Kupowanie pierwszego domu w nowej nieruchomości: wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem

Cieszysz się dość stabilną sytuacją finansową i zawodową, która pozwala Ci zaoszczędzić pieniądze? Może nadszedł czas, aby pomyśleć o zakupie pierwszego głównego miejsca zamieszkania. Jeśli przeprowadziłeś już swoje badanie rynku nieruchomości, istnieje duża szansa, że ​​jesteś przekonany o zaletach nowego mieszkania. Mając własny dom, który możesz urządzić i udekorować według własnych upodobań, mieszkając w zoptymalizowanej i nowoczesnej przestrzeni, która wzbogaca Twoją nieruchomość, jest tak wiele powodów, aby dokonać zakupu w nowej nieruchomości. Mimo to przy pierwszym dużym zakupie nie trzeba się spieszyć. Aby wesprzeć Cię w skomplikowanych procedurach, zobaczmy razem, jakie pytania należy sobie zadać przed rozpoczęciem..

Zalety nowej nieruchomości: właściwe pytania, które należy sobie zadać przed zakupem

kupno nowego domu niesie za sobą wiele korzyści finansowych i podatkowych, ale także możliwości personalizacji przestrzeni

Pierwszym krokiem do realizacji projektu nieruchomości jest określenie potrzeb, aby znaleźć rodzaj mieszkania, który najbardziej Ci odpowiada. Powierzchnia, parametry techniczne, zakwaterowanie z lub bez budynków gospodarczych, kryteria wyboru będą różne w zależności od sytuacji rodzinnej, budżetu i osobistych preferencji. Ten etap przygotowawczy często wymaga pewnej umiejętności przewidywania i prognozowania siebie w przyszłość, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór lokalizacji. W przypadku przyszłej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości jest to właściwy adres, który zwiększy jej wartość i uczyni ją bardziej atrakcyjną dla najemców/nabywców. Mieszkanie lepiej położone w okolicy cenionej za warunki bytowe będzie również mieszkaniem lepiej wynajmowanym. To więcej niż tylko sympatia, lokalizacja jest również ściśle powiązana z jakością życia Twojego i Twojej rodziny.

Zdefiniowanie kryteriów wyboru to pierwszy ważny krok w Twoim projekcie

nasze porady w zakresie zdefiniowania projektu nieruchomości i dokonania świadomego zakupu w nowej nieruchomości

Kupno głównej rezydencji nieuchronnie wymaga dobrego planu finansowania. Oceń swój wkład osobisty, skonsultuj się z instytucjami finansowymi, aby poznać swoją zdolność kredytową i wynegocjuj najlepszą ofertę, wszystko musi być brane pod uwagę, aby Twoja nieruchomość nie obciążała zbytnio Twojego budżetu. Nie wahaj się zapytać specjalistów od nieruchomości lub wyspecjalizowanych witryn, aby dowiedzieć się, co to jest urządzenia wprowadzone przez państwo w celu ułatwienia dostępu do pierwszego mieszkania. Jako nabywca nowej siedziby głównej korzystasz z wielu korzyści finansowych i podatkowych, takich jak częściowe zwolnienie z podatku od nieruchomości, obniżone taksy notarialne, gwarancje budowlane i bezodsetkowa pożyczka.

Nowa obudowa to oszczędność pieniędzy na dłuższą metę

wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania, poznaj różne systemy podatkowe i pomoc finansową udzielaną przez państwo

Nowe nieruchomości mogą Cię zainteresować, nawet jeśli nie rozważasz zakupu głównego miejsca zamieszkania i wprowadzenia się do niego. Kupowanie nowych w celu wynajmu to jedna z najbardziej opłacalnych inwestycji w długim okresie. Źródłem dodatkowego dochodu, zabezpieczeniem na przyszłość, inwestycja na wynajem pozwala również na skorzystanie ze zwolnienia z podatku od nieruchomości na podstawie ustawy Pinel pod pewnymi warunkami czynszu i środków. Do dowiedz się więcej o sufitach czynszowych Pinel i najnowszych obowiązujących ustaleniach dotyczących inwestycji na wynajem, skorzystaj z serwisów informacyjnych specjalizujących się w sektorze mieszkaniowym lub zasięgnij informacji u specjalisty ds. nieruchomości.

Kupujesz nową nieruchomość do wynajęcia? Okazja, której nie można przegapić

kupno nowego domu z przeznaczeniem na wynajem to opłacalna inwestycja pod wynajem, która pozwala na budowanie majątku dla Ciebie i Twojej rodziny

W większości przypadków kupno nowego oznacza zakup poza planem lub poza planem (sprzedaż w przyszłym stanie realizacji). Nawet jeśli zakup poza planem jest chroniony kilkoma gwarancjami prawnymi, zawsze warto wiedzieć, że możesz powierzyć swój projekt wiarygodnemu deweloperowi, który ma dobre referencje w swojej dziedzinie. Ostatecznie to on ukształtuje Twoje marzenie o nieruchomościach. Nie wahaj się zapoznać z katalogiem Federacja Francuskich Deweloperów Nieruchomości znaleźć wiarygodnego dewelopera i jego nowe programy nieruchomościowe w Twojej okolicy. Wiedz też, że dobry dialog między deweloperem a jego klientami jest niezbędny dla powodzenia projektu, dlatego zawsze możesz przedyskutować z nim możliwości modyfikacji domu..

Wyobraź sobie dom swoich marzeń i powierz go odpowiedniemu deweloperowi 

ważne kroki w przygotowaniu zakupu w nowej nieruchomości, wybór dewelopera odpowiedzialnego za budowę mieszkania