Którą rasę kota wybrać – 5 najlepszych kotów mieszkaniowych

Czy w końcu zdecydowałeś się dzielić swoje mieszkanie z małym futrzakiem? A czy wiesz, że istnieją rasy, które lepiej przystosowują się do tych warunków życia niż inne? Aby ułatwić sobie wybór idealnego towarzysza, poniżej poszukaj odpowiedzi na pytanie, jaką rasę kota wybrać. Ma bardzo uroczą i użyteczną ocenę, w tym 10 naszych najlepszych kotów mieszkaniowych.

Jaką rasę kota wybrać? Znaczenie opieki

Ale jedną ważną rzeczą jest wskazanie, zanim zaczniemy! Oczywiście nie chodzi o dyskryminację, każde zwierzę ma swój charakter. A do tego dochodzi podejście właściciela, który szczyci się rozwojem kota. Jednak kilka badań nad zachowaniem i zwyczajami naszych kocich przyjaciół wykazało, że niektóre rasy nie mają nic przeciwko siedzącemu trybowi życia. Tyle że twoje wysiłki muszą zostać zdwojone. Higiena, jedzenie, gry i różne rozrywki, kot domowy musi być zadbany i dobrze stymulowany. Tak więc, zanim jeszcze przywitamy nowego członka rodziny, zastanów się nad zrobieniem dla niego miejsca i stworzeniem sprzyjających warunków życia. Wyszukaj w sklepie Animalis.com wszystko o kotach i znaleźć to, co jest niezbędne dla ich dobrego samopoczucia. Od jedzenia, przez szczotki, po drapaki i drapaki.

Najlepszy kot i rozpieszczony kot

wybór rasy mieszkania kota pomysł na zwierzę dla małych pomieszczeń mieszkaniowych.jfif

Perski – włochaty leniwy

Oto pierwsza rasa kota o spokojnym i łagodnym charakterze. A może nawet trochę zbyt spokojny, by powiedzieć prawdę! Tak puszysty, jak leniwy, tak jakby perski był przeznaczony do drzemki. Najczęściej więc znajdziesz go leżącego na sofie z zamkniętymi oczami lub rozmarzonym spojrzeniem. To nie zaklęcie ciekawskiego kota skacze i wspina się po całym miejscu. Jednocześnie rasa ta jest bardzo towarzyska i drenująca towarzystwo. Pamiętaj, aby zostawiać kocie zabawki w zasięgu ręki, gdy nie ma Cię w domu.

Perski – leniwy futrzak

jak wybrać rasę kota przykład mieszkania perskiego cat.jfif

Ragdoll – najlepszy towarzysz

Jeśli twoim pomysłem jest znalezienie prawdziwego czworonożnego przyjaciela, Ragdoll jest twoją rasą. Zwierzę, które uwielbia się przytulać, wyróżnia się życzliwym, spokojnym i czułym charakterem. Ponadto jego cierpliwość i nieagresywność sprawiają, że jest szczególnie odpowiedni dla dzieci. Tutaj jednak ponownie, ze względu na głęboką więź, jaką tworzy z właścicielem, Ragdoll nie jest fanem samotności. Zostaw to z kilkoma zabawkami lub jeszcze lepiej w towarzystwie innego zwierzaka.

Ragdoll – piękne, bardzo ujmujące zwierzę

wybierz swojego rasowego kota szary i biały ragdoll pomysł na kota przykład zwierzaka

Rosyjski Niebieski – dyskretny przyjaciel

Jeśli jesteś powściągliwy w stosunku do czułej miłości do Ragdoll, wybierz czystą elegancję i królewski majestat Russian Blue. Ten lubi ciszę i spokój i w przeciwieństwie do dwóch pierwszych ras, twoja nieobecność nie byłaby dla niego obraźliwa. Jej wygrzewający się pokrój i dość krótka sierść sprawiają, że jest bardzo ceniona jako zwierzę domowe. Nie jest jednak całkowicie nieaktywny. Koniecznie delektuj się urokiem chwil zabawy.

Rosyjska elegancja

Pomysł rosyjskiego niebieskiego kota, aby wybrać szarego kota rasy zwierząt o zielonych oczach.jfif

Maine Coon – łagodny olbrzym

Biorąc pod uwagę jego gigantyczne rozmiary i anielski charakter, nie dziwi fakt, że nazywany jest „łagodnym gigantem”. I wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie, ten kot nie potrzebuje zbyt wiele miejsca, aby czuć się komfortowo. Dość posłuszny bez bycia ospałym przez to wszystko, Maine Coon dzieli swój czas między drzemki i gry. Nie wymagałby zbyt wiele uwagi, a jednocześnie wyróżniał się bardzo towarzyskim i ciepłym charakterem..

Maine Coon – gigantyczny plusz

przykład, którą rasę kota wybrać główny biały szop geant.jfif

Sacred of Birma – posłuszny, ale dość aktywny

Jego największą zaletą jest życzliwa i spokojna przyroda. Nie będąc zbyt czepliwym, rasa ta jest zarówno czuła, jak i niezależna. Jednak Świętość Birmy bywa czasem kapryśna i wymagająca. Nadal jest wielkim graczem na naszej liście najlepszych kotów mieszkaniowych. Więc nigdy nie będziesz się nudzić w jego towarzystwie. Wreszcie, nie panikuj, nie potrzebowałby dużo miejsca, aby mieć wolną grę. Po prostu oczekuj, że jego naturalna ciekawość doprowadzi go do zbadania każdego zakątka twojego domu..

Święta Birma – bardzo urocza i bardzo ciekawa

jaka rasa świętego kota z Birmy elegancki szary i biały słodki kociak fot.jfif