dłuższą metę może to być irytujące. Z drugiej strony ochrona przed deszczem pozostaje niezbędna dla komfortu godnego tego miana..

Latem, wskazane jest wybranie modeli rękawic, które mają zdolność chłodzenia dłoni bez narażania ich bezpieczeństwa. We wszystkich przypadkach musisz upewnić się, że Twoje rękawice mają odpowiedni rozmiar.

Kamizelka odblaskowa

Bardziej znany jako żółta kamizelka, ten sprzęt musi być noszony przez motocyklistów w przypadku awarii lub wypadku, aby byli bardziej widoczni i mogli odpowiednio ostrzec innych użytkowników. Nieprzestrzeganie tego przepisu prawnego skutkuje nałożeniem grzywny czwartej klasy (135 EUR). Gdy nie znajdujesz się w żadnej z tych sytuacji, nadal jesteś zobowiązany do przechowywania kamizelki odblaskowej w schowku, ponieważ podczas kontroli przeprowadzanej przez policję brak tego sprzętu w torbie lub w górnym etui jest karalny grzywną pierwszej klasy (11 €).

Wyposażenie opcjonalne dla motocykli, ale zalecane do użytku miejskiego

W przypadku codziennych wycieczek po mieście niektóre elementy wyposażenia nie są prawnie obowiązkowe, to znaczy, że nie są naliczane kary, jeśli nie są noszone, ale nadal są zalecane ze względów bezpieczeństwa. Oczywiście w warunkach miejskich nie należy lekceważyć zagrożeń. Ponieważ prędkość jest ograniczona, zawodnicy nie uważają, że ewentualny wypadek jest bardzo poważny. Należy jednak pamiętać, że upadek do 50 km/h jest nadal gwałtowny, a nawet może być śmiertelny, ponieważ ciało nie chroni Cię na motocyklu. Co więcej, w miastach istnieje wiele pułapek związanych z dużym ruchem ulicznym i małą architekturą. Dlatego odpowiedzialni motocykliści nie zawahają się użyć następującego sprzętu, aby bezpiecznie podróżować, zarówno po mieście, jak i na obwodnicy:.

Kurtka lub kurtka motocyklowa

ten kurtka gdzie kurtka, w tkaninie lub skórze, jest niewątpliwie podstawą rowerzysty dbającego o bezpieczeństwo, poza wspomnianym powyżej obowiązkowym wyposażeniem. Wolimy to z ochraniacze ramion i łokci jak również ochrona grzbietowy. Idealnie jest postawić na atestowaną kurtkę lub kurtkę oferowaną przez wiodące marki, ponieważ jest to jedyny model, który jest niezawodny pod względem jakości i bezpieczeństwa oraz jest odporny zarówno na rozdarcia, jak i zużycie. Idąc dalej, a jeśli budżet na to pozwala oczywiście można zdecydować się na model wyposażony w ochrona zintegrowana poduszka powietrzna.

Ponadto motocykliści, którzy chcą stylowo wyglądać w mieście, nie rezygnując z bezpieczeństwa, odnajdą szczęście w kurtkach lub kurtkach motocyklowych zasłaniających swoje zabezpieczenia. Są one zazwyczaj wykonane z elastycznych materiałów, aby połączyć dyskrecję i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o dobór materiału, najlepiej dostosować go do czasu, jaki codziennie spędzasz na motocyklu. Na krótkie wycieczki możesz zdecydować się na tekstylia. W przeciwnym razie niezbędne są skórzane kurtki lub kurtki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, nie wahaj się zasięgnąć porady specjalisty.

czarny motocykl harley davidson blondynka na motocyklu widok na góry chmps de ble

Spodnie motocyklowe

Dżinsy są prawdopodobnie najbardziej odpowiednimi spodniami motocyklowymi do jazdy na motocyklu miejskim, ale tylko pod warunkiem, że są wzmocnione i zatwierdzone. Dlatego, aby zapewnić optymalną ochronę dolnej części ciała, chętnie preferujemy zatwierdzone dżinsy z kevlaru. Oprócz tego, że są szczególnie stylowe, mają tę zaletę, że oferują doskonałą odporność na ścieranie i lepszą ochronę dla rowerzystów niż zwykłe modele dżinsów w przypadku poślizgnięcia..

Te zatwierdzone modele zapewniają również lepszą ochronę przed wiatrem. Może im towarzyszyć dodatkowa ochrona, szczególnie na udach, kroczu, pośladkach, biodrach i kolanach. Aby sprostać estetycznym i stylizacyjnym potrzebom kobiet i mężczyzn, producenci oferują obecnie różne rodzaje krojów. W przeciwnym razie, w zależności od potrzeb, możesz również wybrać spodnie tekstylne lub skórzane dla bezpieczeństwa motocykla. Tego ostatniego należy unikać latem.

Buty lub buty motocyklowe

Ponieważ spodnie motocyklowe nie chronią ani stóp, ani kostek jeźdźca, musimy w tym przypadku zainwestować w buty Gdzie buty przystosowany. Dzięki normie CE ten sprzęt dla motocyklistów posiada wzmocnione palce i piętę, ale także ochronę na kostki.

Dla większego bezpieczeństwa nie ma nic lepszego niż para butów lub butów motocyklowych 100% skóra zarówno wodoodporny, jak i oddychający. Następnie nie należy lekceważyć wygody nad designem, nawet jeśli wybierasz się tylko na krótkie wycieczki do pracy. Przed zakupem konkretnego modelu warto poświęcić czas na spacer z nim i przetestować go w pozycji siedzącej z pochyloną stopą.

media miejskie wyposażenie rowerzysty

Wyposażenie motocykla na wypadek deszczu lub zimna

Ponieważ pogoda wciąż nie jest przyjemna przez cały rok, w interesie każdego rowerzysty jest zapewnienie odpowiedniego sprzętu do ochrony przed deszczem i zimnem. Aby zachować suchość podczas jazdy w deszczową pogodę, zdecydowanie zaleca się zaopatrzenie się w kombinezon przeciwdeszczowy lub przynajmniej jeden kurtka przeciwdeszczowa i wodoodporne spodnie, najlepiej z paskami odblaskowymi. I choć nie jest to obowiązkowe, kamizelkę odblaskową można nosić bardzo dobrze. Zimą możesz na to liczyć ocieplacze na szyję motocyklowe, ten kominiarki, lub nawet regulatory temperatury Gdzie bielizna termiczna.