Wybór nowoczesnej sofy – 5 wskazówek, jak znaleźć najwygodniejszy dla siebie model

Wybór nowoczesnej sofy, która spełni Twoje pragnienia i potrzeby, nie jest tak prosty, jak się wydaje. Dobrą wiadomością jest to, że możemy pomóc w wykonaniu tego zadania bez wysiłku. W kolejnych wierszach znajdziesz pięć podstawowych wskazówek dotyczących wyboru idealnego mebla do salonu, w tym takiego, który będzie pasował do Twojego wystroju i Twoich potrzeb..

  1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim udasz się do prawdziwego lub wirtualnego sklepu, jest określenie, ile miejsca chcesz przeznaczyć na ten zakątek komfortu. Zmierz dostępną przestrzeń i dobrze ją przeanalizuj. Pomysł 5-osobowej sofy może być atrakcyjny, ale ważne jest, aby mieć mebel pasujący do wielkości Twojego domu. Jeśli wydaje Ci się, że sofa zajmie zbyt dużo miejsca, lepiej nie ryzykować.

Wskazówka dla profesjonalistów: Przed zakupem przygotuj taśmę mierniczą, aby określić wymiary (wysokość, długość i głębokość) sofy. To najlepszy sposób na sprawdzenie rozmiaru. Nadal możesz symulować sofę, odkładając puste kartony, co da jeszcze jaśniejsze wyobrażenie o tym, ile miejsca zajmą meble. Pamiętaj, aby sofa zmieściła się w drzwiach i korytarzach prowadzących do miejsca przeznaczenia.

Wybierz nowoczesną sofę, która idealnie pasuje do Twojego salonu

Nowoczesny zaokrąglony salon, piękna duża biała sofa, obraz kobiety do dekoracji ścian

2. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wystroju domu, wiedz, że sofa nie jest odpowiednim meblem do poświęcenia. Pod wieloma względami jest atrakcją w salonie. To miejsce relaksu, którego rolą jest zgromadzenie mieszkańców domu na cenną chwilę biesiady. Poza tym zazwyczaj zobaczysz to jako pierwsze, gdy wejdziesz do pokoju. Najlepiej byłoby, gdybyś używał tej samej sofy przez wiele lat. Jest to więc inwestycja długoterminowa, która ma być dobrze przemyślana.

Wskazówka dla profesjonalistów: Jakość sofy zależy przede wszystkim od jej ramy i wyściełania. Poduszka powinna dobrze trzymać swój kształt, gdy ktoś na niej siedzi. Kiedy na nim siedzisz, poduszka powinna być w stanie utrzymać ciężar siedzącej osoby. Poza tym rama sofy nie powinna być wyczuwalna przez tapicerkę. Solidna rama z twardego drewna to dobra opcja. Zwróć uwagę na gwarancję udzieloną przez producenta. W niektórych przypadkach może to osiągnąć 15 lat lub nawet więcej.

Jakość twojej sofy ma ogromne znaczenie

Piękny nowoczesny salon urządzony w industrialnym stylu, lampa na okrągłym stole, szklany stolik kawowy z wazonem z kwiatami u góry

3. Czy potrzebujesz podłokietnika? To zależy od stylu sofy, jaki chcesz. Który wzór będzie idealny do Twojej przestrzeni? Nowoczesne czy tradycyjne, industrialne czy rustykalne? Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej zaokrąglony podłokietnik, tym bardziej tradycyjna jest sofa. Aby uzyskać nowoczesny, ponadczasowy wybór, wypróbuj sofę w stylu „tuxedo”, której podłokietniki znajdują się na tej samej wysokości co tył sofy. Dopasowuje się do każdego stylu pomieszczenia. Jeśli chodzi o pytanie, gdzie znaleźć różne style i rodzaje sof, radzimy zapoznać się z kanapki na laredoute.fr.

Mała nowoczesna sofa idealna dla zakochanej pary

Biała sofa z dwoma siedziskami, zielone drzewo, wazon z kwiatami, dywan i koc, wybierz nowoczesną sofę

4. Niezależnie od tego, czy wybierzesz sofę w jasnym, neutralnym kolorze, czy też wzorzystą, wybór tkaniny będzie miał ogromny wpływ na pomieszczenie. Wybierz go ostrożnie, aby upewnić się, że pasuje do Twojego stylu i stylu życia. Bawełna, wełna, len, wszystkie naturalne włókna mogą matowieć pod wpływem promieni słonecznych. Dlatego lepiej jest wybrać tkaninę syntetyczną, jeśli sofa znajduje się w pobliżu okna. Jest to szczególnie ważne w domu rodzinnym! A jeśli masz psa lub kota, wybierz tkaninę łatwą do czyszczenia. Warto się nauczyć o pokrowcach, które można prać. I w tym samym przypadku radzimy wybrać ciemny kolor, który będzie w stanie zakamuflować wszelkie plamy i zabrudzenia..

Nowoczesny układ salonu – odważ się na różne kolory i tkaniny

Benzynowa zieleń na ściany i detale, oryginalne malowanie ścian, beżowa skórzana sofa

5. Ogromne znaczenie ma ergonomia siedziska, a zwłaszcza jego głębokość. To właśnie tworzy sofę, na której możesz spędzić wieczór oglądając Netflix i sofę, na której Ty (i Twoi znajomi) możecie usiąść przy przytulnym koktajlu. Całkowita głębokość jest mniej ważna niż wymiar poduszki oparcia i poduszki, na której siedzisz.

Wskazówka dla profesjonalistów: Głębokość 45 cm wygląda fajnie i nowocześnie, ale nikt nie czuje się tam komfortowo. 55 cm to minimalna głębokość, aby wygodnie siedzieć. 60 – 65 cm wystarczy, aby położyć się solo. 83 cm to głębokość, która sprawi, że powiesz „Tu dziś będę spać”.

Nowoczesny i wygodny salon z dwiema sofami i wspaniałym widokiem

Nowoczesny salon z dwiema sofami i pięknym widokiem na ocean, fajny pomysł na aranżację salonu