Dropshipping: ulubiony model biznesowy przedsiębiorców internetowych w 2021 r.

Nowy sposób życia narzuca się z dnia na dzień w naszym codziennym życiu, wpływając na niemal każdą sferę działalności. Na przykład na początku pandemii handel detaliczny był mocno zagrożony przez zamykanie sklepów fizycznych. Szybko jednak znalazł nową drogę do sukcesu, zwłaszcza w postaci sprzedaży na odległość (online). I rzeczywiście, dzisiaj e-commerce kwitnie. Ponadto wraz z jego ewolucją coraz częściej słyszymy określenie dropshipping. Nadal nie znasz jego znaczenia? A może jesteś podekscytowany alternatywą otwarcia witryny sprzedaży? Przyjrzyjmy się więc kluczowym cechom zjawiska tzw. „dropshippingu”..

Dropshipping staje się flagową praktyką biznesową w 2021 roku

e-commerce sprzedaż online odległość biuro domowe telepraca urządzenie do zielonej rośliny

Dropshipping, quesaco ?

Jak zawsze, aby rozpocząć nasze studium na ten temat, zaczynamy od odpowiedzi na pytanie: co to jest dropshipping?? To rzeczywiście nowy model biznesowy. Ta ostatnia umożliwia zatem stworzenie strony internetowej sprzedaży, w której możesz oferować przedmioty nawet bez konieczności ich przechowywania. Jest to możliwe po prostu za pośrednictwem strony trzeciej. Innymi słowy punkt sprzedaży typu dropshipping otrzymuje zamówienie od swojego klienta, a następnie przekazuje je do producenta, który pełni również rolę spedytora/dostawcy.

Nowy model biznesowy do sprzedaży online bez konieczności magazynowania oferowanych produktów

warunki sprzedaży online dropshopping dostawca producent opakowania pośredniczące dostawa produkty online

Zalety dropshippingu

Dropshipping jest odpowiednią i bardzo popularną opcją wśród przedsiębiorców z wielu powodów. Rzućmy okiem na jego największe zalety.

Nie musisz dokonywać dużych inwestycji

Niewątpliwie możliwość uruchomienia sklepu internetowego bez konieczności dokonywania dużej inwestycji jest tym, co najbardziej przyciąga przedsiębiorców. Zwykle, jeśli idziesz z klasycznym modelem biznesowym, musisz najpierw kupić produkty, a następnie znaleźć miejsce ich przechowywania. Podejście, które niestety kryje w sobie niespodzianki i ryzyka finansowe. Dropshipping z jego strony pozwala nam uniknąć takiego scenariusza.

Rozwiązanie e-commerce z kilkoma zaletami

telepraca biznes dom przedsiębiorca człowiek komputer biurko ekran okno ściany cegły

Mniejsze koszty i większa elastyczność w zarządzaniu procesami

W przeciwieństwie do tradycyjnego sklepu, witryny działające za pośrednictwem dropshippingu mają znacznie niższe koszty ogólne. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że nie musisz się martwić o przechowywanie ani dostawę. Dodatkową zaletą jest również elastyczność i możliwość zarządzania procesem bezpośrednio z jednego komputera. Oczywiście koszty wzrosną wraz z rozwojem firmy. Pozostaną one jednak niższe w porównaniu z wymaganymi w typowym biznesie..

Łatwość uruchomienia i różnorodność oferowanych produktów

Dropshipping jest odpowiednim i łatwym do przetestowania rozwiązaniem zarówno w ramach uruchomienia sklepu, jak i rozszerzenia oferowanego asortymentu. Dzięki możliwości pierwszego wystawienia produktów, które potencjalnie zamierzamy sprzedać, mamy szansę na stałą dywersyfikację naszego asortymentu bez ryzyka.

Nie ma potrzeby dużych inwestycji, aby uruchomić witrynę sprzedaży dropshipping

zalety e-commerce strategia dropshopping konkurencja metoda biznesowa bez dużych inwestycji

Skoncentruj się na pewnych wadach

Chociaż ta metoda sprzedaży zyskuje na popularności, należy zauważyć, że istnieją pewne wady. Aby uniknąć rozczarowania, ważne jest, aby dobrze edukować się na temat negatywnych stron. Zobaczmy niektóre z głównych wad:

  • Warunki sprzedaży między wykonawcami a dostawcami są różne. Na przykład producent może wymagać minimalnej liczby zamówień, aby zawrzeć umowę;
  • W związku z boomem w e-commerce rośnie również konkurencja i to w bardzo szybkim tempie. Dlatego konieczne będzie zastanowienie się nad innowacyjnymi rozwiązaniami, aby zatrzymać klientów;
  • Marże zysku mogą być raczej niewielkie (zwłaszcza na początku). Aby skorzystać ze znacznej rentowności, sprzedaż będzie musiała być zatem wysoka.

Jak zawsze, przed rozpoczęciem projektu warto poznać wszystkie jego szczegóły.

biznes online e-commerce sprzedaż na odległość dostawca dropshipping przedsiębiorca laptop