5 najważniejszych wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze podczas następnej podróży samolotem

Podróż samolotem to prawdopodobnie najszybszy, najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób dotarcia do wymarzonego miejsca. Jednocześnie jest to również najdroższa forma transportu. Czy to naprawdę? Może kilka lat temu, ale już tak nie jest! Obecnie planowanie podróży z dużym wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić duże pieniądze w budżecie. Sposoby, w jakie możesz zainwestować w tworzenie cennych wspomnień z podróży! Poniżej znajdziesz 5 naszych najlepszych wskazówek dotyczących podróżowania samolotem bez rozbijania banku..

  • Rezerwuj z dużym wyprzedzeniem i we właściwym czasie

Kiedy najlepiej podróżować i rezerwować? Oczywiście wybór sezonu w dużym stopniu wpłynie na cenę biletów lotniczych. Tak więc podróżowanie poza sezonem, kiedy popyt spada (podobnie jak ceny biletów), okazuje się znacznie korzystniejsze. Bądź jednak ostrożny, ponieważ taka podróż kryje w sobie wiele zagrożeń, przede wszystkim utknięcia w pokoju hotelowym z powodu złej pogody. Ale mimo to, poza sezonem, istnieje wiele innych czynników, które również odnoszą się do czasu. Na przykład, powinieneś zarezerwować bilety lotnicze jak najwcześniej. A dokładniej przynajmniej dwa miesiące przed wyjazdem! Unikaj nawet wyjazdu i powrotu w weekend na rzecz wyjazdu w dni powszednie (wtorek, środa, czwartek), gdy ceny są znacznie bardziej przystępne, ze względu na brak tak dużego napływu pasażerów. Kolejną wskazówką, o której warto wiedzieć, jest wyjście wcześnie rano lub późno w nocy !

Podróżowanie wcześnie rano to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na następną podróż samolotem

wybierz odpowiedni czas na podróż, zarezerwuj poranny lot, wskazówki, jak zaoszczędzić na podróży

  • Skorzystaj z porównywarki online, aby znaleźć najlepszą ofertę

Więc obliczyłeś najlepszy czas na ukończenie podróży, ale potem, jak wydostać się z labiryntu ofert lotniczych i uzyskać najlepszą ofertę? Naprawdę potrzeba czasu i cierpliwości, aby przeszukać strony internetowe wszystkich linii lotniczych osobno. Na szczęście internetowe porównywarki lotów przychodzą z pomocą! Nie ma jednego czy dwóch, ale wszystkie opierają się na tej samej zasadzie. Jest to całkowicie bezpłatne porównanie kilku lotów posortowanych na podstawie podanych przez Ciebie parametrów podróży. Ostatecznym celem jest znalezienie najlepszej ceny. To bardzo proste i wydajne, ale bądź ostrożny. Po wybraniu lotu dowiedz się o jego cenie ze strony internetowej przewoźnika, który go udostępnia, ponieważ różnice w cenie są całkiem możliwe.

Skorzystaj z porównywarki online, aby znaleźć najlepszą ofertę

jak znaleźć tani lot, skorzystaj z internetowej porównywarki lotów

  • Zwróć się do tanich przewoźników

Zdecydowanie zaleca się również wybór taniej linii lotniczej, aby zaoszczędzić pieniądze. W Europie jest ich kilka! Ich rozwój i komercjalizacja otworzyły granice dla wszystkich, którym kiedyś brakowało środków finansowych na podróż. W dzisiejszych czasach możliwe staje się podróżowanie po naprawdę śmiesznych cenach. Poza tym firmy te dość często stosują niewielkie chytrości, aby reklamować niższą stawkę, niż jest w rzeczywistości. Upewnij się zatem, że cena biletu zawiera wszystkie dodatkowe podatki i że lotnisko przylotu nie jest zbyt daleko od miejsca docelowego, co może czasami generować duże nieprzewidziane koszty transportu. Miej też oko na wszelkie promocje i oferty specjalne – w dzisiejszych czasach dobre oferty są dość częstym zjawiskiem..

Podróżuj taniej, aby zaoszczędzić

wybierz tanią linię lotniczą, aby uzyskać tani i bardziej ekonomiczny lot

  • Oszczędzaj pieniądze na parkingu na lotnisku

Jeśli chodzi o dotarcie na lotnisko, skorzystanie z transportu publicznego, aby się tam dostać, jest jedną opcją do rozważenia. Mimo to nie jest najlepszy, zwłaszcza gdy wychodzisz z przeładowanym bagażem. W takim przypadku jedź samochodem i znajdź miejsce parkingowe przy samym lotnisku lub w jego pobliżu. Ponownie, porównywarka parkingów na lotnisku byłaby bardzo pomocna w znalezieniu najlepszej ceny. Aby zobaczyć, jak to działa, proponujemy przetestować takie narzędzie, aby znaleźć najlepszą cenę za parking dla lotniska w Luksemburgu na przykład.

Znajdź tani parking, aby zaparkować swój samochód

skorzystaj z internetowej porównywarki parkingów, aby wybrać najlepszy parking na lotnisku i zaoszczędzić pieniądze

  • Unikaj płacenia dodatków za bagaż

Na koniec upewnij się, że nie wyjeżdżasz ze znacznym nadbagażem. Aby tego uniknąć, sprawdź w linii lotniczej przepisy i wymagania dotyczące rozmiaru i wagi bagażu. Pamiętaj, że często różnią się one w zależności od linii lotniczej. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest podróżowanie wyłącznie z bagażem podręcznym. Tak czy inaczej, nie zapomnij zważyć bagażu przed wyruszeniem na lotnisko, aby zaoszczędzić sobie dodatkowych kosztów związanych z nadbagażem.

Podróżuj z koniecznością, aby uniknąć podatku od nadbagażu

weź mniej bagażu, aby zaoszczędzić pieniądze, tani pomysł na lot na podróż samolotem

Masz to, żaden cel nie jest zbyt odległy ani zbyt drogi, chyba że dobrze zorganizujesz swoją podróż i rozważysz wszystkie wymienione powyżej punkty! Więc marzysz o jakim celu? ?